Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Avg 2014, 13:46

In zakaj navadno sranje?

Pač od radioamaterstva bomo imeli toliko, kot bomo sami naredili zanj. In več ljudi zmore narediti več. Brez povezovanja in skunega dela bo vse na dolgi rok adijo.

Treba se je zavedati, da radioamaterji uporabljamo zelo željeno dobrino - radijski spekter.

Profesionalci bi radi vsak MHz spektra zase. Vsak megaherc pomeni zanje do par megabitov na sekundo več prenosa, ki ga lahko nekomu prodajo. Od tega gre potem najmanj 22% v obliki DDV državi, v resnici pa še milijoni za koncesije, licenčnine, frekvenčnine, upravne postopke in še kaj.

Da bi državni organi poslušali neke neprezentativne individualce, ki se imajo za radioamaterje in njihove argumente, da bi radi ohranili ta in ta frekvenčni obseg, je seveda utopija.

Nato se bodo še kakšni župani izmislili, da velikih anten ne gre postavljati v urbanih naseljih, za zveze v sili bodo skrbeli gasilci in tako naprej, korak za korakom demontaža radioamaterstva, ker bo na terenu ostalo samo nekaj individualcev, ki niso videli dlje od svojega nosa.

Briga župane za neke čudne individualce, ki motijo TV sosedom. Če so pa v igri aktivni radio klubi in zveza, pa sodelovanje v civilni zaščiti in podobnem, je pa situacija povsem drugačna.

Zakaj je v nekaterih krajih prisoten takšen individualizem, da napraskajo vsega skupaj za prste na eni roki članov ZRS, glede na populacijo ljudi v občini bi pa cifra morala biti desetkrat večja, je seveda dobro vprašanje.
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 10 Avg 2014, 14:06

Dobra debata. To je bil namen mojega provokativnega vprašanja. Res ste kvalitetno osvetlili probleme.
Uporabniški avatar
s54mtb
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 Apr 2014, 18:25
Kraj: JN75OT12LK Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S59GS » 10 Avg 2014, 15:08

Kater je imel kar nekaj desetletij koristi od zveze, bi se lahko vzdržal neumesnih komentarjev , če ljudje prispevajo svoj čas za ZRS , bi jim bil lahko hvaležen.
73 GS
S59GS
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 06 Avg 2010, 14:18
Kraj: JN75

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 10 Avg 2014, 15:33

Ja, pa ja . . . kaj takega. . .

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 10 Avg 2014, 19:59

Bi prosil, če se stvari ne posplošujejo !

Naj se najde nekdo, ki lahko pokaže s prstom name, da nisem nič storil za zvezo! Pa nisem član zveze. Preprosto zato, ker zveza noče da bi bil član. Če nek radioklub ne posluje finančno in ima to v statutu, potem člani tega radiokluba ne morejo biti člani zveze.
Ampak naše vodstvo - torej vodstvo zveze pravi, da je prav tako in da ni druge rešitve. Namesto, da bi iskalo rešitev, se najde nekdo, ki nas ozmerja z izkoriščevalci drugih, s takimi, ki jim je vseeno, z zaslužkarji, s škrticami, ki jedo drek spod sebe, skratka z vsem mogočim negativizmom, kar ga obstaja.
Me pa res zanima od kje tak poriv ? Mogoče zato, ker je nekomu premalo? Je problem v lastem egu?

Veste rešitev članstva vseh amaterjev, ki niso člani zveze je sila preprosta. Živimo v svetu, ki sloni na filozofiji daj /dam. In namesto, da bi v zvezi gledali koliko denarja je ušlo, ker nekdo ni član, naj se vodstvo malo obrne vase in se vpraša kaj in na kakšen način lahko nekaj da svojim članom. Ko bodo ljudje začutili, da pa res nekaj dobijo, bodo prišli sami. Nobene potrebe ne bo, da bi jim s prstom žugali ...Ti, ti,ti,.. lump, kakšen si, škrta baraba,...
Ne stvari, ki so bile dobre je treba ukiniti, ker je z njimi preveč dela?
Kje je Menina ( poletni tabor za mlade radioamaterje, za tiste, ki ste že pozabili kaj je to)? Ko je usahnil denar s ZOTKE za ta projekt je usahnila tudi Menina.
°Zakaj se ne da kupiti CQ ZRS v prosti prodaji? Ali nebi ravno to najbolj prispevalo k širitvi in poznavanju tega hobija ?
°Zakaj ZRS ne more nuditi servis računovodstva za svoje člane - radioklube ? S tem bi bil rešen tudi že zgoraj naveden problem.
°Zakaj se vedno izpostavlja denar in denar in spet denar, ko pa sem še kako dobro dokazal, da denar ni problem, če je volja. Ampak volje pa ni.

Zato mi ni jasno od kje se vam je nenadoma vzela energija za zmerjanje tistih, ki se temu ravno zaradi vašega nedela ne morejo ogniti.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 10 Avg 2014, 21:04

s57uud napisal/-a:Bi prosil, če se stvari ne posplošujejo !

Naj se najde nekdo, ki lahko pokaže s prstom name, da nisem nič storil za zvezo! Pa nisem član zveze. Preprosto zato, ker zveza noče da bi bil član. Če nek radioklub ne posluje finančno in ima to v statutu, potem člani tega radiokluba ne morejo biti člani zveze.
Ampak naše vodstvo - torej vodstvo zveze pravi, da je prav tako in da ni druge rešitve. Namesto, da bi iskalo rešitev, se najde nekdo, ki nas ozmerja z izkoriščevalci drugih, s takimi, ki jim je vseeno, z zaslužkarji, s škrticami, ki jedo drek spod sebe, skratka z vsem mogočim negativizmom, kar ga obstaja.


Hoj!

Prej sem ploskal Milošu za komentar, vendar moram priznati in se opravičiti izjemam, ki so in še vedno delajo za dobrobit slovenskega radioamaterstva, posredno tudi za ZRS. Darko je vsekakor eden takšnih in sigurno je takšnih še kar nekaj. O tem, da bi lahko nekdo bil član samo ZRS je bilo že veliko debat, skoraj nobena pa ni prišla do rešitve, ki bi bila po godu vsem. In se vrtimo v krogu... Do kdaj? Očitno do konca in naprej.

To se mi zdi zelo slovensko.

Veljalo bi razmisliti (do naslednje skupščine ZRS) kako rešiti zagate, tako glede članstva, financiranja, izobraževanja itd.

V nasprotnem nam grozi izumrtje, dobesedno.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55m » 10 Avg 2014, 21:28

Miloš je že napisal popolnoma pravilen in resničen komentar.
Darko in ostali iz njegovega (in morda še kakšnega) RK so "žrtev" sistema in morda so se ob Miloševem komentarju počutili prizadete, čeprav verjamem, da v sebi vedo, da to ni letelo nanje, saj vsak človek dobro pozna lastni jaz.
Ampak člani Darkovega RK so dali radioamaterstvu in radioamaterjem več, kot da bi plačali članarino.
Zame, so svojo članarino za ZRS do smrti že "plačali" S53MV, S57UUD, S53WW, S57UUU, S54S in še bi lahko našteval......
Jaz vem zase, zakaj jo plačujem. Izključno zaradi pripadnosti organizaciji!
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57D » 10 Avg 2014, 22:04

Darko, ti in še nekaj radioamaterjev, ki v tem trenutku niste člani ZRS ste v preteklosti veliko naredili, še delate in v prihodnje sem prepričan, da boste še veliko naredili v korist vseh radioamaterjev, zato res ne vem, zakaj se ob mojem pisanju počutiš užaljenega in ozmerjanega. Če je temu res tako, se ti globoko opravičujem, saj spoštujem tvoje delo, tebe kot osebo, tvojo veliko strokovnost in široko znanje na področju elektrotehnike. Sam pri sebi vsak natančno ve koliko in kaj naredi za skupno dobro. In tistih, ki delajo za skupno dobro, čeprav kot nečlani ZRS, se moje pisanje pač ne tiče.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57j » 10 Avg 2014, 22:19

S57D napisal/-a:Darko, ti in še nekaj radioamaterjev, ki v tem trenutku niste člani ZRS ste v preteklosti veliko naredili, še delate in v prihodnje sem prepričan, da boste še veliko naredili v korist vseh radioamaterjev, zato res ne vem, zakaj se ob mojem pisanju počutiš užaljenega in ozmerjanega. Če je temu res tako, se ti globoko opravičujem, saj spoštujem tvoje delo, tebe kot osebo, tvojo veliko strokovnost in široko znanje na področju elektrotehnike. Sam pri sebi vsak natančno ve koliko in kaj naredi za skupno dobro. In tistih, ki delajo za skupno dobro, čeprav kot nečlani ZRS, se moje pisanje pač ne tiče.

73, Miloš S57D


Kako pa naj človek ve, koga si mislil in koga ne? Napisano je tako, da prav čisto vse daješ v en koš.
In potem se še čudite, če se vedno bolj izogibamo ZRS-ja.

Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57D » 10 Avg 2014, 22:52

Janez, to da sem napisal tako, da dajem čisto vse v en koš vsekakor ni res. Napisal sem "Zavedam se tudi, da je med nečlani ZRS več kategorij" . Če se pa ti prepoznaš v vseh točkah, torej "v enem košu", je pa tvoj problem in ne moj. Prosim, da mi ne podtikaš stvari, ki jih nisem napisal.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 00:04

S52DK napisal/-a: O tem, da bi lahko nekdo bil član samo ZRS je bilo že veliko debat, skoraj nobena pa ni prišla do rešitve, ki bi bila po godu vsem. In se vrtimo v krogu... Do kdaj? Očitno do konca in naprej.
Ne ni potrebno. In tudi nesmiselno je, saj potem to nebi bila več zveza radioklubov.
Ampak lahko se mirno vprašamo zakaj zveza ne nudi servisa radioklubom? Sploh, ker se vse in vedno vrti samo okrog denarja. Mnogi radioklubi plačujejo svoje računovodstvo računovodskim servisom. Ne vidim nobene potrebe za tem. Če je to zveza organizacij, potem naj na svojem nivoju ponudi - organizira ( kakorkoli lahko tudi en sam računovodski servis), ker bo to sigurno ceneje za vse. Vsak klub bo rade volje dal sredstva v zvezo namesto računovodji. Pa še kak drug problem se bo rešil s tem.
Konec koncev zato pa imamo zvezo, ker če so vse dejavnosti prepuščene posameznim radioklubom, potem zveze ne potrebujemo. Pa ne mi zopet priti s floskulami, kot so da zveza zastopa ,...bla, bla, bla,.... Pa kaj še! V končni fazi vse to počno posamezniki, ki se v posamezni stvari angažirajo. Če teh ni, potem zadev pač ni.
In ne nakladat o zagnanosti in entuziazmu, ker se entuziazem neha pri denarju. In tako je umrla Menina, pa še kaka stvar in še kakšna bo.
Ne mi nakladat, o tem, da CQ ZRS ne more do kioska, ker je "interno" glasilo, ker to ni!! Ima svojo ISSN številko, kar pomeni, da je to javno glasilo!! V preteklosti ste imelo tožbo, ki je baje padla, ker CQ ZRS naj bi ne bil javno glasilo. To ne drži! Padla je zato, ker je nekdo imel površnega in slabega odvetnika.

Ampak to so problemi s katerimi bi se morala ukvarjati zveza, ne pa jaz ali celo ta forum.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 11 Avg 2014, 05:36

s57uud napisal/-a: Mnogi radioklubi plačujejo svoje računovodstvo računovodskim servisom. Ne vidim nobene potrebe za tem. Če je to zveza organizacij, potem naj na svojem nivoju ponudi - organizira ( kakorkoli lahko tudi en sam računovodski servis), ker bo to sigurno ceneje za vse.

Ne mi nakladat, o tem, da CQ ZRS ne more do kioska, ker je "interno" glasilo, ker to ni!! Ima svojo ISSN številko, kar pomeni, da je to javno glasilo!!


Darko,

jaz sem v tvojem pisanju prepoznal dve odlični rešitvi. Skupen računovodski servis organiziran s strani ZRS za RK, ki si to želijo in plasiranje časopisa CQ ZRS na tržišče (v naši nekdanji državi si lahko v kioskih kupil časopis Radioamater :D, danes pa našega skrivamo pred javnostjo :( ).

O temu bo potrebno govoriti na naslednji skupščini.

Ognjen je naredil dobro aplikacijo o članstvu, ki pa žal iz različnih vzrokov ni popolna. Zanimiva bi bila še starostna analiza članstva. Ta me najbolj skrbi. :-?
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57D » 11 Avg 2014, 09:01

Več kot očitno je, da bo treba delati na spremembi statuta ZRS, da bodo člani ZRS neposredno lahko tudi fizične osebe in ne le radioklubi. Tako bi ZRS v svoje vrste pridobila kar nekaj članov, ki zaradi kateregakoli razloga ne želijo biti člani radiokluba. Vem, da obstajajo tudi radioklubi, ki ne pobirajo klubske članarine, torej je finančni izdatek enak, kot da bi bil direktno včlanjen samo v ZRS.

Ideja o skupnem računovodskem servisu se mi zdi odlična. Prav tako podpiram idejo, da bi bil CQ ZRS javno dostopen v kioskih in knjigarnah. O tej ideji smo že pisali na forumu, vendar je bil odgovor, da obstajajo neke pravno formalne in davčne omejitve, ki bi jih morali preseči.

Odlično bi bilo, če bi ZRS postal tak "servis" svojim članom, kot je bil nekoč. Seveda je vse povezano s financami, ki so v teh kriznih časih povsod problem. Lahko se zgledujemo po tistem, kar smo nekoč že imeli, oziroma po tujih radioamaterskih zvezah. ZRS naj bi svojim članom zagotavljal:
- učni material za izpite (to ZRS zagotavlja tudi v tem času)
- KIT komplete (včasih so bili na voljo sprejemnik OT-2, NF ojačevalec NF-1, SWR meter, 144MHz loop antena, QRP-805 transceiver, QRP-808 transceiver, če jih naštejem samo nekaj). Seveda je pri tem potrebno iti v korak s časom in ponuditi primerne stvari, čeprav je OT-2 tudi dandanes prava klasika in legenda :-)
- papirnate LOGBOOKe
- propagandni material: značke, nalepke, našitke, zastavice, majice, ..... s tem se da zaslužiti kar lep denar
- univerzalne QSL kartice
- skupinski nakup radioamaterskih postaj in opreme (količinski popust=nižje cene, kar je v današnjih ne tako rožnatih časih zelo pomembno)

Skratka, ljudem moramo dati vzrok, da si bodo želeli postati in ostati člani ZRS.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55o » 11 Avg 2014, 09:04

Dejmo za spremembe ZRS odpret novo temo prosim, tukaj pa le o analizi članstva.
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 10:06

s55o napisal/-a:Dejmo za spremembe ZRS odpret novo temo prosim, tukaj pa le o analizi članstva.
lp

Analiza je namenjena temu, da lažje ugotavljamo dejanske situacije in razloge zanje. Tudi predlogi kako odpraviti stvari, ki niso v redu so na mestu.

V nasprotnem, pa prosim, če naredimo sledeče:

Pohvalimo avtorja do nebes, ker je bil priden in je ustvaril nekaj kar ničemur ne služi, ter zapremo temo!
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov