S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 23 Avg 2017, 22:15

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki
OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2015, 11:05 
Odsoten

Kraj: Ajdovščina
Najprej zahvala uredniku in vsem soustvarjalcem naše revije, ki je še kako pomembna za boljšo povezanost naše male skupnosti, zato se moramo vsekakor potruditi, da revija obstane.

Tole namreč pišem razmišljajoč o urednikovih besedah ter prispevku Janeza S53MJ o dilemi tiskana / elektronska oblika CQ ZRS v zadnji številki revije. Oba zagovarjata tiskano obliko, kar je tudi prav. Vendar mislim, da tu ne gre za dilemo tiskana ALI elektronska oblika, torej da ob uvedbi elektronske ukinemo tiskano obliko (kar se da razumeti iz obeh prispevkov) ampak bi morala biti dilema tiskana IN elektronska oblika. Torej, da se poleg tiskane oblike, ki mora vsekakor ostati, uvede tudi javno dostopna elektronska oblika v PDF formatu, ki je v doglednem času dostopna vsem na internetu. Recimo v mesecu ali dveh po izidu tiskane različice.

S tem postane revija dostopna najširši množici sedanjih in potencialnih novih radioamaterjev, pa tudi vsej ostali zainteresirani javnosti. Tudi avtorji bi bili zaradi bistveno večjega dosega svojih člankov ter Google efekta (če te le-ta ne vidi, te ni) bolj pri volji za pisanje člankov, ker bi njihova vrednost postala večja, širše dostopna in trajnejša. Trajnejša v smislu, da lahko PDF obliko hitro najdemo, kadar jo kasneje rabimo, kar za tiskano v sedanji vse manj papirni dobi pri srednji in predvsem mlajši generaciji ne velja več.

Če povzamem: uvedimo tiskano IN elektronsko obliko revije, pa bo volk sit in koza ostala cela :)

73 Janko, S57NK

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2015, 12:02 
Odsoten
Tečni Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: jn76gh
Podpiram!
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2015, 12:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Poljčane, JN76SH
Hoj!

Podpiram idejo. Zame bi bila vedno dovolj e-oblika. V tiskani obliki se zadeve nabirajo in nabirajo, prostora v shacku in na podstrešju je vse manj. V e-obliki pa gre vsako leto na en DVD, pa še na skupnem strežniku bi lahko bile številke. Prednosti e-oblike pred tiskano je več kot pa obratno. Pa če sem še malo ciničen, še skuriti je ne more nihče. :D

Pa še narava nam bo hvaležna. 8)

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2015, 19:25 
Odsoten

Kraj: Tolminski griči, JN66VC
Mogoče sem premalo časa v teh vodah, da lahko podam moje mnenje ampak vseeno:
Hja, to je edini časnik (razen reklam :lol: ) v naši hiši (vse ostalo je -e-oblika) in če po pravici povem mi paše, da se zleknem na kavč, sedem za mizo v hiši..pred hišo, kjerkoli.. in to ne da bi bulil v ekran, to je še en trenutek staromodnosti, ki je ostal v tem vedno bolj divjem življenju...in mi je všeč!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2015, 00:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj - JN76EF
Tudi sam podpiram izhajanje revije v obeh oblikah. Vsekakor revija mora obstati, saj
je to naša revija!
Zakaj obe obliki?
Poznam nekaj radioamaterjev starejšega kova, ki niso nikoli uporabljali računalnika, niti
ga nimajo namen uporabljati. Revijo pa radi prebirajo in prav tem bi vzeli še nekaj dobrega,
četudi ne izhaja več tako pogosto kot je včasih.
Sam sem mišljenja, da bi bil papir lahko malo manj kvaliteten in tako tudi cenejši. Vsekakor
veliko bolje, kot bi na račun revije dražili članarino.

Hvala vsem, ki se trudite, da se revija zapolni z raznimi članki, slikami, vsekakor pa tudi
zahvala vsem ostalim, ki poskrbijo, da se revija natisne in jo dobimo na dom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2015, 14:21 
Odsoten

Popolnoma se strinjam z zgoraj napisanim!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2016, 19:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača
S57NK napisal/-a:
Če povzamem: uvedimo tiskano IN elektronsko obliko revije, pa bo volk sit in koza ostala cela :)
Ko že omenjate mene, ko sem se boril zato, da bi bila naša revija v pdf obliki, sem bil še mlad,...

No končno bo mogoče kaj.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom