Nova CEPT dovoljenja

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Ali boste zmenjali CEPT dovoljenje?

Glasovanje se je zaključilo dne 25 Jan 2005, 21:36

DA
13
50%
NE
4
15%
DA, če bo nujno potrebno
9
35%
 
Skupaj glasov : 26

OdgovorNapisal/-a S52OW » 28 Jan 2005, 00:34

Gre zato, da je kozu sit - volk pa cel. :D
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Jan 2005, 13:52

S57BIC napisal/-a:Da bo Morsejev duh še naprej strašil naokoli, pa je poskrbljeno s prepovedjo dela na frekvenčnih območjih rezerviranih za CW tistim, ki nimajo narejenega izpita iz CW. In to navkljub drugačnim mednarodnim priporočilom.
Pri Hrvatih te omejitve nisem opazil. Kar pomeni, da lahko hrvaški radioamater pri nas dela CW navkljub temu, da nima opravljenega izpita iz CW-ja. In pri njih v CEPT licenci ni označbe , da je delal izpit iz CW-ja.


Bistro, ni kaj. Kaj čemo, kontinuiteta.

Lp, Jože.


Ma ne ga lomt. A ne bi men kar doktorat vpisali pa v vozniški D kategorijo!? Al pa še bolje - vsem eno spričevalo za vse in konec!

A je to tudi kontinuiteta?

Pa ne spet na isto temo, prosim....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57BI » 30 Jan 2005, 20:46

Oh, lahko si v tvoje vozniško vpišeš tudi dva doktorata. Tri. Me ne moti.Vidim pa, da že ali še vedno kakor se vzame, deliš novi A razred na tisti bolj tapravi in na tisti manj tapravi.
V CEPT licenco je lahko vpisano karkoli. Samo da je izpolnjen tisti ''zapovedani'' minimum podatkov.

Bi pa vseeno rad slišal od predlagateljev zakona s kakšnim namenom je vstavljena omejitev dela na CW področju tistim A klasnikom, ki nimajo opravljenega izbirnega predmeta CW. Še posebej pa razlaga kako so lahko iz dveh razredov naredili tri. Poleg N razreda imamo še A razred brez in A razred z narejenim neobveznim izbirnim predmetom.
V Splošnem aktu o pogojih za uporabo … sta navedena dva razreda. Na osnovi tega akta so narejeni Pogoji za uporabo amaterskih radijskih postaj, kjer pa je A razred razdeljen.
Kolikor razumem Splošni akt sta samo dva razreda in A razred ni možno deliti na podrazrede.
Rad bi pravno razlago.

In ne mi prosim jamrat o tem, da je to spet ista tema. Stvari je potrebno razčistit ne pa zavijat v meglo. In parkrat prebrat tisto kar gre potem na zaslon.

Mogoče pa sem bolj zabite sorte in nisem ravno dojel kaj si hotel povedat.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s56oa » 30 Jan 2005, 20:57

S57BIC napisal/-a:Oh, lahko si v tvoje vozniško vpišeš tudi dva doktorata. Tri. Me ne moti.Vidim pa, da že ali še vedno kakor se vzame, deliš novi A razred na tisti bolj tapravi in na tisti manj tapravi.
V CEPT licenco je lahko vpisano karkoli. Samo da je izpolnjen tisti ''zapovedani'' minimum podatkov.

Bi pa vseeno rad slišal od predlagateljev zakona s kakšnim namenom je vstavljena omejitev dela na CW področju tistim A klasnikom, ki nimajo opravljenega izbirnega predmeta CW. Še posebej pa razlaga kako so lahko iz dveh razredov naredili tri. Poleg N razreda imamo še A razred brez in A razred z narejenim neobveznim izbirnim predmetom.
V Splošnem aktu o pogojih za uporabo … sta navedena dva razreda. Na osnovi tega akta so narejeni Pogoji za uporabo amaterskih radijskih postaj, kjer pa je A razred razdeljen.
Kolikor razumem Splošni akt sta samo dva razreda in A razred ni možno deliti na podrazrede.
Rad bi pravno razlago.

In ne mi prosim jamrat o tem, da je to spet ista tema. Stvari je potrebno razčistit ne pa zavijat v meglo. In parkrat prebrat tisto kar gre potem na zaslon.

Mogoče pa sem bolj zabite sorte in nisem ravno dojel kaj si hotel povedat.

Lp, Jože.



Zadeva je bila napravljena tako, da se ne bi spet  zganjal en velik cirkus okrog telegrafije.
Tako nova CEPT, kot nova IARU priporočila, ne govorijo o dveh CEPT razredih, ampak le o enem samem - enotnem, za katerega znanje telegrafije ni več obvezno.
Ampak, ker je bila pri nas telegrafija vedno vroča tema, se je pač šlo v to reč tako, kot se je šlo, da ne bi prišlo do revolta telegrafistov na eni strani in revolta anti telegrafistov na drugi strani.

Pač en politični kompromis ...

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

CW

OdgovorNapisal/-a S53U » 31 Jan 2005, 13:31

Saj delitev A-klase ni potrebna, kdo bo hotel delat na CW naj dela. Vsekakor se bo tega moral naučiti, pa še všeč mu bo na koncu!

Mi smo pač za to morali opraviti izpit sprejemat in klofat dovolj hitro..., pa nič ne de! Tudi izpit za vozniško dovoljenje se lahko naredi v garaži, mar ne!?
73 de S53U (exS53QD), Branko.
S53U
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2003, 12:59
Kraj: Janžev vrh

OdgovorNapisal/-a S51BR » 09 Feb 2005, 20:22

A je zdaj CW problem, da nihče ne zna povedat (ali pa noče), kako zaboga priti do novega CEPT dovoljenja. Zdaj vsi slovenski radioamaterji delamo protizakonito! ;)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s57ad » 09 Feb 2005, 20:48

S57SRB napisal/-a:A je zdaj CW problem, da nihče ne zna povedat (ali pa noče), kako zaboga priti do novega CEPT dovoljenja. Zdaj vsi slovenski radioamaterji delamo protizakonito! ;)


Menim, da tu velja načelo kontinuitete: dokler stari licenci ni potekel rok veljavnosti, ni treba zahtevati nove. S CW ali brez. Kako priti do novega CEPT dovoljenja, bodo pa najbolje vedeli povedati na APEK... Ker gre za krivdo zaradi zamude s strani države in ne posameznika, po moje tudi tu velja načelo kontinuitete. Ne vem pa, kako je z novopečenimi operaterji...

Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s56oa » 09 Feb 2005, 21:06

s57ad napisal/-a:
S57SRB napisal/-a:A je zdaj CW problem, da nihče ne zna povedat (ali pa noče), kako zaboga priti do novega CEPT dovoljenja. Zdaj vsi slovenski radioamaterji delamo protizakonito! ;)


Menim, da tu velja načelo kontinuitete: dokler stari licenci ni potekel rok veljavnosti, ni treba zahtevati nove. S CW ali brez. Kako priti do novega CEPT dovoljenja, bodo pa najbolje vedeli povedati na APEK... Ker gre za krivdo zaradi zamude s strani države in ne posameznika, po moje tudi tu velja načelo kontinuitete. Ne vem pa, kako je z novopečenimi operaterji...

Mirko, S57AD


A kje v kakšnem paragrafu piše, da so stara dovoljenja neveljavna in da je treba zaprosti za nova? :-?

Če ne piše, potem so stara še vedno veljavna. Razredi pa se avtomatsko prekvalificirajo, kakor piše v zakonu.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s57ad » 09 Feb 2005, 21:52

s56iua napisal/-a:
s57ad napisal/-a:
S57SRB napisal/-a:A je zdaj CW problem, da nihče ne zna povedat (ali pa noče), kako zaboga priti do novega CEPT dovoljenja. Zdaj vsi slovenski radioamaterji delamo protizakonito! ;)


Menim, da tu velja načelo kontinuitete: dokler stari licenci ni potekel rok veljavnosti, ni treba zahtevati nove. S CW ali brez. Kako priti do novega CEPT dovoljenja, bodo pa najbolje vedeli povedati na APEK... Ker gre za krivdo zaradi zamude s strani države in ne posameznika, po moje tudi tu velja načelo kontinuitete. Ne vem pa, kako je z novopečenimi operaterji...

Mirko, S57AD


A kje v kakšnem paragrafu piše, da so stara dovoljenja neveljavna in da je treba zaprosti za nova? :-?

Če ne piše, potem so stara še vedno veljavna. Razredi pa se avtomatsko prekvalificirajo, kakor piše v zakonu.

73 de S56IUA - Ognjen


Hi, Ognjen,

imam občutek, da nekateri iščejo probleme tam, kjer jih ni, :-D

73 de mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S57XX » 10 Feb 2005, 08:27

... imam občutek, da nekateri iščejo probleme tam, kjer jih ni, :-D
73 de mirko, S57AD


Natanko tako Mirko, kot si napisal!

Enostaven klic na ZRS in sem dobil informacijo, kako in kaj je z dovoljeniji. Priporočam, da to naredijo vsi, ki se bojijo da so UNLIS!

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56a » 10 Feb 2005, 14:18

Mala je verjetnost, da bo ZRS S59AR to objavil na internetu! Potem bi ostal brez dela s telefoni :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 10 Feb 2005, 14:30

Tu imaš, Mario, prav! Če že ni "uradnega" ZRS foruma, se takšne informacije lahko objavi tudi TULE. Saj je tudi temu ta forum namenjen. Ni potrebe, da bi vsak zase klical na LP6, če lahko cca 600 prijavljenih HAM-ov in še nekajkrat toliko obiskovalcev obvestiš preko S50LEA foruma ...

Lep dan še naprej...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51BR » 10 Feb 2005, 22:04

Dragan, prav to je namen mojega "provociranja" o tej temi. Naj zaboga že nekdo na tem mestu napiše kako in kaj. Če je kljub drugačnemu dogovoru to vse skupaj prevzel 9AR, je tudi dolžen javnost obvestiti, kako in kaj naprej.

Sem enaka vprašanja postavljal tudi obema podpredsednikoma ZRS, pa tudi onadva očitno ne moreta do pravih odgovorov.

In ker se na ZRS javno molči, bom pač izbral uradno pot v skladu z zakonom o upravnem postopku in prišel do ustreznih odgovorov. Mi je že prav vseeno, kdo bo vodil te postopke: ZRS ali pa agencija. Če jih bo agencija, bomo vsaj vedeli, kako bodo tekli, ker je le državna institucija in zanjo veljajo roki upravnih postopkov!
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S57XX » 11 Feb 2005, 07:57

s57tda napisal/-a:Tu imaš, Mario, prav! Če že ni "uradnega" ZRS foruma, se takšne informacije lahko objavi tudi TULE. Saj je tudi temu ta forum namenjen. Ni potrebe, da bi vsak zase klical na LP6, če lahko cca 600 prijavljenih HAM-ov in še nekajkrat toliko obiskovalcev obvestiš preko S50LEA foruma ...

Lep dan še naprej...


Živjo!

Tu te pa ne podpiram čisto. Ta informacija, bi morala biti objavljena predvsem na uradni strani ZRS. Pustimo sedaj, kako izgleda in da je na njej še vedno neki (S)RB naveden kot predsednik, čeprav naj bi po neuradnih informacijah odstopil. Skratka ... lepo po vrsti, kot so se zadeve dogajale :evil:


Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Feb 2005, 08:13

Ja, Jure, res je. Sem ravno včeraj zvečer brskal po uradni strani ZRS in naletel na pravilnike in splošni akt, torej bi bile lahko tudi ostale informacije tam. Vendar sem jaz pisal o nekdanjem "uradnem forumu" in ne o statični spletni strani ZRS...

No, tole me je spomnilo, da na tem forumu ni neposredne povezave na uradno spletno stran. Bo treba urediti ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov