Konferenca ZRS - Kdaj in kje?

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a s59bj » 06 Apr 2005, 10:16

Tajno je tudi, koliko jih se ni placalo kotizacije. Nekateri cakamo v katero smer bo sla ta skrivnostna "demokracija" in bo jasno ali jo bomo taksno se denarno podpirali. Mislim, da se v tem stadiju, ki traja ze nekaj let, le na taksen nacin da kaj urediti.
Lep pozdrav de Joze
s59bj
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 Mar 2005, 13:46

OdgovorNapisal/-a s58ru » 06 Apr 2005, 14:25

In jaz sem si domišljal in trdil, da RK-i tvorijo ZRS in so neobhodno potrebni za ZRS. Sem pa res naiven.
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a s55z » 06 Apr 2005, 14:31

Nekaj malega je ze nekaj dni objavljeno tule: viewtopic.php?t=2414
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51BR » 07 Apr 2005, 20:00

Verjetno ste v vabilu na sejo UO ZRS opazili tudi posebno vabljene. Skrivnosti zdaj ni več. S54A je kandidat. Oprostite vsi obiskovalci in S54A, ampak ne želim več delati v organizaciji, ki gre nazaj v zgodovino.

Zato od tega trenutka ne želim več delati ničesar (ampak prav ničesar) v okviru ZRS in tudi nisem in ne bom plačal kotizacije za leto 2005. Pa naj me brišejo iz Callbooka. Škoda denarja za neumnosti, ga dam raje za kakšen pir... :lol:
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s52w » 07 Apr 2005, 20:28

Zato od tega trenutka ne želim več delati ničesar (ampak prav ničesar) v okviru ZRS in tudi nisem in ne bom plačal kotizacije za leto 2005. Pa naj me brišejo iz Callbooka. Škoda denarja za neumnosti, ga dam raje za kakšen pir...
_________________
*****************
73, Rudi, S51BR



Po dolgem času dobre novice za večino članstva ZRS :D

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a s57x » 07 Apr 2005, 20:46

Če parafraziram: ZRS je preresna zadeva, da bi jo vodil politik!
Ivo je že potegnil iz dreka kakšen mnogo večji voz...glede na ostale vabljene pa tiste, ki so pripravljeni pomagati, bi rekel, da je daleč od tega, da bi šli kam nazaj. Mogoče pa bi res morali obrniti voz...in pobrati še tiste, ki so že davno sestopili, padli dol, so počasnejši...

73 Jurij, s57x

p.s. kotizacijo za 2005 sem plačal!
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s57lo » 07 Apr 2005, 21:34

S51BR napisal/-a:Verjetno ste v vabilu na sejo UO ZRS opazili tudi posebno vabljene. Skrivnosti zdaj ni več. S54A je kandidat. Oprostite vsi obiskovalci in S54A, ampak ne želim več delati v organizaciji, ki gre nazaj v zgodovino.

Zato od tega trenutka ne želim več delati ničesar (ampak prav ničesar) v okviru ZRS in tudi nisem in ne bom plačal kotizacije za leto 2005. Pa naj me brišejo iz Callbooka. Škoda denarja za neumnosti, ga dam raje za kakšen pir... :lol:


Sem poslusal Adija in se ugriznil v jezik...Ma boli! :lol:
Boris S57LO
s57lo
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 26 Nov 2003, 12:27

OdgovorNapisal/-a s59bj » 08 Apr 2005, 12:31

Meni je ze dovolj, da se ze nekaj let caplja na mestu in da se ne uposteva hotenj vecine clanstva, ki je anonimna, kar je zelo ocitno ze dolgo, sodec po osipu clanstva. In tisto blebetanje o akciji 1000 sol...kje so zdaj hruske, kot obilni sad velike ideje, ali je le zapravljanje denarja?
Predstavniki klubov, pa v veliki vecini nikoli niso sprasevali clanstva klubov za mnenje, ne o tem, kdo jih bo zastopal na kaksni skupscini.
LP de Joze
s59bj
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 Mar 2005, 13:46

OdgovorNapisal/-a s57ad » 08 Apr 2005, 15:30

S51BR napisal/-a:...
Zato od tega trenutka ne želim več delati ničesar (ampak prav ničesar) v okviru ZRS in tudi nisem in ne bom plačal kotizacije za leto 2005. Pa naj me brišejo iz Callbooka. Škoda denarja za neumnosti, ga dam raje za kakšen pir... :lol:


Prosim da tisti, ki ne nameravajo plačati kotizacije ZRS, to storite dostojanstveno in brez pompa!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s57x » 08 Apr 2005, 16:47

Mirkovemu zapisu bi še to dodal: vsak naj dela po svoji vesti.
Muči pa me vprašanje, ali ima nekdo, ki ni član organizacije sploh moralno pravico, da deli take in drugačne "nasvete" organizacijske narave.

Kakšno je stanje organizacije je več ali manj znano. Časa in možnosti za ideje, predloge, mnenja, je tudi bilo. Smo imeli voljo? Zamislimo se nad Jožetovim postom!
Takih klubov je veliko, je mar kriva Zveza za tako stanje? Ali le člani?

Kmalu bo priložnost, da uveljavimo spremembe. Urca zamujena, ne vrne se nobena; potem ne bo pomagalo nobeno rohnenje in pisanje z velikimi črkami po raznih forumih.
Malo samokritično se vprašajmo, kaj vse je šlo mimo in kaj vse lahko danes "šimfamo", ker nas ni bilo ob pravem času na pravem mestu!?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 09 Apr 2005, 08:05

Kriza ZRS se ponavlja z minimumom soncne aktivnosti :-)

Jaz imam samo eno prosnjo za novo vodstvo: Tedenski bilten ZRS na internetu. Po tretjem bom spet placal clanarino.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 09 Apr 2005, 13:30

E, Mario, jaz bi pa za mojo kotizacijo prosil še postavitev kamere na LP6 in prenos sej UO v živo!
Pa še Mijotovi fantje bi tako lahko prišli do kakšnega cekina!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Apr 2005, 14:18

Dobro obvesceni viri pravijo, da je eden od Lea moderatorjev digitalno snemal na konferenci. Upajmo, da fotke ne bodo koncale kot drugi del S53MV predavanja na zadnjem UKV srecanju :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 25 Apr 2005, 16:24

Potrpi kake pol ure, hi...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s55z » 25 Apr 2005, 18:30

Novemu vodstvu ZRS na pot...

23.04.2005 - Ljubljana. Izredna konferenca ZRS, ki je bila od prvotnega datuma kar precej prestavljena, je potekala nenavadno gladko. Po ugotovitvi sklepčnosti in razrešitvi starega predsednika ZRS in predsednika UO ZRS, ter članov UO ZRS je bil izvoljen novi predsednik ZRS - Ivan Batagelj, S54A, ki je tudi predstavil novo ekipo UO ZRS.

Slika
Ivan Batagelj, S54A - novi predsednik ZRS

Po novem so člani UO vsi ZRS managerji, trije podpredsedniki in en član. Skupaj torej 11 članov UO. Kot podpredsednika je predlagal tudi oba stara podpredsednika, Borisa Pluta, S54O in Štefana Barbariča, S51RS, ki sta v času od odstopa bivšega predsednika skupaj vodila ZRS ter Mirana Vončino, S50O. Predlagan sestav UO ZRS je bil z zelo veliko večino izglasovan.

Slika
Delovno predsedstvo izredne skupsčine

Slika
Prisotni člani skupščine ZRS

Naj omenim, da se je konference ZRS udeležilo tudi nekaj nekdanjih funkcionarjev ZRS, med njimi naj omenim vsaj sedanjega častnega predsednika Tonija Stipaniča, S53BH in nekdaj zelo uspešnega predsednika ZRS - Francija Mermala S51RM, ki so že s svojo prisotnostjo dali konferenci optimizem in podporo nadaljnjemu delu Zveze radioamaterjev Slovenije.

Slika
Tudi "Oldtimerjem" ni vseeno za ZRS: Slavko Celarc, S57DX (levo) in Franci Mermal, S51RM (desno) med odmorom

Slika
Predsednik S54A s skupino "mladincev" in "oldtimerjev"

Slika
Marsikaj zanimivega je bilo povedati, saj se nekateri srečamo le na skupščini ZRS, čeprav se lahko skoraj vsak dan slišimo na radijskih valovih

Slika
Cas za kavo in osvezitev

Slika
(Z desne) S54A, S56A in primorska klapa malce pred začetkom hamfesta :D

Izredna skupščina se je nadaljevala s 33. redno konferenco ZRS, ki je potrdila vsa poročila in predlagane sklepe. Najvažnejši akt, ki ga je sprejela skupščina ZRS pa je prav gotovo novi Statut ZRS, ki se sicer ne razlikuje prav veliko od starega, prinaša pa pomembno novost. Glasov na skupščini nima več celoten UO in NO, ampak samo vsi člani ZRS, torej akreditirani predstavniki radoklubov. Na ta način se je upravljanje ZRS v celoti preneslo na člane ZRS, vsi organi pa so zavezani izpolnjevati sklepe in smernice skupščine ZRS. Novi statut je bil sprejet z veliko večino.

Pomembna je tudi novost v sestavi UO ZRS, ki ga sedaj sestavljajo tudi managerji posameznih področij, svoje delo pa lahko odložijo le, če zagotovijo primernega naslednika.

Slika Slika
ZRS manager za digitalne komunikacije Bajko, S57BBA z SBFA loncem, ki jih je za potrebe ZRS izdelal radioklub Ljubljana - S53AJK


Glede na precejšnjo mero optimizma in tudi odločnosti novega predsednika Ivana Batagelja verjamem, da bo ZRS dobila nov polet. Obenem pa predlagam vsem članom ZRS, da poskušajo zvezi po svojih močeh pomagati, ne pa kritizirati vsak korak, pa če je to potrebno ali ne. Verjamem, da bo predsednik skupaj z UO postavil dovolj trdne temelje zvezi radioamaterjev in da se ne bo zgodilo tisto, kar sem že slišal, da je namrec zveza mrtva, le da tega še ne vemo.

Tule sem predstavil le nekaj utrinkov s skupščine ZRS, ki se je nadaljevala v prijeten hamfest s podelitvijo nagrad za KV tekmovanje Pokal ZRS in tekmovanje UKV Maraton.

Ogledate si lahko se galerijo vseh posnetih slik. Nekaj od teh je kliknil tudi Boštjan, S55O :D
Zadnjič spremenil s55z, dne 26 Apr 2005, 18:07, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov