Kandidatura za upravni odbor ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Kandidatura za upravni odbor ZRS

OdgovorNapisal/-a S56WMW » 12 Okt 2011, 21:40

Objavljam svojo kandidaturo za upravni odbor ZRS. Sledi moje motivacijsko pismo.

Že v času svojih dijaških dni sem se spoznal z radioamaterstvom skozi aktivnosti packet radia v Mariboru in že takrat me je navduševala možnost brezžičnega povezovanja v globalno omrežje, Internet, oziroma sploh možnost brezžičnega globalnega računalniškega omrežja. V toku svojega študija na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani pa sem se približal vprašanju promocije računalništva oziroma sploh tehničnih in naravoslovnih ved ter kako približati sicer precej strokovna področja mladim in splošni javnosti ter jih pritegniti k sodelovanju. Eden od takšnih projektov je bila tudi vzpostavitev pobude za odprto brezžično omrežje Slovenije, wlan slovenija, z idejo približevanja brezžičnih računalniških tehnologij splošni javnosti skozi skupnostno gradnjo računalniškega brezžičnega omrežja. Takšen pristop se je izkazal za zelo uspešnega za popularizacijo brezžičnih tehnologij, saj je ljudi možno relativno enostavno vpeljati, ko pa so enkrat vpeljani, pa se sčasoma naučijo tudi več o samih uporabljenih tehnologijah in tudi začnejo aktivneje sodelovati.

Sam bi rad te svoje izkušnje s promocijo in približevanjem brezžičnih tehnologij širši javnosti popeljal nazaj v radioamaterske vode, saj verjamem, da radioamaterstvo ne more obstati brez odpiranja novim generacijam, novim tehnologijam in novim načinom uporabe brezžičnih tehnologij. Le tako lahko ostane zanimivo za sodelujoče in s tem ohrani ali celo poveča število radioamaterjev, kar je edini trajnostni pristop k ohranitvi radioamaterstva in vsega, kar je le-to doseglo in omogočilo. Na tem je potrebno graditi naprej, tudi z razvojem lastnih tehnologij ter s tem širiti tudi mednarodno prepoznavnost slovenskega radioamaterstva.

Ob delovanju navzven je pomembno tudi delovanje znotraj Zveze Radioamaterjev Slovenije. Zveza bi namreč morala združevati vse slovenske radioamaterje, kar je možno doseči le tako, da se ti v zvezi najdejo in prepoznajo. V ta namen je potrebno tudi samo Zvezo zastaviti odprto in transparentno, oživiti dejavnosti, izobraževanja, projekte, izmenjavo informacij med člani in spodbujati sodelovanje. Zveza mora postati združba srčnih ljudi, v kateri se bo prijetno zadrževati na papirju, skozi dejavnosti in na radijskih valovih.

S temi cilji in nameni bi rad sodeloval v upravnem odboru ZRS.

Mitar Milutinović, S56WMW
S56WMW
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 28 Dec 2009, 19:28

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov