Članarina ZRS 2014

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 18 Jun 2014, 12:50

s55z napisal/-a:Eh, vprašanje o izhajanju CQja in prompnem plačevanju članarine na začetku leta je med sabo zelo povezano.... Če ne veš, kakšna bo naklada na začetku leta (recimo, da je plačalo samo pol članov), potem pa zamudniki zahtevajo CQ za nazaj in jih je treba dotiskat (se je že zgodilo), je drago...

Ok, pa dajmo naredit seznam, kaj je tisto "po meri ljudstva.. pardon, članstva"!

Jaz bi recimo imel ZRS laboratorij, kot je bil včasih v dobrih starih časih....
Pa recimo zastonj članstvo...
Pa 10 x letno cajteng....
Pa vsaj dvakrat letno HAMFEST...
Pa 4 x letno sejem...
In vsaj 2 x RIS...

To bi bilo recimo po moji meri (saj sem tudi jaz ljudstvo... pardon član - imam kartico z nalepko) ... 8)

No, kaj pa pravite ostali?


Če nekdo plača članarino sredi leta in je ta proporcionalno odmerjena nima kaj zahtevati revij za nazaj, saj jih ni plačal. Lahko jih pa kupi, če se ve koliko stane izvod in seveda če so revije na voljo. Enako velja za letno članarino, npr. od 18. 6. 2014 do 17. 6. 2015. Pripada vse kar je znotraj tega termina.

Lahko se pa zadeva naredi na sistem mesečnega plačevanja pri čemer bi veljalo razmisliti, da je enkratno plačilo na začetku leta "nagrajeno" s popustom, npr. v višini enomesečne članarine. Torej če je mesečna članarina npr. 4€ je to na letni ravni 48€, pri enkratnem plačilu pa bi to bilo 44€. Novinec, ki pride v organizacijo kasneje, bi pač moral potrpeti, da se koledarsko leto obrne in bi tedaj lahko uveljavljal popust, če bi seveda v enkratnem znesku poravnal članarino.

Vsekakor bi veljalo razmisliti o sistemu, ki bo dolgoročno "pil" vodo in ga bo članstvo prepoznalo kot pravičnega in da bo za ZRS optimalen.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Jun 2014, 13:09

Po tej logiki, bi sredi leta plačal le pol članarine, ali bi to kaj spremenilo vse skupaj?

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 18 Jun 2014, 13:28

s53mj napisal/-a:Po tej logiki, bi sredi leta plačal le pol članarine, ali bi to kaj spremenilo vse skupaj?

http://freeweb.siol.net/s53mj/


Janez,

če bi plačal le polovice letne članarine, bi bil član samo pol leta. Tudi koriščenje QSL biroja bi veljalo temu prilagoditi. Če nekdo v času prispetja QSL kartic ni član, gredo nanj prispele kartice pač nazaj z naslednjo pošiljko z štempljem NOT MEMBER. Zavedati se je potrebno, da zastonj kosila ni (več).

Vsekakor bi morali težiti k temu, da članstvo poravna celoletno članarino, način pobiranja pa bi moral biti prilagodljiv. Mogoče bi veljalo uvesti še mladinsko, upokojensko in mogoče še kakšno vrsto članarine.

Kakorkoli že, jaz vidim in prepoznavam, da za del moje članarine, ki jo redno poravnavam, dobim vse kar pričakujem. Tudi CQ ZRS, čeprav je sedaj bolj občasen.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Jun 2014, 14:00

Robi!

Nisem mislil, da se bomo mi med sabo nategovali ampak, da se oglasi kdo od odgovornih in kaj ukrene. Tako nas pustijo, da se pikamo in se nam smejejo. Članarina naj se plača na način, da bo za vse primeren, pa bo. Pa lep pozdrav!

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Jun 2014, 16:37

Ne ne ne...! ne kandidiram :D

Jaz sem samo pokazal, kako si lahko želim ZRS po meri članstva... ;)

Ampak članstvo mora povedat, kakšno mero si želi in potem to sfinancirat... :evil:

Dandanes brez nič ni nič...


Sicer sem pa pozabil dodat še ene dva mladinska radioamaterska tabora... pa kakšne delavnice na različne teme, itd...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Jun 2014, 16:50

Dragan!

To pa imaš prav, da iz nič ni nič. Tega nihče ne zahteva, če pa že obstaja, nismo krivi člani ZRS.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Jun 2014, 17:53

Ok, če sem iz zadnjih postov prav razbral, je problem le fleksibilno plačevanje članarine...

Pa se pri tem zavedate, da je potem nemogoče planirati dejavnosti na začetku leta, saj nikoli ne veš, ali bo nekdo (recimo 50% članstva) članarino res plačal in se bodo aktivnosti res lahko izvedle... Torej na skupščini sploh ne bi govorili o planih, ampak samo o... kaj pa vem... a raste teloh marca ali februarja... ker o finančnih planih zagotovo ne bi hotel odločati... ker denar bo, ali pa ne bo... Ne bi hotel biti član UO ali bognedaj predsednik pri takšnem fleksibilnem plačevanju članarine... in mislim, da bodo tudi tile dečki, ki sedaj delajo v UO, čeprav so nekateri malce preveč birokrati, kmalu odnehali...

Sicer pa so volitve pred vrati, pripravite program in ekipo in z veseljem podprem vsakega, ki me bo prepričal...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Jun 2014, 19:15

Dejansko gre le za tak način plačevanja, kjer naj ne bi bili člani odvisni le od vodstva svojega radio kluba. Tudi v klubih je enako nezanesljivo članstvo in verjamem, da imajo enake težave, še posebej, ker so vsi zaposleni z drugimi bolj važnimi stvarmi, kot loviti člane in pošiljati ZRS sezname do roka. Na forumu je bilo že več namigov plačevanja, a povsem neuspešno, ker nima nihče posluha za rešitev sprejemljivo za večino. Meni osebno in verjamem, da tudi drugim bi bolj ustrezal način, kot je že bil uveljavljen, plačilo položnice poslane na direkten naslov, tako, kot prihajajo položnice za ostala plačila, da jih ne naštevam. Ne vem kaj je to tako težko, da se ne da tega urediti. Izgovori na neke zakone je jalov, bolj se mi zdi, da ni nikogar, ki bi znal to urediti. Če je vmes denar oziroma plačilo za delo, razumem. Samo povejte to na glas in rešimo primer, ne da se skriva za izgovori in namiguje na zastonjsko delo. To, da nekdo dela zastonj, ni opravičilo, čeprav mislim, da 40 evrčkov na leto ni majhen denar, ko se ga pomnoži s številom članov, ki skoraj ničesar ne zahtevajo, razen tistega, kar ste obljubili. Če to ne gre povejte, nihče vam tega ne bo zameril, rešimo to na drugačen način, ne le da se tukaj razpravlja v tri dni in z nesprejemljivimi izgovori. Verjamem, da bi bilo za ZRS najbolje imeti denar članov ob določenem roku na svojem računu, vendar vsi odgovori iz ZRS niso v tej smeri, da se kar koli spremeni. To pa ni dobro. Naredite nekaj, da bo prav vam in nam, ne le odgovarjati v stilu, ki ne rešuje ničesar. Še enkrat brez zamere in lep pozdrav.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Jun 2014, 19:21

V eni temi je 200 prispevkov iz vseh vetrov, odprite novo temo glede na tematiko (nalepke, članarina,...).
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron