"Centralni" radioklub ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S51M » 04 Nov 2004, 06:27

Živijo!

Pomagali so mu tudi tako, da smo tedaj naredili tečaj za 2. razred in dobili 7 novih aktivnih članov iz Haloz ter tako oživeli tamkajšnjo sekcijo ( je blizu njega), ki je sedaj zelo aktivna.
CR? Ljudje, jaz sem že zelo utrujen od vsakoletnega stotin in stotin ur dela ( vzpostavljanja zvez za klub v to ne vključujem), tekanja naokrog, klanjanja vsem mogočim občinarjem, ljudem, ki so na takih in drugačnih stolčkih in prosjačenja v podjetjih, vseh dopisov, da bi le prišel kakšen dodatni tolar za klub in tudi zaradi podarjenega denarja, ki ga vsako leto sam podarim klubu. Tale CR bi mi torej še kako prijal, postajo, resda prastaro, pa tudi imam doma.
Mislim pa, da je prvenstveno, da se poskuša najprej obnoviti delo čim več klubov in obstoječe delujoče klube obdržati in nadgrajevati, šele potem, sčasoma, priti ven z ustanovitvijo nekega bles CR. Tam, v delujočih klubih, je namreč lažje posredovati znanja mlajšim in organizirati tečaje, ki bi jih ZRS lahko tudi kaj sofinancirala. Bo pa CR povzorčil še večje odtujevanje med S5 radioamaterji.
Še enkrat pa me zanima, kaj bomo z LP6? QSL biro je lahko kje drugje, ne v LJ, brez najmenine. A kdo ve, koliko smo plačali doslej za najemnino? Koliko bi lahko s tem pomagali kakšnim klubom v revnih občinah?

73 DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 04 Nov 2004, 09:12

S51M napisal/-a:Živijo!

Pomagali so mu tudi tako, da smo tedaj naredili tečaj za 2. razred in dobili 7 novih aktivnih članov iz Haloz ter tako oživeli tamkajšnjo sekcijo ( je blizu njega), ki je sedaj zelo aktivna.
CR? Ljudje, jaz sem že zelo utrujen od vsakoletnega stotin in stotin ur dela ( vzpostavljanja zvez za klub v to ne vključujem), tekanja naokrog, klanjanja vsem mogočim občinarjem, ljudem, ki so na takih in drugačnih stolčkih in prosjačenja v podjetjih, vseh dopisov, da bi le prišel kakšen dodatni tolar za klub in tudi zaradi podarjenega denarja, ki ga vsako leto sam podarim klubu. Tale CR bi mi torej še kako prijal, postajo, resda prastaro, pa tudi imam doma.
Mislim pa, da je prvenstveno, da se poskuša najprej obnoviti delo čim več klubov in obstoječe delujoče klube obdržati in nadgrajevati, šele potem, sčasoma, priti ven z ustanovitvijo nekega bles CR. Tam, v delujočih klubih, je namreč lažje posredovati znanja mlajšim in organizirati tečaje, ki bi jih ZRS lahko tudi kaj sofinancirala. Bo pa CR povzorčil še večje odtujevanje med S5 radioamaterji.
Še enkrat pa me zanima, kaj bomo z LP6? QSL biro je lahko kje drugje, ne v LJ, brez najmenine. A kdo ve, koliko smo plačali doslej za najemnino? Koliko bi lahko s tem pomagali kakšnim klubom v revnih občinah?


Oh, Bruno... Včasih imam pri branju tvojih tekstov občutek, da si obtičal v sedemdesetih letih... Ampak, pojdiva k dejstvom; nikakor nočeš razumeti, da bo "centralni" dejansko pripomogel k tvojim idejam o financiranju "revnih" radioklubov. Več, kot bo imel članov "centralni", več bo denarja v ZRS malhi. In več ko bo denarja tam, večja možnost bo solidarne pomoči.

Drugače pa, veš, tudi ostali po klubih dajemo stotine ur svojega časa za klub, svoj denar v klub, pošljemo preko 200 prošenj za sponzoriranje na leto, se klanjamo vsem in vsakomur za nekaj tolarjev in, kar ti očitno noče biti jasno, se trudimo preživeti, čeprav smo v "bogati Ljubljani". Tudi nam ni nič podarjenega in si moramo vsak tolar priboriti.

Pa lep pozdrav v prelepi Ptuj.

P.S. Ne, radijske postaje pa nimam doma... Pravzaprav ne posedujem nobene radijske postaje.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S51M » 04 Nov 2004, 11:06

Glej, Bajko, sedemdeseta so bili v radioamaterstvu zelo lepi časi, mnogo boljši od sedanjih! Tudi ljudje niso bili taki egositi in frekvence so bile polne. Nisem opazil, da bi kdo tu kaj omenil, da bi se lahko pomagalo, vsaj s sofinanciranjem vodenja tečajev - nedavno sem o tem govoril s sekretarjem, pa sem dobil odgovor na sofinanciranje tečajev ( konstruktorskega in operaterskega) negativen.
O prosjačenju in prošnjah za penez: obstaja razlika v odzivu! Lahko izgubiš voljo, če se edini nanje odziva bivši župan, pa še ta da iz svojega žepa, ko mu pišeš še osebno domov.
Sicer pa, prav imaš, ostaja nam rešitev: CR. Kako že gre: "Pa začnimo pri Homeri...."

73 DE S51M
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a s55z » 04 Nov 2004, 15:30

Vidiš Bruno. Sprožil si zanimivo debato - poraba proračunskega ZRS denarja. Ena glavnih postavk vodstva ZRS bi moralo biti izobraževanje, sem sodi seveda tudi financiranje. Vsi, torej s kotizacijo, bi morali financirati izobraževanje. Drugo vprašanje pa je kako in ali je proračuna dovolj velik.

Morda bi bila rešitev za financiranje res v CRK s čimvečjim številom dosedanjih nečlanov ZRS ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57S » 05 Nov 2004, 16:18

73!

Pa naj napišem spet malo o prihajajoči ZRS zgodovini. Da je pisati napovedi, ugleda tvegano dejanje, mi je jasno. Ampak, kljub temu je potem, ko se stvari uresničujejo natanko tako, kot si jih prognoziral, takšno početje, občutka vredno dejanje.

CRK je odlična ideja, ki je potrebna za današnji, novejši čas. Vendar ne bo prinesla
velikega odziva. Razlog za upadanje članstva je drugje.

Če bomo želeli nek profit od članov CRK, jih bo potrebno obremeniti s cifro,
ki bo večja od 0 sit! Drugače bodo breme. In ne del finančne postavke, recimo za pomoč
dela željnih radioklubov.

Iti se socialo v hobiju, kjer je povprečna postaja z vso ostalo dodatno mašinerijo skupaj že zdavnaj presegla letno minimalno plačo v RS, je smešno.

Radioklub je betonski objekt s polifoničnim klicnim znakom. To je predvsem prostor, kjer se zbirajo enako misleči posamezniki, lastniki monofoničnih klicnih znakov.
Radioklubi so torej posamezniki! So posameznikov čas in strošek, da omenim le to dvoje. Če bodo ti posamezniki želeli obstoj svojih lokalnih klubov, jim bodo morali pomagati sami. Predvsem sami. Večinoma S A M I !
In to finančno, takoj nato tudi časovno. Niti obratni vrstni red se ne bo
več izšel. Nostalgija gor ali dol. Čohanje gor ali dol. Zato bodo radioklubi počasi odmrli. Razen tistih, katerih posamezniki bodo izpolnjevali omenjeni dve najpomembnejši predpostavki. Nekoliko na boljšem so le tisti RK, katerih člani so v preteklosti ustvarili lastniške in pedagoške pogoje za delo. Ostali RK bodo počasi izgubili prostore za dejavnost, v kar jih bo prisilil trg, če jih že ni. Člani takšnih RK bodo ostali ''na cesti'', odvisni od svojih finančnih možnosti in iznajdljivosti.

Takšni ''brezdomci'' bodo za vsaj kanček organiziranosti še kako potrebovali CRK.
CRK bodo ''potrebovali'' tudi tisti, ki ne želijo več ''sodelovati'', da ne rečem ''izgubljati'' časa v RK-jih, dasiravno so (smo) polovico svojega radioamaterskega staleža preživeli po raznih RK. Pravica bi bila, da takšni individualisti lahko vstopijo v nekakšen CRK in s tem pomagajo ostalim še aktivnim (RK/ZRS/posameznikom) tako, da s plačilom članarine, prispevajo k morebitni nadaljnji prosperiteti našega hobija.

ZRS bo, kljub hudim ranam ki so se ji zgodile v zadnjem letu in pol, še naprej ''živa'' natanko tako dolgo, dokler jo bomo potrebovali posamezniki. Ne radioklubi. Prav ste prebrali. Posamezniki, pa tudi kakšen delujoč RK bo še vmes. Pa kakšno interesno združenje tipa SCC ali CW stright key lovers, ali KV kontesterjev, ali QRP-jašev, ali klub pomočnikov FM Vokitoki avtoreli zvez tudi. Če bodo le potrebovali to, kar jim bo tedanja ZRS nudila.

... In ''čohali'' se bomo še naprej. Toda samo in le tisti, ki bomo tako želeli. In le tam, kjer bomo želeli. Ne nujno v radioklubih. Čeprav je bilo lepo, nič ne rečem.

Živeti v idejni radioklub-preteklosti je neumnost, zato bo CRK dobil zeleno luč. Drugače
pač ne bo šlo.

Sweet dreams!
73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s56a » 05 Nov 2004, 23:47

V S51SLO je ogromno polifonije in jaz sem edini solist :-)

Napoved velikega padca clanstva po prenehanju obveznosti nismo uzeli resno. Bojim se, da bo Sandijeva napoved hitro postala kruta resnica.
s56a
 

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov