Članarina ZRS 2014

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s52ei » 04 Maj 2014, 18:34

Če si srečnež in si izkaznico dobil :o nekateri je sploh nismo in posledično tudi nalepke ne rabimo.
'73 de S52EI, Ivan
s52ei
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Feb 2003, 14:07
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 04 Maj 2014, 18:47

s52ei napisal/-a:Če si srečnež in si izkaznico dobil :o nekateri je sploh nismo in posledično tudi nalepke ne rabimo.


Ivan,

če izkaznica ni veljavna si nimaš z njo kaj početi. Torej sem bil srečnež samo lani :D, letos sem pa na istem kot ti 8).
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 06 Maj 2014, 19:37

S52DK napisal/-a:Objavljeno: To Mar 18, 2014 2:31 pm
Hoj!

Glede članarine bi veljalo članstvu povedati, kako bo šla distribucija nalepk za plačano članarino.


s56oa napisal/-a:Objavljeno: To Mar 18, 2014 2:49 pm
Na Konferenci ZRS je bila pobuda, da bi se slednje storilo preko radio klubov.

73 de S56OA - Ognjen


Ognjen,

do danes v naš RK ni prišla nobena nalepka za letošnje leto, kakor slišim od naših novih članov tudi ni novih članskih izkaznic.

Kako je s tem?
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 07 Maj 2014, 22:01

Tudi mi zaenkrat še nismo dobili nobene nalepke.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s56oa » 26 Maj 2014, 09:21

Nalepke so bile poslane v radio klube. Naš radio klub jih je prejel prejšnji teden in jih počasi razdeljujemo članom.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 26 Maj 2014, 09:52

Ognjen,

dobra novica. Upam, da je za v prihodnje zadeva boljše rešena in bo razdeljevanje steklo hitreje. Vseeno pa se poraja vprašanje, kako je z izdajo novih članskih izkaznic, kajti po informacijah, ki jih imam je mnogo članstva še brez njih.

Hvala za odgovor.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Maj 2014, 11:24

Robi,

največja težava je v tem, da do predvidenega roka podatke o članih, ki so plačali delež članarine za ZRS, sporoči približno tretjina delujočih klubov. Od vseh ostalih pa dobivamo podatke z ogromno zamudo in po kapljicah v smislu "sedaj prijava treh članov, čez dober mesec sledita še dva, pa čez dva meseca še eden in tako naprej". Da ne govorimo o upoštevanju rokov plačil. Od tod sledi težava z evidencami (nenehno usklajevanje). Članarine fakturiramo enkrat mesečno, nato sledi vpis v evidenco in nato distribucija znamkic. Po mojem osebnem mnenju so članske izkaznice in znamkice zelo všečna rešitev, na drugi strani pa prekletstvo za tiste, ki se s tem ukvarjajo(mo).

Lp,

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S52DK » 26 Maj 2014, 11:36

Tono,

vsa leta (od 1987) sem član ZRS, pa nisem imelo nobene izkaznice. Torej četrt stoletja sem z lahkoto shajal brez tega in po pravici je sploh nisem pogrešal. Ideja je sicer v redu, vendar kot sem že lani omenil, v izjemno težkih časih, bi se ta denar lahko porabil za kaj bolj koristnega, še najboljše za izobraževanje članstva in pridobivanje novih članov.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55s » 26 Maj 2014, 11:55

Najboljša rešitev po mojem je, da dobimo ''markice'' tamle decembra za leto 2014/15.
Kako naj bom resen pri vsem tem.

de Dan, S55S
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s50o » 26 Maj 2014, 13:27

Pozdravljeni,

ja so prišle znamkice danes.

V našem klubu je 19 članov na listi, od tega jih je v "ustreznem" času 11 plačalo ZRS članarino in za te so znamkice prišle. Kasneje sta plačala še 2 in čakam, da plačata še najmanj dva, ki sta zagotovila da bosta to storila! Seveda jih bo potrebno prijaviti tudi v ZRS, da dobita znamkico, ko se bo to zgodilo, če se bo.

S članarinami je pravzaprav precej dela, ker so pač navade članov zelo različne glede plačevanja članarine. To je opravilo, ki traja čez vse leto, ki se ponovi naslednje leto in tako naprej....

Podobno, le še v večjem obsegu je tudi na ZRS. Potem pa dajemo vsakovrstne komentarje okrog izdajanja članskih izkaznic in nalepk, zakaj, da jih še ni. Tako pač je.....

Pa brez zamere.

73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55x » 26 Maj 2014, 15:33

Koliko pa stane izdelava te kartice, jaz si izdelavo plačam sam samo želel pa bi novo kartico z mojim novim callom.

Pred dvema mesecema sem namreč zamenjal klicni znak.
Na koga naj se obrnem?
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Maj 2014, 16:11

S52DK napisal/-a:Tono,

vsa leta (od 1987) sem član ZRS, pa nisem imelo nobene izkaznice. Torej četrt stoletja sem z lahkoto shajal brez tega in po pravici je sploh nisem pogrešal. Ideja je sicer v redu, vendar kot sem že lani omenil, v izjemno težkih časih, bi se ta denar lahko porabil za kaj bolj koristnega, še najboljše za izobraževanje članstva in pridobivanje novih članov.

Pozdravljeni,
Član ZRS sem od leta 1979 in takrat sem dobil izkaznico, ki jo imam še vedno nekje spravljeno... Ne da bi jo pogrešal, ampak potrjuje neko pripadnost klubu in ZRS in če se jo pametno uporabi je lahko tudi uporabna zadeva... kot recimo popustniška kartica, kartica za brezplačni vstop na predavanja ali kaj podobnega itd... Stvar domišljije in truda izdajatelja, koliko mu bo uspelo pridobiti ugodnosti... S tem v zvezi sem dal nekaj predlogov že na skupščini (ali posvetu radioklubov), ali se bo kaj izvedlo, bomo pa videli. Vedno pa se da stvari izboljšati, če nam jih že ne uspe poslabšati :D

Strošek pa ni tak, da bi za to vsoto lahko naredili ne vem kaj... Sploh ne sistemskega... :roll:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s56oa » 27 Maj 2014, 08:54

Članska izkaznica je bila dolgoletna želja posredovana s strani radio klubov in tu ni več kaj strašno za debatirati.
Seveda pa reč potegne logistične izzive, ki ob osnovni ideji seveda niso bili nikomur takoj v mislih.

73 de S56OA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 13 Jun 2014, 13:56

s50o napisal/-a:Pozdravljeni,

ja so prišle znamkice danes.

V našem klubu je 19 članov na listi, od tega jih je v "ustreznem" času 11 plačalo ZRS članarino in za te so znamkice prišle. Kasneje sta plačala še 2 in čakam, da plačata še najmanj dva, ki sta zagotovila da bosta to storila! Seveda jih bo potrebno prijaviti tudi v ZRS, da dobita znamkico, ko se bo to zgodilo, če se bo.

S članarinami je pravzaprav precej dela, ker so pač navade članov zelo različne glede plačevanja članarine. To je opravilo, ki traja čez vse leto, ki se ponovi naslednje leto in tako naprej....

Podobno, le še v večjem obsegu je tudi na ZRS. Potem pa dajemo vsakovrstne komentarje okrog izdajanja članskih izkaznic in nalepk, zakaj, da jih še ni. Tako pač je.....

Pa brez zamere.

73miran


Tudi mi smo že prejeli znamkice za leto 2014. Kljub izdanima dvema računoma z različnima datumoma, smo prejeli vse znamkice.
Se pa pridružujem trditvam Mirana. Čeprav so izdane položnice s strani radiokluba, ki imajo vnesen datum do katerega se naj nakaže kotizacija (nekaj dni pred rokom, ki ga da ZRS, da se potem lahko zbrani denar do roka nakaže ZRS), nekateri člani plačajo kotizacijo tudi kasneje. Tako pač pride do več nakazil tudi izven roka plačila. Tega ne moremo spremeniti, niti ne moremo priganjati članov, da plačajo kotizacijo ZRS do že napisanega roka.

Druga je na primer, dotisk izkaznic ZRS.
Tukaj je še večja težava. Namreč izkaznice so bile poslane članom na domači naslov po pošti. Kar je pohvalno. Vendar nastopi druga težava za radioklub. Kako pridobiti podatke, kdo je že dobil izkaznico ZRS in kdo naj bi jo v dotisku še moral prejeti. Lepo ali grdo, od vseh članov je težko prejeti podatke, kdo jo že ima. Zato bi bilo po mojem mišljenju, pa tudi ceneje za ZRS, da se enako, kot znamkice pošlje tudi drugi material na radioklub, tu se bomo pa že zmenili kako razdeliti izkaznice. S tem bomo v radioklubih imeli tudi tekočo evidenco, kdo jo že ima, in komu jo je potrebno še pridobiti. Saj se ve, kako te reči potekajo, zato sam smatram, da bi zadeve iz ZRS, kar se tiče članov posameznih radioklubov, morale potekati preko radioklubov. Potem težav z evidencami v radioklubih ne bi imeli, ZRS pa olajšali delo oz. prihranili tudi nekaj sredstev. Tako je moje mišljenje, ker se ukvarjam z lovljenjem podatkov in namesto potrditve nekaterih članov ali prošnje za material, ki ne pride preko radiokluba, poslušam vse druge zadeve, le iskanega podatka ne dobim.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Članarina ZRS 2014

OdgovorNapisal/-a s56oa » 14 Jun 2014, 12:25

Hja, kaj naj rečem. Težava je v tem, da nekateri radioklubi slabo vodijo svoje evidence.
Kot tajnik RK Snežnik točno vem, kdo je dobil kartico - vsi tisti, ki so lani plačali polno članarino radio kluba in smo jih posledično "prijavili" na ZRS.

Tudi ne vidim težav, glede članov radio kluba, ki ne ali prepozno plačajo članarino - preprosto niso več člani društva ob določenem datumu in jih kot tajnik ne prijavim na ZRS. Pika.

Pač ne grem nikogar loviti s puško. Vsi člani dobijo obvestilo, do kdaj morajo svoje obveznosti poravnati. Še kak teden po roku praviloma počakam, preverim stanje na TRR društva in zamudnikom pošljem še kak SMS in email. Če potem ni odziva, so si sami krivi, če niso poravnali svoje obveznosti. Na ZRS gre obrazec preko spleta in to je to. Zamudnike pa sprocesiram kasneje in naknadno javim na ZRS.

Skratka, problema NI. ;)

73 d S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov