Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a s57fj » 07 Feb 2023, 07:40

S55p.
Mogoče je problem in posledično malo jeze in nesoglasij v tem, ker je bilo predstavljeno, da naj bi bila to frenkvečnina ,tako je bilo rečeno tudi na četrtkovem skedu. Znašala naj bi 2 eur na leto.
Problem je pa tudi, ker ne bi nobeden v Sloveniji nič plačal in je vsem samoumevno, da vse kar imamo pade iz zraka.
Ko bomo uničili vse klube in posledično krovne organizacije bo šlo vse v maloro.

73 s57 fj
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a s58ru » 07 Feb 2023, 08:45

Pozdrav!
RA stroški: članarina RK; kotizacija – »prostovoljni« prispevek ZRS; nabava RTX, anten, … in danes še plačilo takse. Verjetno je naš hobi eden od »najdražjih« hobijev.
Kako je bilo nekoč, ko »nihče« se ni pritoževal.
Obveznost RA je bila, da napravi 100 QSO v CW.
Država je nakazala RK za vsakega RA, ki je opravil svojo »dolžnost«, določeno vsoto.
(Tudi danes določeni RK dobivajo od svojih občin določeno vsoto denarja, ki je odvisna od dobre volje in od občinskega proračuna - vodstva občine. )
S tem denarjem je so vsi živeli od RA, RK, ZRS in ZRJ.
( Danes dobivamo le en dokument CEPT. Nekoč smo morali imeti tudi dovoljenje za RTX.)
73
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 07 Feb 2023, 09:27

Sem že enkrat napisal, pa moram ponoviti. Ni prostovoljni prispevek, temveč:

1.
kotizacija kotizácija
a. glagolnik od kotirati
b. prispevek organizaciji za kritje skupnih izdatkov:

2.
članarína
obvezni denarni prispevek članov društvu ali organizaciji: plačati, pobirati članarino; letna članarina ♪
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a S55P » 07 Feb 2023, 12:03

S55P napisal/-a:Veliko besed, jeze, pa malo povedanega. Prvič, ne gre za plačilo stroška uporabe radijskih frekvenc, temveč za plačilo pristojbine za delo državnih organov, ki jo poznamo pod pojmom upravna taksa in jo plačamo, ko sprožimo upravni postopek (zahteva za podaljšanje radioamaterskega dovoljenja). Upravne takse se plačujejo tudi v državah EU. Z zakonom o upravnih taksah in prilogah k njemu, je določena njena višina, roki za plačilo in ostalo. Taksa se praviloma plačuje za vsa upravna dejanja na zahtevo stranke, praviloma naj bi bila "sorazmerna", nižja za "splošne", pogoste zadeve, višja pa za "specifične, luksuzne?", za nekatere pa se določa tudi od vrednosti zadeve. Moti me, da smo boj proti taksam, proti državni birokraciji začeli na primeru radioamaterskih dovoljenj, ne pa recimo pri osebnih izkaznicah, potnih listinah, raznoraznih potrdilih, ki jih mirno plačujemo zase, za otroke, dojenčke... Vsakdo ima možnost upora, pritožbe zoper plačilo takse, poskusi z oprostitvijo, morda mu uspe in dobi radioamatersko dovoljenje. Ne vem pa, kaj si bodo ob tem mislili tisti, ki bodo za potrdila o rojstvu svojih otrok še vedno plačevali upravno takso.
Danes sem podrobneje pogledal zadevo. Res je AKOS spremenil pogoje uporabe radijskih frekvenc https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... 22-01-4208 , pa vendar mislim, da ni tako hudo. Energijo usmerimo v boljše zadeve, bolje nam bo.
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a S57OGP » 07 Feb 2023, 18:56

s56fej napisal/-a:Ajojjjj pa mso tam a ni ZALOSTNOOO tisti ko pisejo za vejice in pike ali pikice so padli na svet PAMETNI nimajo pa RADIOAMATERSKEGA HAMSPIRITA namesto de bi pamagali katerim smo nepismeni pa grajajo ZALOSTNO.
Zalostno je ker tuki raspravljamo in enega ter drugega grajamo a nimamo HAMSPIRITA de se zmenmo za boljse cajte kot ja blo vcasih pred 40 letiii ker na danasnjih letih so vsi pametni za dobro radioamaterstvo pa nic od nic.
Bla bla dovolenju ali kakor se rece CEPT je pa tako cez 5000 izdanih CEPT dovolenj a se kdo vprasa koliko je pa placanih ZRS clanarin in potem ja pa za to treba placat ampak teh 30 eur je zelo premalo za tiste ki ne placujejo clanarine.
tistim ki placujejo clanarino bi moglu bit brezplacno ostali pa vsako leto 30 eur in veljavno dovolenje samo za to leto ko je placano ne pa 15 let taki sistem kot je dan danes je samo v SLO pa jaaz se ne obracam kako majo v drugoh drzavah ker sem za domaci SLO radiomamatarje.
To je to uglavnem pluvajte in komu ni prav pa naj vejice in pikice popravi v mojem tekstu sej tak ali tako ni vec na tem HAMSPIRITA.
73 de S56FEJ
Kot 5 letni otrok ki trmari naprej, k so ga okregal.

Imel si na izbiro 2 možnosti. Prva... napisati lepo pravopisno in razumljivo. Druga... napisati skrapucalo, žaljivo in poniževalno. Odločil si se za drugo. Meni otročje in nezrelo.

Ajd...
S57OGP
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 17 Avg 2005, 11:35
Kraj: Ljubljana

Re: Strošek uporabe radijskih frekvenc - nov akt

OdgovorNapisal/-a s55o » 07 Feb 2023, 20:32

Letos je volilna konferenca.
Da ne boste samo lajali, lahko tam prevzamete svoje obveznosti in naredite to, kar bi pravi odgovoren človek naredil.

In da, tudi vam bom na vašo željo še vedno pomagal, kot sem vsem ki so me rabili do sedaj.

S tem to temo na tem nivoju zakljucujem. Ce boste odprli novo, upostevajte pravila in hamspirit.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov