Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 10:16

S57D napisal/-a:Odlično bi bilo, če bi ZRS postal tak "servis" svojim članom, kot je bil nekoč. Seveda je vse povezano s financami, ki so v teh kriznih časih povsod problem. Lahko se zgledujemo po tistem, kar smo nekoč že imeli, oziroma po tujih radioamaterskih zvezah. ZRS naj bi svojim članom zagotavljal:

Bo treba začeti še s čim drugim prej. Recimo en primer:
Kot nečlan sem organiziral web seminar. Način in svoje delo sem kot vsi veste opisal v članku, ki je bil objavljen v CQ ZRS z namenom da služi kot zgled.
Do tu vse lepo in prav. Ampak - zaradi načina dela nisem dobil revije ne po redni poti ( ker nisem član) niti kot avtorski izvod ne.
Vsake toliko še vedno dobim kak apel naj nekaj napišem za CQ ZRS ..... zakaj že ?

Ne, da je treba pospravit z aroganco, prenehat ljudi generalno karakterizirat z lenuhi, škrticami in kaj vse še, temveč se bo torej treba najprej naučiti drugačnega tenkočutnega načina obnašanja, ki je normalno v vseh družbah civiliziranega sveta.

Šele potem lahko začnemo razmišljati o ....
S57D napisal/-a:Skratka, ljudem moramo dati vzrok, da si bodo želeli postati in ostati člani ZRS.


Saj pred tem ne bodo imeli razloga za to.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 11 Avg 2014, 10:37

Ta tema se čisto lepo ujema z naslovom. Vsako premikanje bi bil le manever, kako zmesti tok napredne misli, ki jo je usmeril Darko S57UUD. Upam, da se bo koga kaj prijelo in ne bo ostalo le pri besedah ali analizah.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 11 Avg 2014, 11:13

S57D napisal/-a:Lahko se zgledujemo po tistem, kar smo nekoč že imeli, oziroma po tujih radioamaterskih zvezah. ZRS naj bi svojim članom zagotavljal:
- učni material za izpite (to ZRS zagotavlja tudi v tem času)
- KIT komplete (včasih so bili na voljo sprejemnik OT-2, NF ojačevalec NF-1, SWR meter, 144MHz loop antena, QRP-805 transceiver, QRP-808 transceiver, če jih naštejem samo nekaj). Seveda je pri tem potrebno iti v korak s časom in ponuditi primerne stvari, čeprav je OT-2 tudi dandanes prava klasika in legenda :-)
- papirnate LOGBOOKe
- propagandni material: značke, nalepke, našitke, zastavice, majice, ..... s tem se da zaslužiti kar lep denar
- univerzalne QSL kartice
- skupinski nakup radioamaterskih postaj in opreme (količinski popust=nižje cene, kar je v današnjih ne tako rožnatih časih zelo pomembno)

Skratka, ljudem moramo dati vzrok, da si bodo želeli postati in ostati člani ZRS.

73, Miloš S57D


Moj pogled na omenjene predloge:

Kot nedavni tečajnik sem se seznanil tudi z vsebino 1k izpitnih vprašanj. Prvo presenečenje je bilo, da se od mene zahteva nekaj, kar ničemer ne služi. Kogar zanima zgodovina, se bo letnic naučil mimogrede, ostalim je pa to samo nepotrebno breme. Po drugi strani pa sem pogrešal več strokovnih tem. Seveda je to lahko breme za nekoga, ki rabi licenco npr. le zaradi jadralnega padala ali reševanja v gorah. Žal je radioamaterstvo tako široko, da je težko zaobjeti vse. Morda bi pa bilo smiselno kako utežiti vprašanja glede na to, kam se kdo želi usmeriti, oz. kaj mu bolj leži. Vsekakor je to le začetek in le kilometrina prinese tiste potrebne izkušnje, da postaneš "stari ham prdec".


Glede kit kompletov je največja težava izdelava male količine tiskanin. Ker ima vsak hamlet nekega mentorja, na katerega se lahko obrne (če ga to seveda zanima), material ni problematičen. Tudi za obstaja preverjen in odlično delujoč model, ki ga uporabljamo v društvu elektronikov: skupinsko naročanje tiskanih vezij. Nivo sodobnih začetnikov je vsekakor višji kot nekoč. Od radioamaterjev z dolgoletnim stažem večkrat slišim, da "tamladi" prehitevamo. V teh časih ni nič posebnega, če je prvi projekt npr. digitalno krmiljen FM oddajnik s PLL in alfanumeričnim LCD-jem. To je nekje osnova. Mali ARM cortexi M4F so že tako poceni, da si lahko vsak privošči DSP v sprejemniku za 5 EUR in ni potrebno metati stran 9999 EUR za super duper big gun postajo, na kateri se sveti napis "DSP inside". Seveda pa se mora zbrati skupaj par izkušenih elektronikov, ki to stvar spravijo skupaj do te mere, da začetniki lahko brez težav ponovijo rezultat našega dela v obliki sestavljanja kit kompletov.

Papirnati logbooki so stvar objave PDF na spletu. Tiskalnik ima vsak. Za na teren itak rabiš še kartonsko podlago. Za to je idealna mapa s štirimi spiralami, ki smo jih uporabljali na predavanjih na faksu.

Od propagandnega materiala bi mene zanimala le majica. Tu je spet problem, ker se omenja "zaslužiti kar lep denar". Majice seveda ne bom kupil, če bo s tem nekdo hotel samo zaslužiti. Pri vseh izdelavah majic pri katerih sem sodeloval, smo šli vedno "na nulo" in nihče ni nič zaslužil. Še tiskar je bil vedno član "klana" in je kasiral samo za material. Je pa kasneje zaslužil toliko več... Od zastavic bi prav prišla kakšna SOTA, od našitkov pa kakšen z lastnim klicnim znakom, kar je seveda stvar organizacije in ene šivilje z računalniško vodenim štikalnikom (poznam vsaj 2).

V času digitalnega tiska je naročanje QSL kartic lahko bolj sodobno organizirano. Za to je potreben nekdo z voljo, da spravi skupaj spletno aplikacijo za naročanje. Model naročanja pa je spet isti, kot pri tiskaninah. Ko se nabere npr. 5000 kartic (z "žnj" motivi), se jih da v delo. Za to ni potrebno nikakršne investicije razen par večerov programiranja.

Namesto skupinskega nakupa postaj bi bila veliko boljša skupinska izdelava postaj, saj se s tem veliko več odnese. Obstaja veliko kit kompletov kvalitetnih postaj, samo ko sem pregledoval ponudbo sem bil seveda slabe volje, saj spet vsi v glavnem spet samo mastno služijo. Članstvo v Organizaciji bi moralo omogočati svojim članom nabavo nabavo materiala za kit komplete postaj po ugodnih cenah in organizacijo delavnic, na katerih se potem take postaje sestavijo in uglasijo. Seveda je glede na ugodne cene SMD polaganja lahko nivo sestavljanja različen. Ampak po mojem bi vsak radioamater moral znati vrteti tudi spajkalo in ne le 1000 gumbov na postaji.

lp
Uporabniški avatar
s54mtb
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 Apr 2014, 18:25
Kraj: JN75OT12LK Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Avg 2014, 20:46

Ne drži, da Darka in kompanije ZRS noče, kompanija se sama upira temu, čeprav ZRS marsikaj financira od njihovih dejavnosti, par let nazaj je ZRS npr kupila zbornike, radioklubi, kot je S59DEM pa tudi nosijo stroške povezane z njegovo dejavnostjo, npr. organizacije delavnic, tečajev ipd, pa zaradi tega niso dobili enega novega člana temveč to počno po ham spiritu.

Res je, Darko in kompanija so marsikaj naredili za radioamaterstvo, cel kup drugih pa natanko nič.

Ampak je tudi res, da je cel kup ljudi ogromno naredilo za radioamaterstvo IN še vedno plačujejo članarino svojemu klubu, slednji pa ZRS. A naj sedaj prenehajo?

Glede individualnega članstva, mlatimo mrtvega konja. To po pravnem redu naše države ni mogoče. Je pa mogoča alternativna oblika organizacije, kot je centralni radio klub, ki pa prinaša svoje probleme.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57D » 11 Avg 2014, 20:51

s57uud napisal/-a:Ne, da je treba pospravit z aroganco, prenehat ljudi generalno karakterizirat z lenuhi, škrticami in kaj vse še, temveč se bo torej treba najprej naučiti drugačnega tenkočutnega načina obnašanja, ki je normalno v vseh družbah civiliziranega sveta.

Darko, jaz nikogar nisem generalno karakteriziral z lenuhi, škrticami, ... prav tako me ni treba učiti obnašanja ter očitati arogance. Resnično ne maram in ne dovolim da se mi podtika stvari, ki jih nisem napisal. Napisal sem le nekaj možnih vzrokov zakaj je nekdo neplačnik kotizacije ZRS. Samo to, nič več!

Jaz nikoli nisem imel problema dobiti avtorskega oziroma dodatnega izvoda CQ ZRS. Če sem izrazil potrebo po dodatnem oziroma avtorskem izvodu glasila CQ ZRS sem ga do sedaj še vedno dobil. Res mi je žal, da imaš ti drugačno, zelo negativno, izkušnjo. Tako ti, kot jaz s članki objavljenimi v CQ ZRS do sedaj nisva zaslužila niti centa, saj oba delava prostovoljno in brezplačno. Izvod glasila je tako rekoč edina nagrada in "plačilo", zato se mi nikakor ne zdi prav da glasila nisi dobil.

@s54mtb:
imena žal ne vem, ker se ne podpisuješ, iskati tvoje ime v drugih virih na internetu pa mi je pod častjo. Zgolj kot primer sem napisal nekaj stvari, ki jih je ZRS včasih nudila svojim članom. Seveda je treba iti v korak s časom, vendar tudi ostale tuje zveze radioamaterjev v tem trenutku nudijo take artikle, čeprav se marsikomu zdijo univerzalne QSL karice in papirnati logi preteklost. Vsaj drugi, npr. ARRL, s takimi stvarmi lepo služijo. In tisto o spodobnih zaslužkih leti na tuje zveze radioamaterjev. Kot je meni znano , se ZRS nikoli ni šla velikega zaslužkarstva. Pri nas se, kot si napisal, pokrijejo stroški izdelave in tudi jaz ne pričakujem od ZRS, da bi svoje člane obirala in mastno služila. Kot našitek sem predvsem mislil na znak ZRS (romb). Moraš se zavedati, da vsi radioamaterji pač niso elektroniki, zato se vsaj meni zdi kljub vsemu smiselna akcija možnost skupinske nabave profesionalnih radioamaterskih postaj. Vsi nimajo možnosti in ne dovolj elektrotehničnega znanja za samostojno izdelavo radioamaterske opreme. Vem tudi, da se je v preteklosti na tem področju zelo izkazalo Društvo elektronikov, saj se je z njihovo pomočjo in na njihovih delavnicah naredilo, umerilo in uspešno dokončalo veliko projektov - med njimi tudi veliko radioamaterskih.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S51AG » 11 Avg 2014, 21:47

Še ne dolgo nazaj smo na tem mestu debatirali o rešitvi, kako lahko klub, ki (kao) finančno ne posluje, plača delež čalanarine za ZRS za svoje člane. Tako da rešitev za to težavo tudi obstaja.

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 22:05

s56oa napisal/-a:Ne drži, da Darka in kompanije ZRS noče, kompanija se sama upira temu, čeprav ZRS marsikaj financira od njihovih dejavnosti, par let nazaj je ZRS npr kupila zbornike, radioklubi, kot je S59DEM pa tudi nosijo stroške povezane z njegovo dejavnostjo, npr. organizacije delavnic, tečajev ipd, pa zaradi tega niso dobili enega novega člana temveč to počno po ham spiritu.

Tole je navadno izkrivljanje resnice.
ZRS je kupila zbornike. Če jih nebi, bi jih pač natisnili 100 manj. To je vse. Ne gre za finansiranje, temveč zgolj kritje stroškov tiska. In to do pare natančno samo to. Društvo elektronikov s tem ni pridobilo niti 0,01€. Avtorji prav tako ne, saj avtorskih honorarjev društvo ne plačuje. Sicer pa če pogledamo skripto s preko 500 strani, od katerih je 60 % barvnih, je cena take zadeve v našem prostoru hitro jasna. In ekonomska cena je daleč daleč nad 23€, kolikor je zveza plačala stroške tiska.
S59DEM je zgleden primer sodelovanja Društva elektronikov Slovenije in enega lokalnih radioklubov, ne pa Zveze! Zasluge za to sodelovanje si delijo člani radiokluba Postojna, še posebej bi izpostavil Stojana S51WI in pa Murovec Markota. Zveza pri tem nima prav nič.
Stroške v zvezi z organizacijo delavnic, tečajev in vsega ostalega nosi Društvo elektronikov Slovenije samo. S59DEM nam samo posoja prostore in seveda kot udeleženci njihovi člani sodelujejo v teh akcijah.

To je okrog tega, a vse skupaj nima nikakršne veze s tem, da se tu pogovarjamo o radioklubu S59DAY, ki pač ne posluje finančno.
s56oa, prosim, če ne mečeš ljudem peska v oči.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 22:14

S57D napisal/-a:Darko, jaz nikogar nisem generalno karakteriziral z lenuhi, škrticami,
??

S57D napisal/-a: ... prav tako me ni treba učiti obnašanja ter očitati arogance.
Ni veljalo tebi, tak občutek si sam dobil. Nimam pojma zakaj. Nikjer te nisem poimensko navedel.

S57D napisal/-a: Resnično ne maram in ne dovolim da se mi podtika stvari, ki jih nisem napisal. Napisal sem le nekaj možnih vzrokov zakaj je nekdo neplačnik kotizacije ZRS. Samo to, nič več!
Napisal si vzroke ! Nikjer ni videti, da bi napisal recimo: " še nekaj drugih vzrokov je."

S57D napisal/-a:- tisti, ki nočejo plačati
- tisti ki ne morejo plačati
- tisti, ki jih to "ne zanima"
- tisti, ki članstva v ZRS "ne rabijo"
- tisti, ki se jim plačilo članarine "ne splača"
- tisti, ki jim odgovarjanje na prejete QSL kartice predstavlja zaslužek ("no biro, only direct" + $$$)
- tisti, ki jim izkoriščanje drugih ni tuje in jim je povsem normalno in vsakdanja stvar
- tisti, ki so tako škrti, da bi izpod sebe požrli še lastni drek, če bi s tem pridobili kakšno korist zase
- .......

Bom tudi tole malo analiziral,...
add 1. Hočem plačati.
add 2. Lahko plačam
add 3. To me zanima
add 4. Potrebujem čanstvo v ZRS
add 5. Noben hobi se ne izplača. Ne prinaša koristi. Kdor to pričakuje naj se takoj neha ukvarjati z bilo kakim hobijem in naj se loti te dejavnosti kot poslovnež.
add 6. Tudi direkt sem že pošiljal kartice, brez zahtevka po čemerkoli, le s prošnjo, če povratni pošti dodajo kako lepo znamko.
add 7. No na tole pa nisem do sedaj še pomislil,... no ja,.. vsak o drugih razmišlja s svojo glavo iz svojih izkušenj. Jaz za druge običajno razmišljam, da so taki kot sem sam.
add 8. izpod nivoja, za komentiranje

add 9 "......." zame pomeni da gredo stvari samo še na slabše, ker vsi razlogi, ki bi lahko bili upoštevanja vredni so vsekakor našteti že nad točko 7.


S57D napisal/-a:Jaz nikoli nisem imel problema dobiti avtorskega oziroma dodatnega izvoda CQ ZRS. Če sem izrazil potrebo po dodatnem oziroma avtorskem izvodu glasila CQ ZRS sem ga do sedaj še vedno dobil. Res mi je žal, da imaš ti drugačno, zelo negativno, izkušnjo. Tako ti, kot jaz s članki objavljenimi v CQ ZRS do sedaj nisva zaslužila niti centa, saj oba delava prostovoljno in brezplačno. Izvod glasila je tako rekoč edina nagrada in "plačilo", zato se mi nikakor ne zdi prav da glasila nisi dobil.

Avtorski izvod je nekaj, kar je standard. Zanj nebi smel nihče in nikoli posebej prositi. Ne gre se torej za dodatni, ampak za avtorski izvod. Dodatnega ne morem dobiti, saj nisem upravičen niti do običajnega izvoda - ne po svoji krivdi.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 11 Avg 2014, 22:25

S57D napisal/-a:@s54mtb:[/b] imena žal ne vem, ker se ne podpisuješ, iskati tvoje ime v drugih virih na internetu pa mi je pod častjo.



Se opravičujem za nevljudnost.

73, S54MTB Marko
Uporabniški avatar
s54mtb
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 Apr 2014, 18:25
Kraj: JN75OT12LK Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Avg 2014, 22:33

Dokler se bodo stvari dogajale na način kot se dogajajo tule, ni pričakovati, da bi se stvari obrnile na bolje.

V preteklosti mi je usoda poklonila še vsaj 9 let življenja, mogoče bo tega še več, ... Ko si na točki, ko vidiš vse svoje hotenje in delo za nazaj, se zazreš v naprej, ugotoviš, da je vsaka tvoja ura zelo dragocena.

Zato se iz te povsem neplodne razprave umikam. Sem povedal kar je bilo povedati. Lahko upoštevate, lahko tudi ne. Povsem neracionalno bi bilo, če bi se zaradi tega sekiral.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 12 Avg 2014, 05:42

Ognjen zapiše: "Glede individualnega članstva, mlatimo mrtvega konja."
----------------------------------------------------------------
Ali je potem čudno, da je konja pobralo. Zacementirano in amen.
PS: Kam naj nalepim znamkico, katero sem dobil včeraj?

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s57j » 12 Avg 2014, 07:12

s57uud napisal/-a:Avtorski izvod je nekaj, kar je standard. Zanj nebi smel nihče in nikoli posebej prositi.[/b] Ne gre se torej za dodatni, ampak za avtorski izvod. Dodatnega ne morem dobiti, saj nisem upravičen niti do običajnega izvoda - ne po svoji krivdi.


Darko, glede nato, da si v tem hobiju, v ZRS ali ob njej vsaj že nekaj dni, zagotovo nisi resno pričakoval, da boš dobil avtorski izvod glasila, v katerem si objavil svoj članek?
Meni se je enako zgodilo že pred leti. Pa sem bil tiho, dokler ni takratni urednik CQ ZRS skopiral dveh mojih člankov v SCC Novicah, ju združil, dodal dva ali tri svoje stavke in članek objavil kot svoj v CQ ZRS. Zapis o tem je morda še na tem forumu. Sam nimam pojma, po koliko časa moderatorji prispevke ali cele teme zbrišete.

Gospodje iz ZRS imajo večkrat polna usta besed o sodelovanju z Nečlani, predvsem takrat, ko od nas kaj želijo. V trenutku, ko želeno dobijo, pa smo zanje spet tisti, ki »žremo lastni drek izpod sebe«. Ta način razmišljanja je zapisan v genih ZRS in se ne bo spremenil, dokler bo obstajala organizacija.
Kot jaz vidim zadevo, imaš na izbiro dve opciji:
- kljub temu, da veš koliko te cenijo in spoštujejo, še naprej sodeluješ z njimi ali
- se jih izogibaš kot hudič križa kolikor možno na daleč.

V današnjih »internetnih« časih ni več potrebno prositi za prostor v kakem glasilu, če hočeš kaj napisati. Narediš svojo spletno stran in tam po mili volji objavljaš kar in kakor želiš. Jaz za svojo spletno stran in domeno plačujem letni naročnini. Na njej imam objavljen virtualni muzej vojaške radijske tehnike, uporabljane v Sloveniji in nekaj drugih stvari. S tem prav nič ne zaslužim, imam pa veliko dela z odgovarjanjem na vprašanja, ki mi jih pošiljajo obiskovalci strani.

Zame članstvo v ZRS nikoli ni bilo vprašanje denarja, temveč časti in načel.

Ne želim biti v organizaciji, ki je v pričakovanju velikih dobičkov od članarin, operaterje A klase izenačila z E klasniki.

Ne želim biti v organizaciji, ki je državnim organom lagala okrog plačevanja članarine IARU.

Ne želim biti v organizaciji, ki je v pričakovanju velikih dobičkov od članarin, z zloglasnim ZRDEJ-em skušala izsiliti obvezno članstvo vseh licenciranih operaterjev v ZRS.

In ne, ne želim biti v isti organizaciji skupaj z nestrpneži do drugače mislečih, kot je Miloš in tisti, ki mu popolnoma nekritično aplavdirajo.

Pika.

Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55o » 12 Avg 2014, 08:05

Pozdravljeni!

Vemo, da marsikaj ni v redu. Takšen način pisanja, kot so si ga nekateri tukaj privoščili, pa je veliko čez mejo. Zadeve, ki niso za na forum so v košu. Pa ne zaradi tega, ker opozarjajo pa kažejo na nepravilnosti, ampak zaradi drugih vzrokov. S57D prispevek pa sem delno pustil le zato, ker se nadaljuje debata upoštevaje nekatere točke pustil zaradi niti debate (zbrisal sem pa neprimerno vsebino). Žal mi je, da takšen prispevek sploh priroma na tale forum.

Ham je ham. ZRS gor ali dol. To je treba razumeti.

lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55m » 12 Avg 2014, 16:54

ZRS smo njeni člani. Kakršni člani-takšen ZRS.
Kmalu bo skupščina in to je nova priložnost za revolucijo.
Če vstane konj od mrtvih, bo to čudež, a baje se je to v preteklosti že dogajalo, da je iz nemogočega nekaj postalo mogoče.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Analiza operaterskega članstva ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57D » 12 Avg 2014, 18:07

s57j napisal/-a:In ne, ne želim biti v isti organizaciji skupaj z nestrpneži do drugače mislečih, kot je Miloš

Janez, res ne vem od kje ti ideja, da sem nestrpen do drugače mislečih?

Tole je tudi zelo neprimeren komentar. Boštjan, boš pobrisal tudi to?

Kar se mene tiče, sem debato na to temo zaključil! Upam, da bodo grafi predstavljeni na prvi strani te teme v bodoče kaj bolj obetavni. Na grafih pogrešam kar nekaj klubskih znakov, verjetno klubov, ki jih ni več ali pa v njih ni več radioamaterjev, ki bi bili včlanjeni v ZRS.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron