Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S52NI » 29 Maj 2014, 07:22

Jaz jih bom samo pohvalil. Od poslane vloge (po mailu) za podaljšanje skoraj 20 let pretečenega dovoljenja do trenutka, ko mi je poštar prinesel kuverto je minilo manj kot teden dni.
S52NI
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Jan 2013, 22:38

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s57uud » 29 Maj 2014, 09:36

S52NI napisal/-a:Jaz jih bom samo pohvalil. Od poslane vloge (po mailu) za podaljšanje skoraj 20 let pretečenega dovoljenja do trenutka, ko mi je poštar prinesel kuverto je minilo manj kot teden dni.
Pohvalno, tudi pri podaljšanju moje osebne licence je bilo tako. In za nas stare ni tako pomembno, kot za tiste ki so komaj začeli. To so v glavnem mladi, ki se jim stvari dogajajo bistveno hitreje, kot starejšim generacijam. In res ne vidim nobene potrebe, da morajo čakati po 2 meseca, samo zato ker ni obrazcev. Če obrazcev ni bilo tako dolgo, potem to pomeni samo eno - nekdo, ki je bil zadolžen za strategijo in izpeljavo preimenovanja, svojega dela ni opravil tako kot bi bilo potrebno.
Lahko bi najprej natisnili vso potrebno dokumentacijo in se šele potem preimenovali, ali pa, kar je še bolje, bi določili rok v katerem so v uporabi tako eni, kot drugi obrazci.

S54G, zakaj misliš, da kaj dobimo zastonj? Malo se ozri okoli, pa poglej, da to še zdaleč ni zastonj. Ja, res, radijskega dovoljenja ni potrebno plačati posebej, saj je vse že nekajkrat plačano z drugih virov. Ampak, kdo pa te druge vire napaja ??? Posredno torej plačamo in preplačamo vse.
Če bi bile cene na tem področju v okvirih, kot so recimo kje drugje, potem bi bilo kar v redu, če bi se radijsko dovoljenje tudi pri nas plačalo. In potem bi ga nekateri tudi znali bolj ceniti, pa dobili bi ga tudi v dveh dneh. In v takem času bi ga lahko v primeru kršitev tudi izgubili.
Vse je stvar interesa. Ne samo pri nas, tudi drugod. Jaz sem znak, radijsko dovoljenje in vse kar sodi zraven, pred več kot 20-timi leti na Češkem dobil v enem samem dnevu.

No pa žal stvari niso take, kot sem napisal, da bi lahko bile. In če že pometamo na tem področju, pa se še enkrat vrnimo recimo do izpitnih vprašanj, kjer te mlade ljudi sprašujemo 997 bolj ali manj neumnih stvari. Število vprašanj je bolj kot ne za zastraševanje. Njihova vsebina pa današnjemu času neprimerna in pomanjkljiva. Vprašanja tipa 4 odgovori, izberite pravilnega so med drugim taka, kjer zaradi sprememb zakonskih določil nimajo niti enega pravilnega odgovora. Kandidat naj pa voha kako in kaj,.... Nihče jih pa ne nauči kolikšne so lahko statične energije KV antene in kaj z njenim priključkom naredimo, ko gremo CL. Niti ena EU država nima tako obsežnega števila vprašanj z tako vsebino kot mi.
O tej problematiki sem že pisal tudi v CQ ZRS, pa na moje vprašanje ni bilo nobene reakcije, čeprav sem ponudil sodelovanje na tem področju.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S54G » 29 Maj 2014, 12:05

Darko,

Jaz sem podaljšanje mojega radijskega dovoljenja
posebej plačal. Verjetno takrat še ni bilo drugih
posebnih virov v katere bi vplačevali !?!

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov