Način plačevanje članarine ZRS.

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 19 Jun 2014, 14:30

Boštjan.

Ne vem zakaj naj bi odprli novo temo, saj ta teče na petih straneh le o plačevanju članarine ZRS. Vem da ZRS ni sprejela nobenega novega predloga tudi zato, ker se je S56OA Ognjen ogradil z izjavo: "Da dam še enkrat in zadnjič podnapise:" Vse kar je napisal je res, gledano iz njegove perspektive, a verjemite mi, da bi mu verjel, če bi ta zakon prinesel Mojzes iz gore v dolino vklesan na kamniti plošči. Pa ga ni in to je za UO ZRS najlažja varianta sklicevati se na zakon, da "Člani ZRS po zakonu ne morejo biti fizične osebe." Ne vem kako to delajo drugi, vsekakor pa člani plačujejo članarine na načine, ki to omogočajo legalno. Članarino bi (po moje) plačevali direktno po drugi poti tako, da bi dobili položnico za CQ ZRS in s tem obšli ovire, katere našteva Ognjen.

Lep pozdrav!
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Jun 2014, 18:24

Po 10 straneh postane tema nepregledna in iz nalepk je postalo čudo.

Glede preoblikovanja zveze pa le tole, za preoblikovanje in pridobitve pravne naslednice potrebujemo soglasno odločitev vseh! članov. Torej vseh RK.
GL
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s56oa » 20 Jun 2014, 13:36

Težava je v tem, da se vrtimo okrog enih in istih reči že preko desetletje. In se ne bodo spremenile, ker se ne morejo spremeniti.

Da še enkrat napišem, sem član AMZS. Članarino plačujem AMD Postojna in ne AMZS. Kako rešujeta zadeve AMD in AMZS, me niti ne briga. Če do roka AMDju ne plačam članarine, je pravljice zame konec in ne grem debatirati o tem po forumih.

Preoblikovanje krovne radioamaterske organizacije v Centralni radio klub smo pa tudi premlevali. Predlog je dal moj klubski kolega Rado - S52OT že leta tri štiri, ko so še vrabci peš hodili. Vendar konsenza ni bilo. Tudi zato ne, ker centralni radio klub prinaša cel kup drugih težav. In ne bo rešil težav lenobe in primadon, ki bi rade plačevali članarino tako, kot se njim zahoče in zapovrh največje težave - da se samo ne bo nič naredilo.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 20 Jun 2014, 14:34

Ognjen!

Glede primadon le tole. Ne lani ne letos ne morem plačati članarine, ker nimam položnice. Lani sem komaj uspel konec leta, letos pa tudi ne vem kdaj jo bom in nimam nikakršnih zadržkov plačati ob roku. Me sploh ne briga kdo in kdaj, le imeti jo moram, če me kdo sploh razume.

Lep pozdrav!
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 20 Jun 2014, 14:47

Živijo,

Janez očitno tvoj klub ne deluje tako, kot bi moral ... a si že kaj povprašal v klubu ?

Če želiš se lahko včlaniš v Radioklub Radenska in sigurno boš dobil položnico, kot so jo dobili vsi naši člani.

73,

Matej - S56ZM
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 20 Jun 2014, 15:02

Matej!

Vem, vse vem, a kaj morem, če so vsi zaposleni čez glavo. Ne bi predlagal kaj drugega, če bi teklo vse tako kot si je zamisla ZRS. Verjamem, da je tudi v drugih RK kriza in zato sem predlagal bolj direkten način plačevanja. Članarino plačujem že skoraj 50 let in nihče mi ne bo solil pameti s primadono. Morda si res premisilm in se včlanim v kakšen drugi radio klub. Matej, hvala za povabilo in lep pozdrav.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a S52DK » 20 Jun 2014, 16:38

s56oa napisal/-a:Težava je v tem, da se vrtimo okrog enih in istih reči že preko desetletje. In se ne bodo spremenile, ker se ne morejo spremeniti.

Da še enkrat napišem, sem član AMZS. Članarino plačujem AMD Postojna in ne AMZS. Kako rešujeta zadeve AMD in AMZS, me niti ne briga. Če do roka AMDju ne plačam članarine, je pravljice zame konec in ne grem debatirati o tem po forumih.

Preoblikovanje krovne radioamaterske organizacije v Centralni radio klub smo pa tudi premlevali. Predlog je dal moj klubski kolega Rado - S52OT že leta tri štiri, ko so še vrabci peš hodili. Vendar konsenza ni bilo. Tudi zato ne, ker centralni radio klub prinaša cel kup drugih težav. In ne bo rešil težav lenobe in primadon, ki bi rade plačevali članarino tako, kot se njim zahoče in zapovrh največje težave - da se samo ne bo nič naredilo.

73 de S56OA - Ognjen



Ognjen,

jaz sem tudi član AMZS in plačujem članarino direktno AMZS. In me ne zanima ali ima od tega kaj AMD Poljčane. Plačam danes in velja do 19. 6. naslednjega leta.

Obstajajo torej dve varianti plačevanja in članstva. Se motim?
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a S55EI » 20 Jun 2014, 18:48

Iz splošnih pogojev članstva AMZS...

3. člen
Fizična oz. pravna oseba ne more biti član AMZS, lahko pa si fizična oseba oz.
pravna oseba zagotovi članske ugodnosti z včlanitvijo v posamezno društvo,
ki je član AMZS. Fizična oz. pravna oseba, ki ni društvo in ki želi postati član
posameznega društva, mora izpolniti pristopno izjavo oz. t. i. pristopnico bodisi
na sedežu posameznega društva, v katerega se želi včlaniti, v poslovnih enotah
AMZS d.d. in njenih odvisnih družbah, v članski službi AMZS ali preko spleta.



Pa še moje mnenje kako bi o kotizaciji ZRS:

1. ZRS določi višino kotizacije do 15.12. v tekočem letu in jo sporoči klubom.
2. Klubi izdajo položnice, ki morajo biti plačane do 31.1.
3. Klubi do 10.2. letu poravnajo obveznosti do ZRS.
4. Pika.

Pa dajmo se vprašat, kaj lahko mi naredimo za ta hobi in za ZRS in ne, kaj bo ZRS naredila za nas...

LP Marko
S55EI
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 31 Jul 2011, 12:41

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 21 Jun 2014, 05:25

Marko!

Eno so pravilniki in členi, drugo pa je fleksibilnost uradnikov, ki jim je do tega, da članarino dobijo. AMZS ima še več prijemov, to vem iz lastnih izkušenj, da pridobijo člane in jim je vseeno kako in kje plačajo, da le dobijo denar. Sam sem parkrat poslal na ZRS prošnjo, kako naj plačam članarino mimo njihovih pravil, a je bilo vse zaman. Potem, ko sem le uspel, so mi milostno poslali še drugo številko CQ ZRS, članske izkaznice pa do danes še ne. Tako je to in tri pike. . .

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s55o » 21 Jun 2014, 08:39

s53mj, potem zamenjaj klub oziroma se včlani v takega, ki deluje.Jih je polno v s5! Pa boš rešil te probleme enostavno.

lp
b
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a S55EI » 21 Jun 2014, 08:46

Zdravo,

Ne poznam AMZS kot krovne organizacije avtomoto društev, vem pa, da ima zaposlenih kar nekaj ljudi (moja groba ocena več kot 100), saj ima po Sloveniji 20 poslovalnic in se ukvarja po mojem mnenju predvsem s pridobitno dejavnostjo.

ZRS nima registrirane pridobitne dejavnosti in nima zaposlenih in nima uradnikov. Ima prostovoljce, ki so pripravljeni delati kolikor imajo pač prostega časa in volje. Zahtevati od njih, da bodo brezplačno delali še delo oziroma dolžnosti radioklubov je po mojem mnenju preveč, ali pač? Če pa klub, v katerega si včlanjen ne dela, je pa to predvsem problem članstva dotičnega radiokluba in ne ZRS. Nisem funkcionar ZRS in tudi ne bi želel biti, ker imam občutek, da se po teh ljudeh poliva gnojnica, kot da so oni krivi za nedelovanje vaših društev.

LP Marko
S55EI
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 31 Jul 2011, 12:41

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a S52DK » 21 Jun 2014, 10:26

S55EI napisal/-a:
Pa dajmo se vprašat, kaj lahko mi naredimo za ta hobi in za ZRS in ne, kaj bo ZRS naredila za nas...

LP Marko


Marko,

ravno sem "porihtal" Echolink računalnik, da je S55UBO repetitor na Boču ponovno povezan v konferenco Slovenija.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 21 Jun 2014, 10:35

Ta debata o načinu plačevanja članarine ZRS ni produktivna, zato jo je nesmiselno nadaljevati. Kar se mene tiče, se ne bom več oglašal in se nagibam k temu, da sploh ne bi več plačal. Glede tega, kdo bo komu kaj naredil, je pa gladko zastarelo. Zaradi mene lahko spet zakleneš temo.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 21 Jun 2014, 14:18

PS: Obvestilo našega predsednika RK:

"Pozdrav,

Prijavo sem naredil 04.06..Vendar žal nisem prejel še nobenega predračuna s strani ZRS.

Ko bom prejel vam sporočim.

73 Zoran."

Danes pa smo 21.06. 2014. in mlatimo prazno slamo!
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Način plačevanje članarine ZRS.

OdgovorNapisal/-a s50o » 21 Jun 2014, 20:25

Pozdravljeni,

v tem času, ko pišete poste na temo članarine, bi bilo bolj koristno se angažirati v klubih in nekaj prispevat k ažurnosti urejanja članskih list in rezultat bi bil sigurno pozitiven.

Pred precej leti sem kot podpredsednik ZRS pripravil predlog sprememb statuta ZRS, med drugim je bila predlagana tudi časovnica urejanja plačevanja članarine - pa na žalost je zmanjkalo par glasov.

Predlagana je bilo že večkrat ustanovite centralnega radio kluba, pa tudi ni dobilo podpore.

Mislim, da večini članov sedanji način ustreza. Ne vem, če obstaja kakšna organizacija v S5, ki nima enakih problemov kot jih obdeluje ta forum.

Je nekaj "radioamaterjev", ki jim več pomeni razprava na oguljene teme na forumih, kot pa kakšen dober QSO, in to še po 40, 50 letih članstva v klubu in tudi ZRS.

Kaj bo šele takrat, ko bo LoTW v celoti zamenjal QSL biro?

73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 11 gostov