CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s58dx » 19 Okt 2011, 17:01

Pozdrav,

se ne strinjam z odločitvijo da se glasilo ZRS distribuira preko RK.

V pogodbi ki je imamo, VSI ki so plačali kotizacijo, beri: položnica je
predlog pogodbe, ki naj bi bila zavezojoča za obe strani ob potrditvi ( vplačilu) le te!

Sestavni del te pogodbe, je tudi glasilo in dosedanji način distribucije !

V primeru da se greste novega načina distribucije, prosim lepo, kršite pogodbo !

Šele ob izstavitvi NOVE-položnice-kotizacije, prosim postavite in določite nove pogoje! :(

Predlagam da oblikujete dve kotizaciji, in sicer za člane ZRS ki želijo prejemati
CQ ZRS preko klubov in takšne ki bi radi prejemali CQ ZRS na domač naslov
in posledično stroške poštne distribucije!

Prosim ovrednotite dodatno storitev in je bom plačal oziroma bomo plačali!

Glede same kotizacije, menim da je treba povečati vsaj na 120 do 150 evrov letno,
da zagotovi normalno funkcioniranje ZRS,
tistim ki jim je to previsoko, pa naj raje uporabljajo skype ( dobro je imeti soseda z odprtim dostopom v Wi-Fi)
omrežje !

Menim da je čudno da v povprečju imamo tako visoko število radioamaterjev pa takšne probleme
z financiranjem !
Temu pravijo kolegi " there are no free lunches ! "


Lep pozdrav,

Nermin S58DX
s58dx
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57vg » 19 Okt 2011, 18:50

Pozdrav!!

Jutri bo CQ ZRS iz Mb v Lj!!
73's de S57VG Velko / JN76TN \ MARIBOR

SKYPE callto://velko40/
Uporabniški avatar
S57vg
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Jan 2004, 13:22
Kraj: Maribor

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s51di » 19 Okt 2011, 20:11

CQ ZRS za člane S59EYZ sem danes dostavil v Idrijo k S51JQ.


Lp, Ivan
s51di
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 19 Jan 2004, 17:21

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 19 Okt 2011, 21:46

Hvala za obvestilo.
Zanima me le, ali bodo revije do začetka uradnih ur že v Ljubljani, ali bodo kasneje.
Me ne moti, če bodo kasneje, samo toliko, da vem, ker nisem pretirani ljubitelj kafičev in gostiln,
še manj pa, če sem z avtom.
Na zraku bo pa menda bolj hladno.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 19 Okt 2011, 21:59

Pozdravljen,

prosim pokliči Bojana, S52ME, na telefonsko številko 041 781 941. CQ-je bo namreč on dostavil na sedež ZRS, domnevam da po tem, ko bo opravil službene obveznosti.

Lep pozdrav,

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51CP » 26 Okt 2011, 17:47

Tudi jaz želim, da se CQ revijo pošlje na domači naslov. Klubski pogoji so taki ali drugačni. Pri nas je to malce bolj zakomplicirano kot verjetno kje drugje. Čeprav, kot je nekdo omenil. da ni po PS-u sem pripravljen dodatno plačat poštnino.

Lp & 73, S51CP Stojc
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Okt 2011, 20:14

Pozdravljeni,

zadeve okoli CQ ZRS bomo urejali tako, da bodo za članstvo čimbolj ugodne, še posebej pa bomo uredili sistem distribucije revije v primeru nekativnih klubov ali posameznikov, ki niso člani nobenega kluba. Vljudno prosim za potrpljenje in sodelovanje pri zadevi, saj nam nižji stroški distribucije nepsoredno omogočajo kakovostnejšo revijo in več izdaj letno.

Hvala in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 28 Okt 2011, 19:12

Torej še 140 posameznikov niti ne ve, če ZRS še živi? Koliko članov klubov, ki so že prevzeli revije, svojega izvoda ni dobilo?
Po ceniku Pošte Slovenije znaša poštnina za 3 (!!! lani samo 2) izvode letno okoli 1,20 € na člana.. (tiskovina do 250g, moj 1-2 2011 jih ima 240..).. a se motim? Vekakor 2 € ne presega..

Pri velikem številu lahko nastane res velika številka, ampak mislim da bi se ga uspelo ta 1-2 € pridobiti drugje, če že članarina ne zadošča za CQ ZRS.. (dodatno oglaševanje, oglaševanje na spletnem prostoru itd...)

Sicer pa smo še vedno oktobra..

lp
Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Okt 2011, 22:52

Naslovljena publikacija (to je pravilna storitev za revije, na katerih je celoten naslov naročnika) je 0,7807€ pri teži do 240g (enojna številka), dvojna pa je menda celo težja od 250g, pa recimo, da ni - 0,8087€. To pa je je cca 1200€ (odvisno od naklade), kar je cca 30%-40% manj od samega tiska (odvisno kako se spogajaš s tiskarjem).

Kar se pa onih 140 človečkov tiče, pa bi rekel, da niti ne vedo, ali njihov klub še živi in je skrajni čas, da si najdejo drugega. Klubi, ki niso sposobni niti glasila prevzet, so najverjetneje samo na papirju in je bolje, da jih ni. Moram pohvalit mojega predsednika, ki je na svoje stroške razposlal CQje po pošti, čeprav bi bilo sicer bolj pametno, da jih člani sami prevzamejo, saj bi se tako vsaj takrat srečali...

Dvig članarine? Zagotovo, pa ne samo za ceno poštnine, saj sedaj dobimo le dve glasili, največ tri, letno... Glasilo dobijo tudi vsi klubi, torej naj tudi plačajo vsaj polnopravno članarino, če že ne dvojno. Vendar naj to sprejme skupščina, ki bo prav kmalu, ne pa, da se na izredni skupščini postavi S5QRP klubu kot pogoj za sodelovanje plačilo članarine!!! Tega ni v statutu, niti ni bil sprejet noben sklep (čeprav je bilo to nedolgo nazaj predlagano, a je bilo z večino zavrnjeno).
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s51da » 29 Okt 2011, 18:29

...še vedno pogrešam CQ v .pdf

Koliko stane pošiljanje po e-mailu ali prenos z enim klikom?

In ja, pripravljen sem plačat isto kot ostali, ki ga dobijo na papirju.

73 de s51da
s51da
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Okt 2001, 01:00
Kraj: Bohinj

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BI » 30 Okt 2011, 23:05

Jaz pa pogrešam zadnji CQ v papirni obliki.
Glede na to, da imam plačano članarino, ga ne mislim nikamor hodit iskat.
V članarini je bila vključena poštnina.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 31 Okt 2011, 12:15

Zdravo Jože,

prosim kontaktiraj odgovornega pri Radioklubu Franc Rode Grosuplje (S59DRG), saj klub revij še ni prevzel. V primeru, da zadeve ne boš uspel urediti, me prosim obvesti. Žal javno objavljena mail naslova predsednika in podpredsednika ne delujeta.

Lp,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53sx » 31 Okt 2011, 12:37

S57BI napisal/-a:Jaz pa pogrešam zadnji CQ v papirni obliki.
Glede na to, da imam plačano članarino, ga ne mislim nikamor hodit iskat.
V članarini je bila vključena poštnina.


Hoj

Šele ugotavljam kako in kaj, vendar sem čedalje bolj mnenja, da bom počakal
kako mi boste spravili časopis domov.
Če ga ne morete, ga pač ne morete in potem ga bom pač pogrešal naprej..kot
boste verjetno vi mojo članarino naslednje leto...razen če boste prišli dvignit
denar k meni domov.....
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 31 Okt 2011, 13:01

Spoštovani kolegi, problem je kompleksnejši, kot pa zgleda na prvi pogled. Namreč, članarina ni namenjena naročnini na nek časopis, torej tega tudi ne moremo zahtevati. V kolikor bi članarina vsebovala tudi naročnino na nek časopis ali drugo storitev, bi bila ZRS obvezna plačati DDV (20%). Predstavljajte si, koliko je to denarja ob že tako ubogem letnem nabirku...

Torej, članarina je namenjena zgolj delovanju društva/zveze...

Zakon pravi nekako takole:
Obdavčitev članarin podrobneje obravnava Pravilnik o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost – pravilnik (Uradni list RS, št. 141/06, 52/07, 120/07, 21/08, 123/08, 105/09, 27/10, 104/10 in 110/10) v 16. členu.

V skladu s prvim odstavkom 16. člena pravilnika se od članarin ne obračunava DDV, če prejeta članarina ne predstavlja plačila za opravljanje enakih ali podobnih transakcij, kot jih v okviru dejavnosti iz drugega odstavka 5. člena ZDDV-1 opravlja drug davčni zavezanec. Če pa članarina predstavlja plačilo za dobave blaga in storitev, ki jih v okviru opravljanja ekonomske dejavnosti (proizvodne, trgovske, storitvene…) opravlja drug davčni zavezanec, je od dobave blaga ali storitev treba obračunati DDV.


Zadevo se sicer preverja od primera do primera, vendar lahko verjamete, da to ne bo nikoli v škodo dacarjev.

Torej, na revijo nismo naročeni, ZRS le izvaja obveščanje svojih članov na način, ki je mogoč...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 31 Okt 2011, 17:03

s53sx napisal/-a: Šele ugotavljam kako in kaj, vendar sem čedalje bolj mnenja, da bom počakal
kako mi boste spravili časopis domov.
Če ga ne morete, ga pač ne morete in potem ga bom pač pogrešal naprej..kot
boste verjetno vi mojo članarino naslednje leto...razen če boste prišli dvignit
denar k meni domov.....


Zdravo Jože,

glede na aktualni spisek je tvoj radioklub S59DOR revije prevzel. Oglasi se v klubu, v primeru težav pa sem ti z veseljem na voljo.

Vsi skupaj se trudimo, da bi iz skrajno omejenih sredstev naredili čimveč. Zato poskušamo na vseh koncih in krajih prihraniti denar, da bi lahko z njim podprli druge, za slovenske radioamaterje pomembne projekte. Zato vse skupaj naprošam za strpnost, predvsem pa sodelovanje. Menim, da je distribucija revij skrajno preprosta zadeva, in z malo dobre volje, predvsem pa sodelovanjem klubov, bomo vse skupaj uspešno spravili z dnevnega reda.

Lep pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov