ZRS POLOŽNICA

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s56g » 12 Apr 2011, 07:49

hoj,

"Položnice" (ki so pravzaprav "plačilni nalogi" :)) za kotizacijo so bile natisnjene na častitljivem igličnem Epsonu, ki ga je v svojem shacku izbrskal Kristjan, S50XX.

Trak (ribon) so tudi že načela leta in je prva kopija obrazca precej bleda zato pri branju številk velja uporabiti spodnji listič, ki je bolj čitljiv (oz. zamenjati vrstni red lističev pri plačevanju na bančnem okencu).

73 de tom*/s56g za "packing team" (Urša, S59TI, Kristjan, S50XX, Kristina, S50YL)
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51CP » 03 Jan 2012, 23:14

Glede na to, da bo 21.12.2012 konec sveta sem članarino prripravljen še zadnjič plačat.. Drugega leta ni več... pravijo, da bodo 100kg bakterije čez cca 50 mio let znale pobirat članarino. Pustimo se presenetit ;)
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AY » 10 Jan 2012, 06:52

A bodo položnice poslane na enak način, kot prejšnja leta ? Mislim, če bodo poslane samo na klube, ali pa tudi posameznikom, kot je bilo po dogovoru običajno že dolgo. Vprašam, ker letos zamujajo skoraj za en mesec...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 10 Jan 2012, 07:22

V zapisniku 39. redne volilne konference ZRS (16.04.2011) :

Sklep št.8:
Članarina za 2012 in naprej pobira izključno na relaciji ZRS – klubi.


v zapisniku 1. redne seje UO ZRS (04.11.2011) :

Sklep številka 87:
V skladu s sklepi Konference ZRS se operaterska kotizacija pobira
izključno preko radioklubov, ki jih slednji odvedejo ZRS
.




73,

Matej -S56ZM
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55HH » 10 Jan 2012, 07:46

Glede na to, da se po novem uporablja le UPN, bi bilo smiselno, da navedete kaj je potrebno izbrati za "kodo namena" in "sklic". Mogoče se bodo tako nakazila enostavneje pravilno poknjižila. Verjetno pa bomo morali po novem pošiljati še sezname na ZRS z obrazložitvijo "za koga sploh so nakazila".
S55HH
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 05 Jul 2007, 21:01
Kraj: JN86BO

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Jan 2012, 08:35

Spoštovani,

tako, kot je napisal Matej, bodo delež članarine za ZRS letos od svojih članov - radioamaterjev pobirali radioklubi.

Radioklubi bodo ZRS do 15.02.2012 sporočili število plačnikov deleža članarine za ZRS, njihov status (redni, družinski, invalidi) ter klicne znake (zaradi distribucije časopisa in QSL kartic). ZRS bo nato klubom izdala ustrezne račune za plačilo deleža članarine. Na računu bodo navedeni vsi podatki za sprovedbo plačila in knjiženje v evidence ZRS.

Vse predsednike klubov vljudno naprošam, da se držijo predvidene procedure, v naslednjih dneh pa sledijo na predsedniški listi še dodatna navodila. Nakazovanje sredstev na račun ZRS brez, da je bil predhodno izdan račun, utegne povzročiti težave pri knjiženju prispelih plačil ter nejasnosti pri statusu posameznih plačnikov članarine.

Še v informacijo: pri pobiranju članarin se kot namen plačila vpiše šifra OTHR.

Za vse nadalnje informacije sem vam na razpolago na elektronskem naslovu s51ag@siol.net ter na mobilnem telefonu 041 624 240.

Hvala za konstruktivno sodelovanje in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S57DX » 10 Jan 2012, 09:07

No, tole bo seveda zopet ena velika zmeda! Jaz kot predsednik kluba niti ne vem, kdo vse od članov je naprimer lansko leto poravnal ZRS kotizacijo... Dokler je bil Arči živ, je vsako leto poslal na klube seznam članov, ki so jo poravnali in smo tako bili seznanjeni, kdo vse je poravnal kotizacijo. Sedaj pa že nekaj let nismo dobili nobenega seznama. Tako nimam pojma, od koga naj poberem tudi prispevek za kotizacijo.
Najmanj kar mora ZRS storiti in to zelo hitro, da pošlje sezname plačnikov za lansko leto za vsak posamezen klub. Brez tega si ne predstavljam, kako naj to izvedem. Ali naj vsakega člana posebej sprašujem, če je lansko leto bil med plačniki? Če ZRS tega ne bo storila, bo garantirano iz tega nastala velika "štala"!
Po moje pa bi bilo najbolje, da ostane tako kot prej. Da naj torej ZRS pobere svoj del članarine ali kotizacije. Tako bi se izognili zmedi, ki bo po mojem mnenju zelo velika.
Torej, kaj menite gospodje na ZRS? Ali pa bo to zopet enostranska odločitev UO ZRS, tako kot v primeru distribucije našega glasila? Tudi z glasilom ste ga precej "pobiksali"! Jaz sem sicer poskrbel, da so glasila bila prevzeta in razposlana članom. Verjamem pa, da v marsikaterem klubu ta glasila še vedno ležijo na kupu in ne bodo prišla do članov. Da ne govorim o tem, da jih nekateri klubi sploh niso prevzeli. Menim, da tudi zato plačujemo kotizacijo, da se iz tega lahko pokrije poštnina za razpošiljanje glasila. Vsekakor sem absolutno proti sedanjemu načinu distribucije!
Ne želim nikogar kritizirati, še manj sprožiti plaz brezplodne debate. Želim samo, da UO ZRS razmisli o zgoraj navedenih argumentih.
S spoštovanjem!
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Jan 2012, 09:47

Pozdravljen,

da se delež članarine za ZRS pobira preko klubov, je dne 16.04.2011 sklenil najvišji organ ZRS, skupščina. Glej dokument na povezavi http://lea.hamradio.si/~moderator/zrs/39zapisnik/zapisnik%2039%20konference.pdf, stran 9, sklep številka 8. O enostranski odločitvi UO ZRS torej ni govora.

Potencialni plačnik deleža članarine za ZRS je vsak slovenski radioamater, zato informacija, kdo je delež članarine plačal v preteklem letu, za pobiranje članarine za leto 2012 sploh ni pomembna. Zato predlagam, da hkrati s pozivom za plačilo klubske članarine vse vaše člane pozoveš k plačilu deleža članarine za ZRS z navedbo, da je plačilo seveda neobvezno. Posamezniki, ki niso člani klubov, so pa plačevali delež članarine za ZRS, se bodo morali za plačilo obraniti na klube. Edino, česar se lahko bojimo je, da nekateri klubi operativno ne bodo obvladali administracije v zvezi s plačevanjem članarin.

Zmedo je v preteklosti povzročalo predvsem nedosledno plačevanje članarin brez vseh potrebnih podatkov, kar je povzročalo ogromne težave pri vknjižbah in vodenju evidenc, ki pa so nenanzadnje povzročile še težave na drugem področju. S plačevanjem članarin preko klubov, kar je bila, mimogrede, nekoč že ustaljena praksa, pa bomo bistveno izboljšali način delovanja.

Distribucija glasila preko klubov je sicer potekala zadovoljivo, je pa nedvomno povzročila obilico dela članom UO ZRS in ostalim prostovoljcem, vključenim v distribucijo. Na drugi strani pa je prihranek sredstev izredno velik, kar je velik motiv. O nadaljevanju tovrstne prakse tehatamo različne možnosti, ki bodo seveda v prid zmanjšanju operativnega dela na eni strani in stroškov na drugi strani, vse skupaj pa s ciljem, izboljšati in posodobiti servis, ki ga radioamaterjem nudi ZRS.

Hvala za razumevanje in konstruktivni pristop ter lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 10 Jan 2012, 09:54

Iz zapisnika 39. redne volilne konference ZRS (16.04.2011) :

Sklep št.9:
Zaradi visokih stroškov pošiljanja glasila CQ ZRS in proračunskih omejitev Zveze, se opravi pilotni projekt distribucije glasila skozi radioklube, namesto ustaljene direktne distribucije skozi Pošto Slovenije.
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55WT » 10 Jan 2012, 10:02

Ja ljuba duša, kakšen predsednik in predvsem česa pa si, če ne veš koliko članov imaš :oops: :D . Malo za šalo, malo pa tudi zares. Arči je le podpiral našo lenobo, sklep o novem načinu pobiranja članarine pa ni sklep UO ampak sklep konference, ki je nad UO. Takšen način pobiranja članarine je v skladu s statutom ZRS in smo ga v času Arčija zavestno kršili, kar pa vsekakor ni dobro.
Mi smo v našem radioklubu vsem članom poslali nove pristopne izjave, ki vsebuje dve pomembni novosti, ena je ta, da se posebej dovoli uporaba in obdelava osebnih podatkov, druga stvar pa je ta, da se opredeli o članstvu v našem radioklubu. Možnosti pa so, ČLAN, DRUŽINSKI ČLAN, ČLAN INVALID in pa SIMPATIZER. Simpatizer zaradi tega, ker nekateri naši člani nimajo radioamaterske licence. Za simpatizerje zvezi ne bomo odvedli dela kotizacije in o njih zvezi ne bomo posredovali nobenih podatkov.
Če kdo hoče videti, kako izgleda naša pristopna izjava mu lahko pošljem na mail.

V glavnem, uredite si evidence pri sebi!

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Jan 2012, 10:02

Neverostojno je trditi, da je prispevek ZRS neobvezen. To je temeljni vir financiranja ZRS in bo večkratno in vztrajno ponavljanje, da gre za neobvezno dajatev zagotovo učinkovalo tako, da bo vplačil še manj.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Jan 2012, 10:24

Pozdravljen,

moja navedba, da je plačilo deleža članarine za ZRS neobvezeno, temelji na izjemi, ki jo je lepo podal Janko, S555WT, sam pa je žal nisem eksplicitno navedel.

Lp,

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S57DX » 10 Jan 2012, 10:31

No, torej, kot sem navedel v predhodnem zapisu, ne želim sprožiti brezplodne debate... Pa se je očitno ravno to zgodilo.
Dragi moj S55WT! Pa kdo hudiča si ti, da boš sodil, kako dober predsednik sem v svojem klubu? A si ne bi malo skrajšal jezika? Seveda prav dobro vem, koliko ima klub članov! Ne vem pa, koliko jih je lani poravnalo ZRS kotizacijo! Menim, da na ZRS ne bi smelo biti problem potegniti seznamov iz baze in jih razposlati po klubih. Kakorkoli že, zadevo bomo seveda uredili. Bo pa verjetno precej zmede....
Pa bodi dovolj o tem....
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Jan 2012, 10:32

S51AG napisal/-a:Pozdravljen,

moja navedba, da je plačilo deleža članarine za ZRS neobvezeno, temelji na izjemi, ki jo je lepo podal Janko, S555WT, sam pa je žal nisem eksplicitno navedel.

Lp,

S51AG


Hvala za pojasnilo.

73

S56ZDB
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s52w » 10 Jan 2012, 10:49

S57DX napisal/-a:Po moje pa bi bilo najbolje, da ostane tako kot prej. Da naj torej ZRS pobere svoj del članarine ali kotizacije. Tako bi se izognili zmedi, ki bo po mojem mnenju zelo velika.


Tudi po mojem mnenju bo zmeda velika. Že pri časopisu je bila zmeda, kaj bo šele pri položnicah. Enkrat bo treba pogledati resnici v oči in se sprijazniti, da je ogromno RK-jev neaktivnih. Na drugi strani pa je veliko plačnikov kotizacije ZRS, ki nimajo stika z nobenim RK. Kaj narediti z njimi, če imajo željo plačati kotizacijo ZRS?

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov