PREDLOG STATUTA ZVEZE RADIOAMATERJEV SLOVENIJE (S57WTT)

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

PREDLOG STATUTA ZVEZE RADIOAMATERJEV SLOVENIJE (S57WTT)

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 31 Okt 2004, 22:14

Predlog spremembe statuta je (ob pomoči nekaterih radioamaterjev) spisal Boštjan, S57WTT.

Povezava na dokument.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 31 Okt 2004, 22:16

Sam predlagam, da se 20. člen precizira tako, da vsebuje formulacijo:"UO sestavljajo predsednik, trije (dva?) podpredsedniki in managerji ZRS. Eden od podpredsednikov je zadolžen za sodelovanje z radioklubi."

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a s55o » 01 Nov 2004, 22:57

Pozdrav!
Tole je popravek sedanjega statuta, ki ima luknje na vseh koncih in krajih.

Možna bi bila tudi uvedba centralnega radiokluba po stilu DARC, a bo težko pomoje to izvedljivo.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55z » 02 Nov 2004, 08:00

Hmm. Meni se ideja o centralnem radioklubu sicer dopade, ampak kam umestiti dosedanje klube? Tudi jaz mislim, da je to težko izvedljivo.

Kako imajo urejeno tisti, ki imajo centralni klub. Ima kdo konkretne informacije?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56oa » 02 Nov 2004, 12:12

s57tda napisal/-a:Hmm. Meni se ideja o centralnem radioklubu sicer dopade, ampak kam umestiti dosedanje klube? Tudi jaz mislim, da je to težko izvedljivo.

Kako imajo urejeno tisti, ki imajo centralni klub. Ima kdo konkretne informacije?


Klubi ostanejo klubi, kot so do sedaj. Tam imajo člani možnost lokalnega organiziranja, od hamfestov pa do izgradnje DX lokacij.

Centralni radioklub, pa je centralna organizacija, ki članom omogoča servise, kot so qsl biro, interakcije in sodelovanje z državo, organizacijo radioamaterstva na državnem nivoju, ...

Praktičen primer:
http://www.darc.de/

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 02 Nov 2004, 13:12

s57wtt napisal/-a:Tole je popravek sedanjega statuta, ki ima luknje na vseh koncih in krajih.

Možna bi bila tudi uvedba centralnega radiokluba po stilu DARC, a bo težko pomoje to izvedljivo.


Torej, najprej predlagam, da se probamo udejstvovati debate konstruktivno in da še pred 13.11. spišemo skupaj osnutek statuta, s katerim bi šli že na posvet, ne šele na konferenco. Če uspemo na posvetu poenotiti stališča, bo sprejem statuta na konferenci zgolj formalnost. V nasprotnem primeru se vsa stvar dejansko razvleče do leta 2006...

Problem "centralnega kluba" ni problem statuta ZRS. Moj predlog, ki sem ga nekajkrat napisal na ugaslem forumu, je bil, da se ustanovi "Radioklub ZRS", v katerega bi se "združevali" radioamaterji, ki potrebujejo usluge ZRS, klubsko življenje pa jih ne zanima. Zaradi poenostavitve, bi bil predsednik UO ZRS hkrati predsednik UO RK ZRS in člani UO ZRS bi bili tudi člani UO RK ZRS. Kot pravna oseba bi bil povsem ločen od pravne osebe "Zveza Radioamaterjev Slovenije", le "slučajno" bi si delila prostore, ljudi, itd.

Vprašanja o "konkurenci" "centralnega radiokluba" običajnim klubom se mi zdijo brezpredmetna; radioklubi imajo vsebino, ki je "centralni" nima. Pravzaprav bom napisal drugače - klub, ki se boji "centralnega" ima že sedaj premalo vsebine in ima po moje že sedaj težave s članstvom.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S50DX » 02 Nov 2004, 13:47

S57BBA napisal/-a:Poblem "centralnega kluba" ni problem statuta ZRS. Moj predlog, ki sem ga nekajkrat napisal na ugaslem forumu, je bil, da se ustanovi "Radioklub ZRS", v katerega bi se "združevali" radioamaterji, ki potrebujejo usluge ZRS, klubsko življenje pa jih ne zanima. Zaradi poenostavitve, bi bil predsednik UO ZRS hkrati predsednik UO RK ZRS in člani UO ZRS bi bili tudi člani UO RK ZRS. Kot pravna oseba bi bil povsem ločen od pravne osebe "Zveza Radioamaterjev Slovenije", le "slučajno" bi si delila prostore, ljudi, itd.


Juh...

Ne pozanm ideje o "centralnem" in se mi postavljajo vprašanja...

- Komu plačevati članarino in kako iz tega financirati oba naslova?
- Če prav razumem, bo "centralni" nudil ugodnosti za člane, katere je do sedaj nudila ZRS. Katere ugodnosti so to in kaj bi ostalo pod domeno ZRS?

"Centralni" bo za te in ostale aktivnosti potreboval sredstva. Ta sredstva pa so se do sedaj stekala v blagajno ZRS v obliki članarine in ostalih dotacij. V novem sistemu pa se pojavljata dve pravni osebi, ki morata delovati po zakonu o društvih.

Zato ne bi bilo slabo, če bi lahko kdo predstavil celoten sistem, kako bi naj to izgledalo vključno s financiranjem. Po navadi se zadeve "končajo" pri denarju in je najbolje to razčistit že na začetku. Mogoče bi se odprla nova tema, kjer bi se lahko debatiralo o tem naprej, da lahko ostane ta tema čim bolj čista in pregledna.

Bye
A. 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 03 Nov 2004, 08:57

s57wtt napisal/-a:Pozdrav!
Tole je popravek sedanjega statuta, ki ima luknje na vseh koncih in krajih.

Možna bi bila tudi uvedba centralnega radiokluba po stilu DARC, a bo težko pomoje to izvedljivo.


Boštjan, da ne pozabim; zgornji predlog statuta moramo še posredovati na Lepi pot 6 pred 13.11., da bomo lahko tudi o njem razpravljali...

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov