Preselitev prostorov ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Ali podpirate preselitev prostorov Zveze radioamaterjev Slovenije iz Ljubljane v Pekre pri Mariboru?

DA
69
47%
NE
60
41%
Vseeno mi je!
19
13%
 
Skupaj glasov : 148

Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 12 Dec 2011, 09:34

Sklep številka 93:
UO ZRS podpira začetek atkivnosti za urejanje prostorov ZRS, ki so pridobljenih v stavbi URSZR v
Pekrah. Do naslednje redne seje UO ZRS se pripravi predlog materijalnih stroškov za ureditev
prostorov.


Ali podpirate preselitev prostorov ZRS iz Ljubljane v Pekre pri Mariboru?
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 13 Dec 2011, 13:51

Seveda podpiramo zakaj bi moralo vedno vse bit v Ljubljani...pa še prišparali bomo :lol:
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 13 Dec 2011, 15:11

S59AT napisal/-a:zakaj bi moralo vedno vse bit v Ljubljani...

Vse res ni nujno. ZRS pa mogoče zato:

- ker večina slovenskega prebivalstva (in s tem tudi radioamaterske populacije) gravitira na Ljubljano,

- ker so tu sedeži organizacij s katerimi ZRS največ sodeluje (ZOTK, URSZR, APEK ...),

- ker ima Ljubljana kljub vsemu najboljše prometne povezave do ostalih slovenskih regij.


S59AT napisal/-a:pa še prišparali bomo

Odvisno kdo! Mogoče ZRS, pa radioamaterji iz Prekmurja, Štajerske in dela Koroške.

Kaj pa Primorci, Gorenjci, osrednja Slovenija, Notranjci, Belokranjci, Dolenjci, Posavci, Zasavci, pa še kakšen Korošec in Štajerec bi se našel. Je kdo pomislil, za koliko bi se povečali naši stroški?

Mene bi vsak obisk ZRSja v Pekrah stal dodatnih 260km in 3 ure časa. Za kolege iz Jesenic, Kopra ali Brežic raje ne računam. In žal je tako, da nas je veliko več takih, ki bi imeli dodatne stroške kot pa tistih, ki bi privarčevali.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 13 Dec 2011, 17:16

Se strinjam s tabo kaj si napisal, ampak moram povdarit, da je to čisto stara slovenska miselnost, da večina prebivalstva gravitira na Ljubljano...že res, ampak saj ne rabimo bit tako komot, ker Slovenija je tako majhna, da jo v dobrih 2h prevoziš počes. Nismo v Ameriki kjer so tako velike razdalje od mesta do mesta. Zame osebno to ne predstavlja nikakršnega problema, če se moram zapeljat v Koper, ali v Jesenice, ali pa v Lendavo. Preveč smo/ste navajeni na centralizacijo Ljubljane, ker je pač na sredini in naj bi se vse dogajalo v LJ, pa ni res :wink:

Tudi glede sedežev organizacij ni nobenega problema, saj bo ZRS še vedno lepo sodelovala z vsemi enako, kot doslej...se bomo pač zapeljali do Ljubljane in postorili vse potrebno saj do Lj potrebujemo iz Mb samo 1h 10min. kakor pač kdo vozi :wink:

Maribor sploh ne zaostaja od Ljubljane v prometnih povezavah do vseh ostalih slovenskih regij, tako, da ne vidim nobenega problema niti v tem :D

Koliko let je bil pa ZRS v Ljubljani, a si se takrat vprašal, kdo vse je prišparal? Kolegi iz Jesenic imajo bližje do MB preko Avstije, kot, da se pelje najprej v Lj in po avtocesti do Mb, tudi kolegi iz KK in Brežic se lahko peljejo na CE po bližnici in ni treba preko LJ, kolegi iz KP pa žal po avtocesti najprej do LJ in šele nato v MB, tako pač je...saj pravim, ko pa je bil ZRS v LJ se noben ni vprašal, kdo vse je takrat prišparal...samo okoličani LJ. Vse je v naši miselnosti, ker smo Slovenci radi komot.
Zdaj bomo pač v MB in še za prostor, ki ga imamo v najemu za 20 let od ministrstva za obrambo je cena "sitnica" proti tisti, ki je v LJ za prostore ZRS...tukaj sem mislil, da bomo največ prišparali...nekateri kolegi pa bodo še prelepo Štajersko spoznali :lol:

Dobrodošli v MB prijatelji :wink:
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S57XX » 14 Dec 2011, 07:11

Zdravo!

Če bo selitev v MB, pač bo. Na naših koncih nas predvsem zanima, kako bo deloval QSL biro. Močno dvomim, da bo Miloš S54G hodil v Pekre sortirat kartice. Zaradi česa drugega, kot prevzem in predaja QSL kartic, tako ali tako nismo fizično hodili na ZRS. Vse ostalo se da urediti po TF ali elektronsko. Upam, da bo do trenutka, ko se bo dejansko odločalo o selitvi sedeža, jasno tudi to - tudi z morebitnimi finančnimi posledicami za tiste, ki biro uporabljajo. Če to ne bo jasno, se s selitvijo ne bomo strinjali.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 14 Dec 2011, 08:35

Uh kakšen problem je dvig QSL kartic kar naenkrat :D Da mal pomagam, nekdo izmed vas se bo lahko 1x, ali celo 2x mesečno v MB pripeljal in pobral QSL-ke, ki jih bo nato lepo pridno in vestno odpeljal na svoj domač RK bilo kje po naši lepi Sloveniji, tako, kot to počne že vrsto let naš priden Branko S52BM, ki je vse skozi pobiral QSL-ke v LJ. Vedno se nekdo najde, ki je pripravljen pomagat. Kje je problem?
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 14 Dec 2011, 08:53

Se strinjam Jure. Ravno to je bil tudi moj pomislek. Zaradi mene je lahko upravni del ZRS tudi na Babnem polju, če se komu to zdi ekonomično.

Me pa skrbi za QSL biro. To je praktično še edina stvar, ki me veža na ZRS. In ko enkrat tudi tega več ne bo, bo prišel čas, da se lepo poslovimo. Takšno je tudi mnenje kar nekaj mojih kolegov.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 14 Dec 2011, 08:59

Silvo,

ti imaš na svoji QRZ.com strani navedeno "QSL DIRECT", zato QSL biro zate verjetno res ni problem.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a s58ru » 14 Dec 2011, 09:44

Diskusija: Maribor JA, Maribor NE. Ne verjamem, da je smiselna. Umirajoči ZRS ne pomaga nič. Kraj pokopa ne bo povečal števila žalujočih.
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 14 Dec 2011, 12:10

Milan problem ni v QSL-kah, ampak ogutavljam, da ste zelo centralizirani na LJ in vedno mora vse bit v LJ, pa ni res. Minevajo ti časi in prihajajo novi...hvala bogu. Zame osebno, pa res ni problem glede QSL kart, ker delam vse direkt. Živimo pa v dobi interneta in veliko kolegov pozna tudi E-QSL, ki se tudi v veliki meri uporablja in je zelo dobrodošel tudi zato, ker lahko prišparamo s tem pošiljanjem QSL-k, če koga zanima?
Časi LJ minevajo in treba se bo pač s tem sprijaznit, vem pa zagotovo, da ste prav zato nekateri zelo nevoščljivi, če bi se ZRS preselil v MB, ali bilo kam drugam, ampak vam ne zamerim, ker vas po eni strani razumem in sočustvujem z vami, ker ste doslej bili tako navajeni, da ste nekateri imeli vse dobesedno pred nosom, ampak se noben ni vprašal, koliko stroškov pa imajo drugi, ki morajo prav tako po QSL-ke v LJ. Pa še nekaj...ne vem, če ste vsi videli naše prostore kluba in kaj vse imamo v Mariboru, kako lepo dvorano in kako zgledajo prostori, ki jih imamo v najemu za koriščenje RK Maribor in v bodoče tudi ZRS se bi vprašal ali so te polemike sploh potrebne. Lepi pot 6 je bila in kmalu bo zgodovina :wink:
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 14 Dec 2011, 12:28

Silvo, na tvoje pisanje se lahko samo ironično nasmehnem. Jaz ti navajam argumente, ti mi pišeš populistične floskule.

Na srečo o sedežu ZRS ne bova odločala midva, ampak skupščina ZRS. Upam samo, da bo ta debata zdramila še ostale S5 radioamaterje, da se bodo postavili za svoje interese.

p.s.:
eQSL uporabljam že nekaj let in imam doživljensko članstvo. Prav tako so moji logi na LoTW. Tebe ni ne na prvem, ne na drugem.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 14 Dec 2011, 14:15

Kje je sedež ZRS je popolnoma vseeno. Konec koncev bi za QSL kartice lahko imeli celo več zbirnih mest. Vse je samo stvar organizacije. Mnogo bolj je pomembna vsebina, ki naj jo naša ZRS fura. In če so v MB boljši pogoji za širitev in plemenitev te vsebine, naj bo pa MB. Ampak ! Ljudje, dajte raje delati na tej vsebini, saj ZRS ni zgolj QSL biro.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 14 Dec 2011, 14:53

Milan dobro preberi, ko kaj napišeš, ker nisem navedel, da uporabljam E-QSL, ampak da smo v dobi interneta in da lahko mnogi uporabljajo E-QSL in da lahko na ta način tudi prišparajo...uporabljam pa QSL direkt, ker me biro ne zanima več in me ne bo tudi, če bo ZRS v MB.
Milan lahko se ironično smeješ brez problema, ker se prav tako jaz tudi, ko berem te polemike o LJ in o ZRS, mi je prav tako popolnoma vseeno kje bo ZRS, navajam samo svoje skromno mnenje...ti/vi pa, ali ga sprejmete, ali ne pa mi je popolnoma vseeno in me niti ne briga. Se ne ukvarjam s tem :D
Sorry, če so to zate populistične floskule, kot imenuješ moje mnenje izvoli, tudi to me ne gane Milan :lol:
Jaz dam vsakemu prav in tudi prisluhnem, če pa tebe moje skromno mnenje moti oz. žali je pa to tvoj problem Milan.
Pisat znaš a da bi prisluhnil in poslušal druga mnenja pa ti je velik problem, kot zgleda.
In nisem jaz debata tega posta, ki si ga navedel, kot... Ali podpirate preselitev prostorov Zveze radioamaterjev Slovenije iz Ljubljane v Pekre pri Mariboru? DA!!! To je tisto o čemer si spraševal na začetku! Ti pa vršiš neko kontrolo kje sem jaz in kaj počnem.
Čisto po slovensko :D
To zame niso argumenti...to pa so floskule Milan :roll:
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S57XX » 14 Dec 2011, 15:21

S59AT napisal/-a:... Da mal pomagam, nekdo izmed vas se bo lahko 1x, ali celo 2x mesečno v MB pripeljal in pobral QSL-ke, ...


Hja, z našega konca tisti, ki so že do sedaj pobirali kartice, nimajo kaj posebnega iskati v MB. v LJ pa jih je vedno kdo "sproti" pobral. Kot pravim - bomo videli, kako se bo zadeva zorganizirala ...
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Preselitev prostorov ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AT » 14 Dec 2011, 15:38

Kot da je kakšen problem QSL-ke spakirat, nest na pošto, ali jih poslat na klube tudi preko paketnih dostav...vse je samo stvar dogovora in sodelovanja.
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov