ZRS po oktobru 2011

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55o » 08 Sep 2011, 15:55

Pozdravljeni slovenski radioamaterji!

Kot dobro veste, nekateri člani UO ZRS ne bomo več nadaljevali z delom po konferenci v oktobru. Opravili smo bistvene stvari, ki smo si jih zadali ob prevzemu začasnega vodenja. Upam, da bo s5 radioamaterski prostor uspel skupaj čez cca 1 mesec (15.10.2011) v Pekrah na konferenci dobiti novo vodstvo, ki bo lahko normalno reševalo vsakodnevne probleme radioamaterjev Slovenije in delovalo v dobro vseh radioamaterjev Slovenije.

Kljub veliko pozivom pa do sedaj ni bistvenega odziva s strani radioklubov in radioamaterjev s predlogi novih članov UO, ki bi prevzeli vodenje ZRS. Upam, da se bo to do konference spremenilo.

Lep pozdrav
Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 13 Sep 2011, 09:07

s55o napisal/-a: ... Upam, da se bo to do konference spremenilo.

Prelaganje krivde na radioklube in radioamaterje, češ da na poziv predsednika niso predlagali kandidatov za organe ZRS, je neodgovorno. In samo od sebe se do konference zagotovo ne bo nič spremenilo.

Skrb za nadaljnjo eksistenco organizacije je temeljna naloga vsakokratnega vodstva, ki je dolžno poskrbeti za svoje kompetentno nasledstvo, če jim ni vseeno, ali bo za njimi potop. Ali pa le išče izgovor, češ »saj ni kandidatov pa, bomo kar mi dalje«. Ali pa bomo (v gostilni) našli prvega, ki se bo s kandidaturo strinjal in imel pet minut časa.

Tudi po veljavnem Statutu »Priprave na volitve v organe ZRS vodi upravni odbor ZRS, ki izvede postopek evidentiranja možnih kandidatov za organe ZRS, ki jih voli konferenca ZRS«. Izvesti postopek pa ne pomeni smo objaviti poziv, temveč pripraviti kandidatno listo (na kateri bodo vsaj en kandidat za predsednika).

Ker pa imamo mandatarski sistem volitev UO ZRS, se bomo odločali za podporo tistemu kandidatu za predsednika UO ZRS, ki bo predstavil (boljši oz. sprejemljivejši) program dela in (ustreznejšo) listo z imeni članov novega UO. Ali pa bomo prisiljeni podpreti kandidata, kot je opisano na koncu drugega odstavka?

73 Zvone, S59ZB
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55o » 13 Sep 2011, 11:10

Seveda se strinjam s teboj Zvone, a če kandidata ni, potem je oboje naše pisanje brezpredmetno.

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55m » 13 Sep 2011, 15:02

Enostavno mi dvigne pritisk vsak, ki razlaga kako in kaj bi moralo biti narejeno (samo se ne bo naredilo nikoli) in kako smo ga kje pobiksali, a ob tem ni pripravljen sam narediti ničesar.
Takšnih "generatorjev idej" (copyright by večno mladi raziskovalec) je "poln kovček", ko pa je potrebno prijeti kramp v roke pa nikjer nobenega!!!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 13 Sep 2011, 19:50

s55m napisal/-a:Enostavno mi dvigne pritisk vsak, ki razlaga kako in kaj bi moralo biti narejeno ...

Dragi Adi.
Čisto prav je da ti dvigne pritisk, ko ne opraviš domače naloge in nič ti ne koristi kazati na druge, ki so to opazili.
Imate pač samo eni zasluge za ta ZRS, vsi ostali nis(m)o naredili nič.
Upravni odbor bo pač moral svoje osnovne naloge opravit, saj ste mandat sprejeli prostovoljno, ali ne?
Bojim pa se, da s krampom ne boste kaj veliko naredili, bo treba prijeti v roke kaj drugega.

73 Zvone
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s58ru » 14 Sep 2011, 07:44

Kaj je napravilo samooklicano vodstvo ZRS v obdobju vladanja za slovenske radioamaterje?
Skrilo je pod preprogo vse nepravilnosti, lastne in od prejšnjih vodstev.
Na forumu je delo od S57ZDB prevzel S55M.
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 14 Sep 2011, 08:09

s58ru napisal/-a:Kaj je napravilo samooklicano vodstvo ZRS v obdobju vladanja za slovenske radioamaterje?
Skrilo je pod preprogo vse nepravilnosti, lastne in od prejšnjih vodstev.
Na forumu je delo od S57ZDB prevzel S55M.


Verjetno si imel v mislih S56ZDB. Brez skrbi, preberem vse.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55m » 14 Sep 2011, 10:47

Tako je dragi fantje, kot ste napisali!
Oktobra je skupščina in nova priložnost, da pokažete, koliko zaupanja imajo slovenski amaterji v vas, in prevzamete naloge, ter jih opravite bolje, natančneje in ceneje v dobro vseh nas.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S53RM » 14 Sep 2011, 11:47

S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55m » 14 Sep 2011, 12:21

Da te spomnim sinko, če si že pozabil:

Naloga izrednega vodstva ZRS je bila ta, da sanira finančno stanje in ustavi nasilništvo vas prisilnikov in ostalih ZRD-ejašev.
To smo zaenkrat uspešno opravili in sedaj je čas, da se izprsite junaki, ki boste to organizacijo peljali naprej z zdravih temeljev brez dolgov, ki bi jih morali pokriti RK.
To pa, da se skupaj z S51RM skrivata za S53CAB, ki je član ZRS, na račun ostalih članov, ki so prispevali, je pa višek licemernosti.
Jaz sem, za razliko od vaju, svoje obveznosti do kluba in s tem do ZRS poravnaval tudi takrat, ko si bil ti v UO in si razmišljal drugače kot jaz.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 14 Sep 2011, 12:57

Adi, ustavi konje.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S53RM » 14 Sep 2011, 13:40

Nihče se ne skriva.

Vse je bilo javno objavljeno. Je pa res, da je sedanji UO to hotel skriti.

http://lea.hamradio.si/~s53rm/ZRDEj/ZRD ... 0S51RM.pdf

73 Sine - S53RM
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55m » 14 Sep 2011, 13:43

S56ZDB napisal/-a:Adi, ustavi konje.

Saj poizkušam, pa se jih ne da :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 14 Sep 2011, 13:58

s55m napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Adi, ustavi konje.

Saj poizkušam, pa se jih ne da :)


Mislim, da se umirjeno da veliko lažje pogovarjati in karkoli dogovoriti, ne glede na razhajanja. Upam, da nismo pozabili, da smo v prvi vrsti radioamaterji. Osebno me ne prizadevejo kakršni koli (četudi neupravičeni) očitki, saj vem, da se osebno nisem materialno in ne nematerialno okoristil v času opravljanja funkcije v UO ZRS. Kotizacije ZRS nisem prenehal plačevati, četudi sem se osebno čutil prizadetega predvsem zaradi načina s katerim se je "proti-ZRDej" skupina lotila tako razprave o osnutku ZRDej (beri: jo je absolutno zavračala in je ves čas nojevsko tiščala glavo v pesek), kot tudi tedanjega UO ZRS, saj smo bili napadeni na osebni ravni.

Namesto o vsebini je postala tema posamezni radioamater, pa vprašanje koliko je kdo radioamater, ali je, ali ni, pa do tega, da si je nekdo (saj vemo kdo) privoščil smešiti člana UO ZRS preko plakata, narejenega specialno za radioamaterski sejem, itn.

Ampak pustimo to. Mandat, ki ga kdo ima, naj izkoristi tako kot meni, da je prav in bo pač konferenca ZRS to bodisi znala ceniti in bo takega potrdila za naprej, ali pa ne in mu bo izrekla nezaupnico, tako kot se je to zgodilo pred letom in pol.

Ne pozabimo, da je za nas, ki nismo funkcionari ZRS tole predvsem hobi. Nerad berem, v tem primeru, besede o "nasilništvu", "prisilništvu", "licemerju", itn.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS po oktobru 2011

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Sep 2011, 23:07

Tole mi je poslal Toni s prošnjo, da objavim na LEI. Upam, da sme vsak povedati svoje mnenje, brez da ga pošiljate v .....


Priprave na volilno/izredno izredno konferenco ZRS

Radioamaterska druščina v Sloveniji je poklicana, da predloži svoje poglede na ureditev krovne organizacije radioamaterjev v Sloveniji. Razmišljanja, ki so mi znana ne spreminjajo veliko. Statut naj bi se spremenil le s predlogom, da bi RK moral imeti vsaj pet članov in od tega vsaj tri radioamaterje z izpitom. Potrebna sprememba, ki pa ne rešuje krize v katero je ZRS zašla zaradi kršenja njenega statuta s strani njenih ustanoviteljev.

Sam se čutim dolžnega, da o tem povem nekaj svojih misli, ki so rezultat izkušenj. Prvič so me za predsednika izvolili leta 1963in z vmesnimi prekinitvami sem končal zadnji mandat leta 1994. Denar je bil vedno problem, kot je tudi danes. Reševali smo ga z lastno tehnično dejavnostjo v laboratoriju ZRS, s pomočjo industrije, vojske in lokalnih skupnosti. Tehnološki razvoj je te oblike pridobivanja sredstev povozil in potrebno je bilo uvesti princip samo financiranja, po domače članarine. To sem postavil kot pogoj, ko sem po dolgi prekinitvi tretjič pristal na kandidaturo za predsednika ZRS. Vse je teklo lepo in normalno do sprejetja zakona o društvih, ki je izenačil vsa združevanja državljanov, od ljubiteljev ptic in praženega krompirja do lovcev, ribičev, gasilcev in seveda radioamaterjev. Takrat so nekateri naši RK spoznali, da lahko prihranijo nekaj denarja, če za skupne dejavnosti ne plačajo nič. Licenca je desetletna in kdo nam kaj more? Društva in organizacije, ki so pravočasno začutile kam to vodi, so svoj status uredile s posebnimi zakoni. ZRS pa je to priliko zamudila v prepričanju, da je ham spirit na taki stopnji, da odpadnikov ne bo. Pričela se je demokracija ali anarhija, kakor pač hočete imenovati stanje, ki smo mu priča. Ne država, ne ZRS ne ve, koliko je radioamaterjev v Sloveniji. Država ima seznam izdanih klicnih znakov – baje jih je preko 6000 – ZRS pa ima v svojem seznamu plačnike skupnih dejavnosti, lani okrog 1500 letos pa, do junija, nekaj preko 1000. Veljavne licence imajo pokojniki in baje neki RK, ki pridejo do klubskega znaka brez izpitov za operatorje. Licenco lahko podaljšajo tudi tisti klicni znaki katerih nosilec je že leta SK. Ob tem stanju zdaj izberite naziv za to situacijo – demokracija ali anarhija?

Če nekoliko črnogledo napovedujem kaj se bo zgodilo s predlogi za novo vodstvo ZRS menim, da jih ne bo ali jih bo zelo malo. Nihče, ki mu je kaj do ugleda – taki pa bi morali voditi organizacijo – se ne bo izpostavil za dežurnega krivca skupini vsevednežev, ki so potisnili ham spirit v pozabo, solidarnost in pomoč drugim pa v relikt preteklosti

IARU in njena prisotnost pri ITU, njen vpliv, da nam odpira nove in brani dodeljene dele frekvenčnega spektruma ni vredna 2€ EU na leto. Stiki s sosednjimi organizacijami, sodelovanje v delu I. regiona in njegovih komisijah niso potrebni. QSL karto pa mi zastonj izpiše računalnik. Vsi ne mislimo tako. Tisti, ki smo in bomo plačevali zloglasno kotizacijo ali članarino bi radi imeli vsaj pet številk tiskanega glasila, radi bi dobivali QSL kartice namesto Merkatorjevih pik. Na ZRS bi radi imeli nekoga, ki bi vsaj 4 ure na delovni dan odgovoril na naš klic in nam dajal želene informacije. Opravljal bi tisto delo, ki ga izvoljeni predsedniki in člani UO ne morejo 3 ali 4 leta upravljati na prostovoljni osnovi. Sedanje vodstvo je to izkusilo z iskanjem prostovoljcev za sicer skromne dežurne ure v pisarni ZRS.

RK, ustanovitelji krovne organizacije pa naj v svojih vrstah – ponekod na žalost prav pri vodstvih – uredijo odnos do krovne organizacije. Predlagam, da se uvede obvezna članarina operatorju v RK, ki vključuje tudi na konferenci ZRS sprejete stroške krovne organizacije. Za tiste operaterje, ki niso in nočejo biti člani RK pa naj država s predpisi določi kako obnavljajo svoje licence, da bomo člani vedeli kdo je S50XYZ. Za člane RK, plačnike članarine, pa bo vso potrebno administracijo opravljal sekretar ZRS. Pod nadzorom predsednika in UO opravlja tudi vsa administrativna in računovodska dela. Nadzorni odbor pa je dolžen, da svoje delo opravlja preko celega finančnega leta in ne samo ob zaključnem računu. Če bi tako opravljal svoje delo v preteklem obdobju ne bi bila potrebna finančna sanacija. Finančni položaj krovne organizacije je poleg članarine treba krepiti tudi z drugimi prihodki. Poleg ustaljenega sodelovanja z Upravo za zaščito in reševanje, oglasov v glasilu se vedno najde še kašen vir. Že nekaj let je premalo vpisanih študentov in dijakov v naravoslovni smeri izobraževanja. Pred dvemi leti je profesor na Fakulteti za elektroniko, računalništvo itd. na otvoritvi izobraževalnega seminarja ZRS izjavil, da so tisti študentje, ki so poizkusili spajkalo v radioamaterskem klubu najboljši pri opravljanju izpitov. Vodstvo ZRS bi moralo izkoristiti to izjavo in jo pridobiti od fakultete v pismeni obliki. S tem oboroženi bi morali obiskati Ministrstvo za visoko šolstvo in predlagati sofinanciranje akcije Menina, ki bi jo razširili na vse (sposobne) RK v državi. O sredstvih, ki jih troši to ministrstvo bi 10 000 do 20 000 € letno predstavljalo drobiž, za proračun naše organizacije pa lep prispevek k aktivnostim, ki bi jo taka pomoč vzpodbudila. Pesimisti bodo rekli, da ne bi šlo, jaz pa bi poizkusil in to je delo predsednika in članov UO, ne pa dežuranje v pisarni ZRS.

V mojem času sem vsaj enkrat letno obiskal republiško ministrstvo za notranje zadeve in za obrambo. To sem počel tudi po osamosvojitvi ne glede na strankarske barve ministrov. To je organizaciji dajalo družbeni ugled in tudi konkretno pomoč. Zapiranje v RK in pol klube, ki na svetovno radioamatersko gibanje gledajo iz šentflorijanske perspektive pa nas lahko pelje samo navzdol.

Zato pa je potrebno spremeniti ustrezne zakonske in podzakonske predpise. Ali je ZRS dala o tem kakšne predloge? Skupina radioamaterjev in nekateri RK so jih dali. Jaz sem se pod predloge podpisal. Bo kaj iz tega? Ali pa bo spet organizirana množična E komunikacija proti in bodo o mojem delu članarine glasovali tisti, ki je sami niso plačali? Če bi 73 RK, ki so na zadnji konferenci glasovali, spoštovalo svoj statut problemov ne bi bilo.

In nekaj spoštovanja in priznanja bi sodilo tudi tistim junakom, ki se bodo odločili da svoj čas in stroške svojega delovanja v korist radioamaterstva prevzamejo v časih, ki niso ravno prijetni. Angleži vsakokratnemu predsedniku RSGB obesijo županski podobno lento, nekateri naši kolegi pa tekmujejo v žalostni tekmi kdo bo vodstvo učinkoviteje napadel. Najbolj glasni so tisti, ki razen osebne slave za organizacijo niso pripravljeni narediti nič.

Izberite vodstvo, ki bo imelo voljo, da spremeni sedanje negativne trende in dajte mu materialno podlago, da bi to lahko uresničilo.


73 Toni S53BH
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron