Kaj je z diplomami

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 01 Feb 2012, 17:13

Hoj Slavko!

Se vedno nic, po vsem tem casu? To nam nikakor ni v ponos, prej v sramoto.

Spostovani podpredsednik, ti me noces tam, kjer si me zelis. Tudi ce bi bil,
bi po dveh letih in se cez, sploh ce bi me kdo opozoril, raje poskrbel za obvezo, kot pa novacil.
Ni problem v evidencah, problem je v vas, ki ne morete, kljub vecim opozorilom, izpolniti obveze.
Ali je pa nocete? Diploma se izpise en,dva,tri
Kaj se ne ve?
Kdo je bil v izpitni komisiji?
Komu je treba napisati diplome?
V katerem predalu so diplome?
Kaj se ne ve, da se tako dela s podmladkom?


73
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a S51AG » 01 Feb 2012, 18:56

Spoštovani S52FT,

ko bomo predmetni zadevi prišli do dna, bom na tem mestu zapisal, kdo je neposredni krivec za nastalo situacijo in kako je do nje prišlo, vsekakor pa osebno jamčim, da bo mladenič v kratkem dobil težko pričakovano diplomo.

Žal se člani upravnega odbora ukvarjamo s kopico zadev, zato pričakujemo strpnost. Upravnemu odboru ZRS pomaga bore malo "zunanjih" posameznikov, in ker na ZRS ni redno zaposlen nihče ter ob svojih obveznostih vsi delamo prostovoljno, pač vsega ni mogoče storiti takoj, še najmanj pa vedeti za vsak spodrsljaj, ki se je pripetil že pred leti. Sicer pa je moje povabilo tebi, ki ga imenuješ novačenje, povsem iskreno in dobronamerno, in upam, da si ga kot takega tudi sprejel.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 01 Feb 2012, 21:55

Pozdrav Anton!

Lepo da si se zavzel. Krivci me ne zanimajo zelim le, da se zadeva cimprej resi
in vec ne ponovi. V kratkem, kot si dejal.
Smo strpni; Prvi post v tej temi je od 6.6.2011 torej skoraj 2 leti po opravljenih izpitih.
Vse ok, sluzba, prostovolstvo itd; s funkcijo pride tudi dolznost tako da...

Se nekaj me zanima? A je izostal samo Slavkov sin ali tudi ostali udelezenci?
Tu je nastetih kar nekaj http://menina.hamradio.si


73

S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s55z » 02 Feb 2012, 09:18

Enkrat sem že pojasnil, pa bom pač še enkrat. V letu 2009 se je UO odločil, da vsem, ki so opravili izpit, podeli tudi diplomo za vse tekoče tečajnike in za vse, ki so opravili izpite v letu 2009. Diplome so bile stiskane koncem januarja 2011, oziroma tik pred tem, ko se je UO zamenjal. Jasno je, da bi moral novi UO izvesti sklep starega, saj to ni posegalo v sanacijske ukrepe.

Da pa smo si na jasnem, vsi tečajniki so kljub vsemu lahko pridobili veljavne licence na APEKu (oddana so bila poročila izpitne komisije APEKu), če pa nekdo želi pridobiti v drugi državi nacionalno licenco, pa seveda lahko priloži CEPT, kot dokazilo o opravljenem izpitu, če ima dotična država podpisan sporazum. Kako je s Srbijo ne vem, zdi pa se mi, da so tudi oni sprejeli CEPT pravila.

Je pa seveda nujno, da dobijo vsi tečajniki z opravljenim izpitom tudi diplomo, če je že bil takšen sklep UO, ki ga novi UO ni spremenil. Tudi nekako bolj svečano je, če se podeli tudi diplome, ne pa le list papirja... Obenem je to v vsakem primeru dokaz o opravljenem izpitu. Sam sem naprintal vse diplome, za katere sem dobil podatke, ostale je natisnil Tom S56G.

Predlagal bi, da vsi, ki od vključno leta 2009 niste prejeli diplom, pošlejte na ZRS podatke o izpitu (razred, datum izpita), osebne podatke in po možnosti kopijo CEPT dovoljenja, kar bi moralo zadoščati za dokazilo o opravljenem izpitu (verjetno pa jih ZRS lahko pridobi tudi od APEK-a, kamor so bila poslana vsa poročila o opravljenih izpitih). Če ima ZRS težave s tiskom, mi lahko pošlje podatke in surovce (pri meni jih je le še 10) in v kratkem času bodo natisnjene in poslane na naslove.

Lep dan želim,
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 02 Feb 2012, 14:10

Hoj!

Dragan, hvala za pojasnilo. Gdor odlaga v drek polaga je star slovenski pregovor.


73

S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s56g » 02 Feb 2012, 16:06

hoj!

... za natis diplome so potrebni *samo* naslednji podatki:

- ime in priimek
- operaterski razred in podatek, če je bil opravljen tudi preizkus CW
- datum izpita
- ime in priimek vodje komisije

kar naj bi vse bilo v zapisniku o opravljenih izpitih.

Drugi podatki niso potrebni (niti niso željeni, ker nimamo pooblastila za njihovo zbiranje ... te kolobocije so žalostne a resnične)

73 de tom*/s56g
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 07 Feb 2012, 13:06

Hoj!

Se vedno me zanima? A je izostal samo Slavkov sin ali tudi ostali udelezenci?
Tu je nastetih kar nekaj http://menina.hamradio.si


73

S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 13 Feb 2012, 16:15

Hoj,

sem bil ze vesel, ker se je podpredsednik tako hitro odzval na problem. Sedaj pa vidi,
da je to zgolj pesek v oci.
Casa ima dovolj, ker veselo pise po forumu, da bi pa opravil svojo dolznos mu pa ni.
Izgleda da je se vedno dovolj clanov v ZRS da se tako macehovsko obnasate.

Ena bolj branih tem je tole a vecina vas je tiho. A se res vsi strinjate z taksnim nacinom dela?



73 de S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 14 Feb 2012, 10:52

Hoj,

tole je prislo na privat:


-------------------------------
Spoštovani Boštjan,

tokrat bom kratek in jedernat: ni moja dolžnost nenehno požirati take in drugačne žaljivke, zato te vljudno prosim, da se jih v bodoče vzdržiš.

Glede primera manjkajoče diplome, ki ga očitno zastopaš: težava je v pomanjkljivi dokumentaciji, in z zadevo se že več kot 14 dni intenzivno ukvarjajo trije člani upravnega odbora. Diploma bo izdana, ko bodo za to ustvarjeni pogoji. Vkolikor odgovor zate ni zadovoljiv, se za več podatkov prosim obrni na vodjo takratnega tabora Menina.

S spoštovanjem

Anton GALUN, S51AG
Poslano ob: Po feb 13, 2012 6:26 pm
------------------------------


Taksen je bil moj odgovor:

Zdravo!

Pisal sem ti javno in prosim, da tako tudi odgovoris.


Bostjan
------------------------------


In dobil tole nazaj:

Pozdravljen,

menim, da odgovor, ki sem ga podal, zadošča glede na izražen interes. Vkolikor v zvezi s predmetno zadevo potrebuješ dodatne informacije, te vljudno prosim, da se z elektronskim sporočilom obrneš na upravni odbor ZRS (zrs-hq@hamradio.si).

Vse ostale zadeve bo upravni odbor ZRS urejal neposredno s stranko v postopku, t.j. z Matjažem Bohom, oz. njegovim zakonitim zastopnikom.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Poslano ob: Po feb 13, 2012 9:23 pm
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a S52JG » 15 Feb 2012, 00:40

Dragi Hami po vsem tem se pa še sprašujete zakaj hami bežijo iz ZRS-ja.


Lep pozdrav Janko
S52JG
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 27 Okt 2004, 17:16
Kraj: Velenje

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 15 Feb 2012, 16:14

Hoj,

zopet privat. Tokrat sem baje v prekrsku.

---------------------------------------

Spoštovani Boštjan,

kot moderator te želim opomniti, da javno objavljanje vsebine zasebnih sporočil krši 13. točko 4. člena pravil foruma. Za podrobnosti prosim poglej vsebino povezave viewtopic.php?f=24&t=4203 Vljudno te prosim, da se v bodoče držiš pravil.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG

---------------------------------------

OMG!

QRU QRT SK

73 de Bostjan

PS: 13 tocka pa pravi: Objavljati citate iz privatnih e-mailov, dnevnikov iz klepetalnice ali drugih virov komunikacije, kjer avtor ni dovolil citiranja
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a S57GB » 15 Feb 2012, 17:37

s52ft napisal/-a:Hoj,

sem bil ze vesel, ker se je podpredsednik tako hitro odzval na problem. Sedaj pa vidi,
da je to zgolj pesek v oci.
Casa ima dovolj, ker veselo pise po forumu, da bi pa opravil svojo dolznos mu pa ni.
Izgleda da je se vedno dovolj clanov v ZRS da se tako macehovsko obnasate.

Ena bolj branih tem je tole a vecina vas je tiho. A se res vsi strinjate z taksnim nacinom dela?



73 de S52FT, Bostjan


ne strinjam se s takim načinom, vendar se ne vtikam v zadevo, ker nisem bil zraven neposredno.lahko pa dodam opazko kot posredni opazovalec razmer in napišem svoje mnenje.
seveda tole ni pozitiven način pridobivanja kadra, če so otroci nekaj dosegli in jim nekaj pripada in če res to traja že nekaj časa je res že čas, da se to uredi!
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 16 Feb 2012, 19:14

Hoj Bostjan,

tudi mene ni bilo zraven pa mi je vseeno dvignilo pritisk. In kot vidis, sem zacel kot Robin Hood,
kocal pa kot Don Kihot hi.


73 de S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a S57GB » 16 Feb 2012, 19:22

oj soimenjak, veš včasih kaj napišeš in se kdo najde, ki ti zabrusi češ saj nisi bil zraven in potem raje iz daljave opazujem.
ni pa to način takole zavlačevati in iskati izgovore, kdo je glavni krivec.takele zadeve se urejajo bolj dinamično.
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Kaj je z diplomami

OdgovorNapisal/-a s52ft » 16 Feb 2012, 19:55

Ja, verjetno je bolj modro se ne izpostaviti ampak, ko gre za pravico/krivico,
pac ne morem biti tiho.
Tukaj nima vec smisla pisat, raje na privat naprej, obljubim da te ne razkrijem HI.


73 de S52FT, Bostjan
s52ft
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 31 Jan 2004, 12:37

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov