QSL

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 08 Sep 2022, 13:36

Priponke
QSL_Buro.jpg
(338.45 KiB) Še ni prenešeno
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S51TK » 08 Sep 2022, 17:14

Pa kdaj bo kapnilo vsem odločevalcem že enkrat v glavo in boste ustvarili Zvezo radioamaterjev in ne zvezo klubov ! Pa vendarle nismo liga prvakov !!
Treba si bo priznati, da klubi niso edine celice našega hobija, ker so se razmere v vseh teh letih spremenile, in imamo klube , ki imajo samo še poštni predal ! In imamo nešteto hamov, ki pač niso člani, so pa radioamaterji !!!
Vključite vse , kar nas sploh še je, pa četudi niso vsi člani klubov ! Marsikatero zagato in brezpredmetno klobasanje bi si prihranili !
Qsl kartice nekaterim še vseeno veliko pomenijo !

Pa 73, vsem članom in nečlanom !
S51TK
S51TK
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 20 Apr 2003, 18:18
Kraj: Galicija p. Žalcu

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Sep 2022, 07:15

Zdravo!
O tem je bilo že veliko veliko povedanega in veliko vode je že preteklo od prve take ideje.
Za navedeno je treba spremeniti statut ZRS in doseči 100% strinjanje vseh RK. Zadeva pravno formalno ni problem za urediti, le soglasje je treba doseči. Tako da se lahko angažirani v dogovoru z ZRS lahko lotijo priprave gradiva in pridobivanje predhodnih soglasij, če bi to želeli urediti. Za pomoč pri pripravi kakršnikoli aktov uradne delovne skupine sem na razpolago.

lp
Boštjan s55o
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 11 Sep 2022, 07:01

Pozdravljen Boštjan!
Bodi brez skrbi, da nihče ne bo te prosil za pomoč pri bilo katerem aktu.
ZRS bi napravila korak v pravo smer že, če bi managerji opravljali vestno svoje poslanstvo in če bi vodstvo ZRS spoštovalo svoj statut in Slovensko zakonodajo.
73
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 11 Sep 2022, 14:35

Kot vidim, se je to že preselilo na drugi naslov.
Sam ne vidim nobenega problema, obstajata pa dve rešitvi.
Ali spremeniti statut (recimo, nogometna zveza tudi ne obravnava vseh nogometašev, ampak nogometne klube, tudi v drugih športnih panogah je enako),
in razširiti delovanje ZRS na posameznega člana ( bo še več problemov, ampak če si člani želijo naj bi tako tudi bilo, kar pa seveda pri odločitvi ne daje
enakopravnega glasovanja radioamaterjem, ki niso včlanjeni v noben klub),
ali naj pač radioamaterji, na odposlano QSL kartico napišejo, da sprejemajo QSL kartice le na svoj naslov.

Če to ni ugodna rešitev, da se QSL kartice kopičijo v ZRS in jih ima vsak možnost dvigniti na kakršen koli način, potem ne vem kako naj se še podpira
lenobo posameznikov. Bi radi, ampak vse zastonj. Še to, da bi imeli drugi stroške na njihov račun. Zakaj?
Kdor ni član ZRS ali kakega radiokluba, kako lahko pričakuje, da bodo drugi njemu na uslugo? Nimam pojma.
Je pa dandanes ležernost posameznikov in pljuvanje po vsem, kar ni njim v prid, že čisto udomačeno.
Če v klubih ni interesa da bi nekdo skrbel za prevzem vseh QSL kartic od vseh članov, potem mislim, da ni rešitve za tak klub in za posameznike.
Se pa da dogovoriti in nekdo, ki pač gre po kartice prinese še za ostale pa to bili člani ali ne. Samo kaj, ko se ne znamo več ne pogovarjati še manj
dogovarjati pač pa le izražati negativizem in prevečkrat posamezniki vidijo le svojo korist, ne pa širšo.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s57fj » 11 Sep 2022, 15:49

Še moje skromno mnenje.
Tako kot je povsod, kdor nekaj uporablja mora pač zato nekaj dati-plačati.
Kar se tiče članarine je mogoče tudi čas, da se naredi za dobro slo radioamaterstva tudi kakšen korak naprej.
Namreč, žal je v tem hobiju zmeraj manj aktivnih operaterjev.
Vemo, da je že kar nekaj klubov neaktivnih, kar nekaj malo aktivnih in v ogromno klubih omejena aktivnost zaradi osebnih zamer (nekaj takega umazanega perila se je pralo tudi tu na forumu).
Ob takem upadu članstva, ki ga beleži v zadnjem desetletju ZRS, ne vidim razloga zakaj ne bi omogočili, da se plačuje članstvo direkt ZRS kot je v preteklosti že bilo.
S tem bi verjetno pridobili posameznike kateri pač nimajo želje
se vpisovati v druge klube in posledično se bi mogoče aktivnost povečala.
Glede na to, da se marsikateri operater zagovori, da ne plačuje članarine a vseeno uporablja storitve- infrastrukturo, katere so v lasti ZRS, je čas, da se končno objavi seznam kdo je vplačal članarino ter, da se neplačnikom onemogoči uporabo le teh.
Pa ne mi o varovanju osebnih podatkov. Vsak kateri vplača članarino naj podpiše, da se njegov znak lahko javno uporabi.
V končni fazi nas je 90 % ,kateri imamo svoj znak vpisanega vsaj na en portal na internetu in smo tako že javno izpostavljeni.

Lp 73 s57fj, Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S57NK » 12 Sep 2022, 07:23

Individualizem, individualni radioamaterji, ki ne želijo biti člani radioklubov, bi pa bili člani ZRS, to tudi sam opažam, da je vse pogostejši pojav. Lahko se sprašujemo ali je to prav ali ne, vendar je ta pojav tu in moramo nanj najti ustrezen odgovor.

Tako kot na že omenjeni AMZS, ko te kar včlanijo v najbližji klub, pa z njimi nimaš nikoli nobenega stika? Kaj pa nek 'navidezen' radioklub, ki se ga ustanovi posebej za namene včlanjevanja individualcev, torej tistih, ki bi se radi včlanili 'direkt' na ZRS? Ker kolikor razumem, je problem v zakonodaji, da članstvo neposredno v ZRS že sedaj ni mogoče. Bi pa Boštjan S55O kot pravnik znal povedati o tovrstnih možnostih kaj več.

Naj izpostavim še problem imena naše zveze: Zveza RADIOAMATERJEV Slovenije, čeprav je v resnici zveza RADIOKLUBOV. De-jure je torej zveza radioklubov, a de-facto jo vsi razumemo in dojemamo kot zvezo nas vseh, torej zvezo posameznikov, kar tudi izhaja iz imena. Kaj tu narediti, da bo stvar jasnejša?

En lep 73
Janko S57NK
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s55m » 12 Sep 2022, 07:44

Resitev je sila preprosta. Nabavite eno veliko skatlo, v njo zlagajte vse karte za neclane brez sortiranja, ti pa si jih lahko pridejo prebrati in odnesejo domov.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S58AW » 12 Sep 2022, 07:56

Adi, to je odličen predlog ali rešitev.

V prednosti bojo "lokalci".

Dajmo se presenetiti, mogoče pa ta rešitev ustreže tudi oddaljenim, ki ne gledajo na stroške.

73' Branko, S58AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 12 Sep 2022, 08:23

:) :D :wink:
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 13 Sep 2022, 09:30

Pozdravljeni.

Pred tednom dni sem dobil iz S5 biroja kartico, ki je potovala več kot deset let, da je prišla do mene. Danes sem dobil direktno iz Finske kartico, za zvezo z dne: 30. 08 1998. Koverta je scofana in zlepljena z izbrisano štampiljko, tako, da ne vem kje se je zataknilo. Bila je tudi brez $$ za vračilo.
Na qrz.com ima samo direktno brez emaila in ne vem ali mojo kartico sploh še rabi. Poslal sem email na njegovo Zvezo, če mu ga bodo sploh posredovali. Če ne bo odgovora mu bom kartico vseeno poslal na njegov naslov. Kakor vidite ne Biro, ne direktno ne gre brez zapletov.

PS: Ravnokar sem dobil zavrnjen email.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s55o » 13 Sep 2022, 12:06

Resitev je sila preprosta. Nabavite eno veliko skatlo, v njo zlagajte vse karte za neclane brez sortiranja, ti pa si jih lahko pridejo prebrati in odnesejo domov.



Včasih so rešitve zahtevnih in kompliciranih problemov res sila enostavne.
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s51mm » 13 Sep 2022, 12:07

s53mj.janez napisal/-a:Pozdravljeni.

Pred tednom dni sem dobil iz S5 biroja kartico, ki je potovala več kot deset let, da je prišla do mene. Danes sem dobil direktno iz Finske kartico, za zvezo z dne: 30. 08 1998. Koverta je scofana in zlepljena z izbrisano štampiljko, tako, da ne vem kje se je zataknilo. Bila je tudi brez $$ za vračilo.
Na qrz.com ima samo direktno brez emaila in ne vem ali mojo kartico sploh še rabi. Poslal sem email na njegovo Zvezo, če mu ga bodo sploh posredovali. Če ne bo odgovora mu bom kartico vseeno poslal na njegov naslov. Kakor vidite ne Biro, ne direktno ne gre brez zapletov.

PS: Ravnokar sem dobil zavrnjen email.

Ja, čudna so pota QSL kartic :)
Jaz sem imel malo daljšo prekinitev hobija med 2002 in 2018, ampak še vedno mi pride kakšna kartica iz 90ih in začetka 00.
Nekaj kartic je prišlo celo v prejšji klub, kjer so bili tako prijazni, da so mi jih poslali na domač naslov (hvala UAR). Vprašanje pa je, koliko kartic je tako šlo v smeti :(
Ob tem me dejansko zanima, kako QSL biro ob prihodu kartic v praksi preverja kdo je član ZRS in kdo ni, ter v katerem klubu je prejemnik kartice v tistem trenutku?
s51mm
LEA Admin
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 29 Jun 2002, 09:31
Kraj: Cerkno

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S57XZ » 13 Sep 2022, 12:20

Obstaja program, kjer vpišeš pozivni znak in ti pokaže, v katerem klubu je član!
S57XZ
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 06 Jan 2002, 01:00

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s57fj » 13 Sep 2022, 15:04

s55m napisal/-a:Resitev je sila preprosta. Nabavite eno veliko skatlo, v njo zlagajte vse karte za neclane brez sortiranja, ti pa si jih lahko pridejo prebrati in odnesejo domov.


To je žalitev za tiste, kateri prostovoljno delajo in normalno plačujejo članarino.
Treba je vedeti, da vsaka stvar je povezana s stroški, neglede na to, tudi, če delo nekdo opravi prostovoljno.
Če se dotaknemo biroja je to v nekem prostoru, katerega je potrebno vzdrževati, zanj plačevati stavbno zemljišče, elektriko
internet, ter komunalne pristojbine.
Če se nekdo celi čas šverca pomeni, da nekdo plačuje te stvari namesto njega. Manj, ko bo pobranih članarin, manj stvari bomo imeli na razpolago oziroma tisti kateri želijo plačevati,bodo morali več.

Lp 73 s57fj
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov