QSL

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 13 Sep 2022, 16:22

Pozdravljeni.

Moja izkušnja s qsl birojem je tudi taka, da sem, enkrat, ko nisem plačal članarine na qrz.com in na svojo spletno stran napisal, da ne sprejemam in ne oddajam kartic preko biroja. Prejel sem email od qsl managerja S54G Miloša, ali ne zaupam svojemu biroju, da sem to napisal. Pojasnil sem mu, da, ker nisem plačal članarine smatram, da sem se odrekel tudi prejemanja in pošiljanja kartic, na račun tistih, ki so članarino plačali. Odgovoril mi je, da ni problema in naj qsl biro mirno uporabljam še naprej. Tako je to, če se hoče, je pa res, da ni pošteno do tistih ki plačajo. To zagato je potrebno urediti enkrat za vedno, to je moje mnenje.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S58AW » 14 Sep 2022, 07:08

Dejstvo je, da qsl biro ne bo več delal za nečlane.

Na koncu tega debatnega in literarnega krožka bo moral nekdo predlagati Adijev predlog "vrhovnemu rukovodstvu".

Ali bo predlog sprejet bomo šele videli.

Si pa predstavljam nekoga, ki pride v qsl biro po 200km vožnje in se za češnjo na torti še zarine v škatlo z tisočerimi qsl-kami in

išče svojih 35 kartic. Dosti krat sem pomagal Milošu S54G pri sortiranju kartic in kdor tega ni probal ne ve da je to garaško in

natančno delo.

73' S58AW, Branko
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 14 Sep 2022, 07:26

S58AW napisal/-a:Dejstvo je, da qsl biro ne bo več delal za nečlane.

Na koncu tega debatnega in literarnega krožka bo moral nekdo predlagati Adijev predlog "vrhovnemu rukovodstvu".

Ali bo predlog sprejet bomo šele videli.

Si pa predstavljam nekoga, ki pride v qsl biro po 200km vožnje in se za češnjo na torti še zarine v škatlo z tisočerimi qsl-kami in

išče svojih 35 kartic. Dosti krat sem pomagal Milošu S54G pri sortiranju kartic in kdor tega ni probal ne ve da je to garaško in

natančno delo.

73' S58AW, Branko

Dragi Branko, ti nisi nikoli pomagal razvrščat QSL Milošu!
73
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 14 Sep 2022, 09:37

Mene pa samo nekaj zanima. Kakšen namen ima ta tema, da se jo odpira v dveh naslovih.
Inbox QSL biro in
ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Prepričan sem, da je pod enim naslovom čisto dovolj tako za vprašanja, kot odgovore in podane rešitve.
Upam, da se ne odpre še pod tretjim ali celo četrtim sklopom različnih tem.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S58AW » 14 Sep 2022, 10:16

Rudi, od kod tebi, da nisem nikoli pomagal Milošu sortirati kartice!?

Ob vsaki večji pošiljki sem v Miloševi garaži (na njegovo prošnjo in prostovoljno ) s pomočjo programa S5CB in ažurirano

datoteko pomagal določati kam spada posamezni S5 znak. To pa za to ker vseh S5 znakov ni mogoče imeti z možganskem

spominu. In da ti osvežim spomin, zadnjo rundo kartic, ko Miloš ni mogel več, sem jaz poskrbel, da je tvoj kupček kartic čakal

na kljuki garaže v najlon vrečki. Kdo je tebi pomagal pa ga nisi nikoli omenil? se spomneš? : ANDREJ ZUBIN. Tako je majhen ta

svet.

73'
Branko S58AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 14 Sep 2022, 14:46

Pozdravljeni S57NAZ!
Sprožil sem ta problem v QSL na predelu namenjenemu ZRS, ker sem neumno si domišljal, da bi lahko dobil kakšen odgovor.
Tudi tokrat pišem ZRS.
Imam skromen predlog za moje QSL, ki prihajajo na S5 QSL biro.
Bi lahko mi posredovali moje QSL, ki prihajajo na S5 QSL biro, ker tega ne morem preprečiti v RK Jadran Koper. Z zameno bom še naprej izpolnjeval moje QSL namenjene S5 RA in jih dostavljal v S5 QSL biro?
Kakor ste videli iz vsega zapisanega se vam ne izplača, da se vrnem spet v RK, če bi me sploh še vzeli med svoje vrste.
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s56rir » 14 Sep 2022, 18:38

Kje je problem. Vsak pri sebi mora premisliti, kaj se mu splača. Članarina ZRS je znana (40€, lahko tudi manj). Ob tem, da QSL biro stane celo manj, saj je v tej ceni še par revij, ki tudi imajo svojo ceno.
Če je poštnine za 3/4 tega zneska se po mojem mnenju že splača, če pa preseže ta znesek, pa še toliko bolj. Klubskih raz(za)mer pa ne more reševati ZRS, saj ni zato tu (IMHO).
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S56RGA » 15 Sep 2022, 07:58

s58ru napisal/-a:Pozdravljeni S57NAZ!
Bi lahko mi posredovali moje QSL, ki prihajajo na S5 QSL biro, ker tega ne morem preprečiti v RK Jadran Koper.


Rudi,
Tvojega zgornjega stavka ne razumem. A mi lahko prosim razložiš, kaj si s tem mislil povedati?

QSL kartice vseh nekdanjih naših članov (tudi SK) so zložene v predalčkih in čakajo na prevzem.
Če je kakšna QSL kartica ob prihodu namenjena našim bivšim članom se prav tako posortira in gre v predalček.
Ko se ta napolni, jim na stroške našega kluba pošljemo na njihov zadnji znani naslov, v kolikor nimamo kakega posebnega dogovora.

Naš klub si zapustil na svojo željo leta 2010. Na svojo željo se lahko tudi kadarkoli spet včlaniš.
Mogoče pa bi lahko s tvojo voljo in energijo ustanovil nov klub-društvo s podobno mislečimi radioamaterji? Tako bi se lahko pošteno borili in zagovarjali vaša prepričanja tudi na skupščini ZRS.
S56RGA
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:27
Kraj: Koper, JN65UM

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 15 Sep 2022, 08:21

Hvala Agar, za tvoje besede.
Ti veš, da nisem nikoli zapustil dejansko RK, da sem še naprej sodeloval s teboj za korist RK. Ne bi nikoli mogel prestopiti ali ustanoviti drugi RK. Formalno ne plačujem nobene članarine in formalno nisem član RK. Moja politika do članstva je bila ta, da k članstvu te ne veže članarina.
Če je ta odnos do članstva ostal sem zadovoljen.
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S58AW » 15 Sep 2022, 09:00

Jasno, včasih smo imeli SIMPATIZERJE.

73'
S8AW
S58AW
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 14 Mar 2017, 08:59

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 16 Sep 2022, 08:22

Pozdravljeni!
Obračam se na vas predsednike RK, ki imate edini dostop do linka Predsednikov – edina povezava RA z ZRS. Vi morda dobivate tudi kakšne odgovore, ki mi RA nismo deležni.
Je kakšna možnost, da sprožite pri vodstvu ZRS problem QSL.
RA, če nismo člani RK, pošiljamo, če pošiljamo, QSL na zveze RA ali v direktno na naslov RA.
Povratne QSL, če imamo srečo, dobivamo preko zvez ali direktno ( V mojih zadnjih 30 letih sem dobil direktno morda 4 – 5 QSL.). Ne moremo preprečiti, da povratne QSL ne gredo preko zveze, ker ZRS je v seznami IARU kot odprt QSL biro, brez nobenih omejitev.
Stroški se večajo iz dneva v dan. Ta problem QSL bo morala ZRS rešiti čim prej. Ne poznam finančno sliko ZRS a ker imam izkušnje pri vodenju kar dveh podjetjih (nobeno ni še propadlo ali zašlo v rdeče številke), vam lahko zagotavljam, da je tako.
Moral bi nabaviti nove QSL, ker sem še pri tistih redkih RA, ki pošiljajo QSL. Ne zdi se mi primerno, da investiram v nekaj, ki je le strošek.
( RA, ki so hoteli pridobit diplome na osnovi QSL vedo, da se časi zbiranja QSL močno podaljšajo, če dobivajo QSL le preko biroja.)
73 s58ru
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s53mj.janez » 16 Sep 2022, 10:04

Pozdravljeni.

Glede QSL-k ki prihajajo v Biro, mislim, da prihajajo na zunanje stroške in nima s tem Biro nobene finančne obremenitve.
Pri sortiranju je po mojem mišljenju potrebno v vsakem primeru kartico prijeti v roke in ugotoviti ali je ali ni dotični plačnik in v
kateri predal jo manager vrže. Ali v predal RK ali pa v koš, eno in drugo je do tukaj zastonj.
Če bi bila obremenitev Biroja zaradi nekaj kartic neplačnikov prevelika, bi se pač obremenilo RK z kakšnim evrom dodatno, tudi po dogovoru.

PS: Včasih se je pošiljalo na stotine kartic, da ne rečem na tisoče od enega samega člana. Po vsakem tekmovanju so se sprintale kartice, ne glede, da so iz več tekmovanj praviloma že vsi znaki dobili po več enakih qslk. O tem se ni nič razmišljalo, da je kaj narobe. Je pa res, da mnogo operatorjev sploh ni poslalo omembe vredno količino ali celo nič kartic in še to, da so bile večinoma za slovenske znake, kar sploh ni bil strošek, pa je bilo vse v redu. Bilo je in tudi je še, čisto solidarno, pa nihče nič ne reče. Toliko v premislek.
s53mj.janez
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 05 Mar 2021, 10:58
Kraj: Novo mesto

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 16 Sep 2022, 10:23

Eh, spet se bom oglasil, pa tokrat zadnjič glede QSL kartic.
Rudi, če imaš dve firmi dobro stoječi, vsaka čast in ti želim, da bi tako tudi ostalo.
Me pa malce razdraži to, da želiš nekomu naprtiti delo in stroške, tebi pa se škoda zdi nakazati ZRS 40 EUR in ne bi bilo treba ves čas jamrati na portalu
in svoje stroške obešati nekomu drugemu.
To kar delaš, je nekako tako, kot bi nekdo, ki ni zaposlen v tvojem podjetju, jamral in od tebe zahteval, da mu vsak mesec nakažeš plačo. Pa bi mu jo?
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s57fj » 17 Sep 2022, 12:17

G. Rudi, to kar prebiramo že v ene treh temah, pa presega vse meje dobrega okusa in je na nivoju tri letnega otroka, kateri ne dobi želene čokoladice.

Zrs je bila ustanovljena z namenom, da združuje vse radioamaterje, kateri so v klubih, da izraža enotno mnenje, namesto, da se " vsi hkrati deremo v en rog" za predstavitev svojih želja in zahtev.
Kot vsaka organizacija ima za svoj obstoj in delovanje svoja pravila in zahteve. Z izpolnjevanjem teh zahtev pridobijo člani tudi možnost koriščenja storitev-ugodnosti katere organizacija nudi.

Kot ste sam že večkrat navedel v svojih prispevkih, sam teh zahtev ne izpolnjujete in posledično niste upravičen do koriščenja teh ugodnosti.

Ostanejo vam druge alternative. Ena od teh je Pošta Slovenije, kjer kupite kuverto, ustrezno znamko in pošljete želenemu prejemniku.
Če želite, da vam prejemnik vrne qsl kartico, ga med vzpostavitvijo zveze opozorite, da žal ne morete koristiti ugodnosti katere organizacija nudi in mora za izmenjavo potrditve zveze izbrati drugo pot. Če se bojite, da prejemnik ni finančno zmožen mu v kuverto priložite za stroške pošiljanja.


Otroku je trmarjenje oproščeno, saj odrašča, se vsak dan uči, pridobiva znanje in izkušnje.
Nekateri odrastejo, osvojijo ogromno znanja, ga nadgradijo, nekateri pridobijo še modrost. Nekaterim uspe to znanje, izkušnje in modrost predati še naslednjim generacijam.
Žal je življenje tako, da smo vsak dan starejši in pridejo spet plenice in na koncu zapustimo ta svet.
Naprej gre samo znanje in izkušnje, ki smo ju predali in malo modrosti. Ostalo pa na smetišče zgodovine. Žal bodo med njimi tudi qsl kartice, katere se bodo ob trenutni ozaveščenosti vsaj reciklirale.

Glede na to, da ste omenil svojo starost vam želim, da dočakate vsaj leta g. Borisa Pahorja in, da vam v tem času uspe osvojiti vsaj malo modrosti, ter jo deliti naprej in, da ostanete še čim dalj časa brez plenic.

Kot pravite, da ste bili uspešen vodja kar dveh podjetij, pa smatram, da imate za uspešno delo tudi ustrezno pokojnino, tako, da ne bi bil nek zalogaj plačilo pristojbine k neki organizaciji in pridobitev tako želenih ugodnosti.

Ostanite zdrav.
Samo navaden član ZRS in kluba, že s kakšnim sivim lasom,
Florjan Jereb
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 17 Sep 2022, 13:53

s57fj napisal/-a:G. Rudi, to kar prebiramo že v ene treh temah, pa presega vse meje dobrega okusa in je na nivoju tri letnega otroka, kateri ne dobi želene čokoladice.

Zrs je bila ustanovljena z namenom, da združuje vse radioamaterje, kateri so v klubih, da izraža enotno mnenje, namesto, da se " vsi hkrati deremo v en rog" za predstavitev svojih želja in zahtev.
Kot vsaka organizacija ima za svoj obstoj in delovanje svoja pravila in zahteve. Z izpolnjevanjem teh zahtev pridobijo člani tudi možnost koriščenja storitev-ugodnosti katere organizacija nudi.

Kot ste sam že večkrat navedel v svojih prispevkih, sam teh zahtev ne izpolnjujete in posledično niste upravičen do koriščenja teh ugodnosti.

Ostanejo vam druge alternative. Ena od teh je Pošta Slovenije, kjer kupite kuverto, ustrezno znamko in pošljete želenemu prejemniku.
Če želite, da vam prejemnik vrne qsl kartico, ga med vzpostavitvijo zveze opozorite, da žal ne morete koristiti ugodnosti katere organizacija nudi in mora za izmenjavo potrditve zveze izbrati drugo pot. Če se bojite, da prejemnik ni finančno zmožen mu v kuverto priložite za stroške pošiljanja.


Otroku je trmarjenje oproščeno, saj odrašča, se vsak dan uči, pridobiva znanje in izkušnje.
Nekateri odrastejo, osvojijo ogromno znanja, ga nadgradijo, nekateri pridobijo še modrost. Nekaterim uspe to znanje, izkušnje in modrost predati še naslednjim generacijam.
Žal je življenje tako, da smo vsak dan starejši in pridejo spet plenice in na koncu zapustimo ta svet.
Naprej gre samo znanje in izkušnje, ki smo ju predali in malo modrosti. Ostalo pa na smetišče zgodovine. Žal bodo med njimi tudi qsl kartice, katere se bodo ob trenutni ozaveščenosti vsaj reciklirale.

Glede na to, da ste omenil svojo starost vam želim, da dočakate vsaj leta g. Borisa Pahorja in, da vam v tem času uspe osvojiti vsaj malo modrosti, ter jo deliti naprej in, da ostanete še čim dalj časa brez plenic.

Kot pravite, da ste bili uspešen vodja kar dveh podjetij, pa smatram, da imate za uspešno delo tudi ustrezno pokojnino, tako, da ne bi bil nek zalogaj plačilo pristojbine k neki organizaciji in pridobitev tako želenih ugodnosti.

Ostanite zdrav.
Samo navaden član ZRS in kluba, že s kakšnim sivim lasom,
Florjan Jereb

Pozdravljeni.

Glede QSL-k ki prihajajo v Biro, mislim, da prihajajo na zunanje stroške in nima s tem Biro nobene finančne obremenitve.
Pri sortiranju je po mojem mišljenju potrebno v vsakem primeru kartico prijeti v roke in ugotoviti ali je ali ni dotični plačnik in v
kateri predal jo manager vrže. Ali v predal RK ali pa v koš, eno in drugo je do tukaj zastonj.
Če bi bila obremenitev Biroja zaradi nekaj kartic neplačnikov prevelika, bi se pač obremenilo RK z kakšnim evrom dodatno, tudi po dogovoru.

PS: Včasih se je pošiljalo na stotine kartic, da ne rečem na tisoče od enega samega člana. Po vsakem tekmovanju so se sprintale kartice, ne glede, da so iz več tekmovanj praviloma že vsi znaki dobili po več enakih qslk. O tem se ni nič razmišljalo, da je kaj narobe. Je pa res, da mnogo operatorjev sploh ni poslalo omembe vredno količino ali celo nič kartic in še to, da so bile večinoma za slovenske znake, kar sploh ni bil strošek, pa je bilo vse v redu. Bilo je in tudi je še, čisto solidarno, pa nihče nič ne reče. Toliko v premislek.

_________________
http://lea.hamradio.si/~s53mj
s58ru
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov