Razmišlanja nepomembnega člana ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Razmišlanja nepomembnega člana ZRS

OdgovorNapisal/-a s56kz » 02 Dec 2004, 09:16

Lep pozdrav!

Bliža se čas ko bo v nabiralnik prišla položnica za članarino ZRS za leto 2005.
Ob tem sem se zamislil kaj dejansko ima član od tega ? Ob tem ne mislim na uporabo frekvenc, biroja itd. . Pravzaprav kot ponosni član ZRS nimam dokazila da to tudi sem, razen odrezka položnice za tekoče leto.

Ko sem še bil pirat na 27 MHz sem kot član v klubu z 100 člani in letno članarino 10€ dobil izkaznico, 100 kom. večbarvnih visokokakovostnih QSL kartic, blokec in kuli z logotipom kluba.

Ali je res v ZRS to nemogoče ?? Na ZRS sem že dvakrat apeliral za tisk bianko QSL kartic za člane pa sem od sekretarja dobil samo neke čudne odgovore.

Ali se ob vsemu denarju od članarin ki se steka v ZRS ne da naredit izkaznice za člane ?

Da o ostali (ne)podpori članstvu ne govorim. A je že kdo razmišljal da bi lahko v ZRS dobil TIV za projekte objavljene v CQ ZRS ?
Ravnokar sem dobil odgovor od izdelovalca ohišij, da mi lahko naredi ohišje po naročilu ( dimenzije kot Yaesu FT-817 ) vendar minimalno 10 kom. . Tudi v takih primerih bi lahko ZRS poskrbel za konstruktorje.

Mogoče bi se lahko ZRS s katero od trgovin z elektronskim materialom dogovorila za popust ob predložitvi članske izkaznice ?

Ali je res to vse nemogoče ker kot je napisal s56a : Dozivljenski sekretar S59AR bo tesko spremenil nacin dela na stara leta.

Ali pa bo opozicija ki je strmoglavila predsednika ZRS sedaj pokazala kako se stvari streže ?!

Ali pa bo ZRS ostala bojišče posameznikov in ne servis članom ?
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a s55o » 02 Dec 2004, 12:55

Čao!

V mnogih pogledih imaš zelo prav, in vsi si želimo takole zvezo, a trenutna ne deluje tako in če zadeve ne popravimo tudi ne bo.
Jaz osebno se trudim, da bi izboljšali zadevo kot je na ZRS, čeprav sem bil tik pred tem, da bi iztopil po raznih neumnostih, a upam, da bo drugo leto bolje.

Objektivno velikih sprememb pred 2006 ni mogoče pričakovati, saj bo leto 2005 leto tranzicije (lepa beseda, ki pove kaj =? in jo uporabljajo naši politiki ) In upam, da bomo uspeli poštimat zdevo tako, da bo to servis za člane, ki bodo vedeli zakaj dajejo denar in kaj od njega (oz zveze) tudi dobijo za to.

Z novim UO upam, da se bo zadeva spremenila in bomo se premaknili iz te slepe poti, kamor smo zašli in upam, da bodo pravi ljudje prijeli za krmilo te barke, pa naj bo to krmilo pokvarjeno kolikor je....

Upejmo na najboljše!
73
Boštjan s57wtt
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55m » 02 Dec 2004, 14:22

Jaz pa bom članarino plačal, najbrž zato, ker ne bom dovolil da peščica ljudi uniči moje veselje do druženja z veliko večino članov v tej zvezi.
Ne glede na znesek.In ne glede na katerega koli partijskega ali drugačnega sekretarja (poudarek na e ali a po želji)
Glasen pa bom še naprej........
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Nepomemben clan

OdgovorNapisal/-a s56zvd » 02 Dec 2004, 21:16

Obcasno spremljam vse te dogodke že več kot 30 let in ko pomislim kaj sem vse sem doživel mi je jasno zakaj je tako. Tako sem v času ko je začel izhajati CQ ZRS bil na zvezi in povprasal če je mozno naročiti revijo. Pa so me gledali kot deveto čudo. Takrat res nisem bil član, ampak mislim, da to ni pomembno. Letos sem se spet vključil. Takrat je bil res star sistem. Ampak tudi takrat je bil problem s članstvom. Upam, da se stvari urejajo, saj je že več kot zadnji čas.
Takrat ni bil na zvezi arči, ampak neka druga ekipa.
Mislim, da bi moralo biti narejenih nekaj osnovnih stvari, kot n.pr. članska izkaznica. Res je to samo formalna stvar, ampak je pomembna.


LP
Matjaz
s56zvd
 
Prispevkov: 161
Pridružen: 19 Jun 2004, 19:01

OdgovorNapisal/-a s57x » 02 Dec 2004, 21:43

Da ne bi povsem brez potrebe zgubljali energijo:

ZRS ne more izdajati članom članskih izkaznic, saj smo člani matičnih klubov in ne Zveze!

Leta nazaj so obstajale predtiskane izkaznice. In te so se lepo izpolnile v klubih itd.

Zdi pa se mi, da imamo kup bolj perečih problemov! Ko rešimo največje, bi bilo pa res lepo, da bi lahko s ponosom z izkaznico pokazali, katere organizacije člani smo! Izdelava kvalitetnih izkaznic pa tudi ne bi bil prevelik strošek!

Saj res, zadnjič, na sestanku v Ljubljani, sem videl eno lepo značko...
Kako pa je danes s tem na LP6, ni več v modi? Ali jih nimamo ali jih le ne ponujamo? (100 a 1000SIT = 100.000 SIT) Povprašajte zbiratelje, kakšne so cene...

Da se le ne bi ponovno kakšna dobra ideja izgubila!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56kz » 04 Dec 2004, 16:39

s57x napisal/-a:Da ne bi povsem brez potrebe zgubljali energijo:

ZRS ne more izdajati članom članskih izkaznic, saj smo člani matičnih klubov in ne Zveze!


73 Jurij, s57x



Če mi ZRS pošlje položnico za članarino na moj naslov čeprav nisem član zveze ampak član kluba, ni hudič da mi še izkaznice ne pošje :-)

Bo pač treba nekaj energije vložit :wink:
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a S51QA » 04 Dec 2004, 18:14

s56kzn napisal/-a:Če mi ZRS pošlje položnico za članarino na moj naslov čeprav nisem član zveze ampak član kluba, ni hudič da mi še izkaznice ne pošje :-)

Bo pač treba nekaj energije vložit :wink:


Oprosti, ampak kaj konkretno bi pa ti s to izkaznico potem počel??? Jaz, na primer, je prav nič ne rabim, važno je da imaš CEPT, ki ima uporabno vrednost (dokument).

Se pa spomnim vse sorte predlogov. Najboljši od vseh se mi je zdel, ko je nekdo predlagal, da bi vsak klub vsekakor moral imeti prapor :roll: :roll: :roll:

...si zamišljate??? Pred letno skupščino, na primer, bi se nabralo preko sto praporov!!! In bi lahko naredili povorko skozi mesto!! Res škoda ker ta stvar takrat ni šla "skozi"...


GL de Bojan, S51QA
S51QA
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 11 Avg 2002, 13:02

OdgovorNapisal/-a s57x » 05 Dec 2004, 00:37

Beno, bom čisto preprosto povedal (lahko pa si ogledaš v klubskem arhivu, dokumentacijo je potrebno itak hraniti, da je temu tako), Arči ti pošlje položnico zato, da se v klubih ni potrebno ukvarjati z njimi.

Namesto izkaznice pa si umisli lično priponko s pozivnim znakom; tako, ki ima zraven emblem...samo nekaj rezerve nabavi, je sila iskano blago za zbiralce!

Pomen praporov pa se žal izgublja. Tudi to je pokazatelj stanja!
Končno, še državno zastavo malokdo obesi za praznike!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S57XX » 06 Dec 2004, 08:34

Če mi ZRS pošlje položnico za članarino na moj naslov čeprav nisem član zveze ampak član kluba, ni hudič da mi še izkaznice ne pošje :-)
Bo pač treba nekaj energije vložit :wink:


Položnico ti pošlje na tvoj naslov zato, ker je tako zahteval TVOJ klub. Bo treba pač v klub pogledat in videt, kaj se tam dogaja. Mogoče bo potem kaj več jasno.

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s56kz » 06 Dec 2004, 19:52

Hi!


Za zbiratelje :

Slika
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov