ZRS POLOŽNICA

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 05 Maj 2012, 11:41

S56ZDB napisal/-a:Še en zakon sem našel ("Zakon o planinskih poteh", ZPlanP), ki na zanimiv način obravnava planinska društva.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200761&stevilka=3298


Koji, bre zakoni, koji bakraći?

Ceste med krajema A in B ne zgradi zakon o cestah, temveč potreba. Znanja in izobrazbe ne prinese zakon o šolstvu, temveč želja za znanjem, izpopolnjevanjem. Zakon o tem, da je pešcu prepovedano stopiti pred drveči avto, je smešen in aboten, saj ti že zdrava kmečka pamet pove, da tega ne počni. Previdnosti ne moreš zapovedati z zakonom.

Tisto, kar potrebujemo, tisto kar bo prineslo izobrazbo in znanje, varnost v prometu, itd, se doseže z dogovorom med ljudmi. Pobuda mora priti od ljudi in ne od nekega odtujenega centra moči, ki bo odločal v imenu ljudi. To je tudi razlog, zakaj je ZRDej padel - ni imel podpore med članstvom.

Pa še primer iz zgodovine - februarska revolucija 1917 v Rusiji je uspela takorekoč brez izstreljenega naboja in je prinesla padec carskega absolutizma. Ljudem je pač bilo dovolj stradanja in umiranja v vojni, kar so si želeli, je bil kruh in mir. Začasna vlada pod vodstvom Kerenskega pa je, namesto, da bi poskrbela za normalizacijo oskrbe prebivalstva in za mir (izstop Rusije iz vojne morije) je pa vsak dan sprejemala nove in nove zakone ter celo znova uvedla smrtno kazen. Nezadovoljstvo ljudi je rastlo in to je glavni razlog za uspeh Oktobrske revolucije, z vsemi posledicami, ki jih je prinesla.

Skratka, zakone pišejo ZDBju podobni, tisti, ki so z njimi nezadovoljni, jih pač zavrnejo. Amen!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 05 Maj 2012, 17:15

Z različnimi zakoni so si različne zveze uredile financiranje. ZRS je ta vlak v začetku devetdesetih zamudila. ZRDej je bil poskus to kolikor-toliko poštimati.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 05 Maj 2012, 21:04

S56ZDB napisal/-a:Z različnimi zakoni so si različne zveze uredile financiranje. ZRS je ta vlak v začetku devetdesetih zamudila. ZRDej je bil poskus to kolikor-toliko poštimati.


Me prav zanima, katera radioamaterska zveza si je financiranje zagotovila z državnim aktom, kakršen je zakon? Severna Koreja?
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AY » 05 Maj 2012, 21:13

s57ad napisal/-a: Severna Koreja?


A-a... Južna Dakota.

Obstaja pa verjetnost ustanovitve medresorske komisije za strelovode. Od tam bi lahko kaj dobili... če ne drugo, pa kakšno strelo v r..
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Maj 2012, 08:48

s57ad napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Z različnimi zakoni so si različne zveze uredile financiranje. ZRS je ta vlak v začetku devetdesetih zamudila. ZRDej je bil poskus to kolikor-toliko poštimati.


Me prav zanima, katera radioamaterska zveza si je financiranje zagotovila z državnim aktom, kakršen je zakon? Severna Koreja?


Kaj tebe matra?
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 06 Maj 2012, 09:15

S56ZDB napisal/-a:
s57ad napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Z različnimi zakoni so si različne zveze uredile financiranje. ZRS je ta vlak v začetku devetdesetih zamudila. ZRDej je bil poskus to kolikor-toliko poštimati.


Me prav zanima, katera radioamaterska zveza si je financiranje zagotovila z državnim aktom, kakršen je zakon? Severna Koreja?


Kaj tebe matra?


A vprašanje ni bilo zastavljeno dovolj jasno?
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Maj 2012, 09:40

s57ad napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:
s57ad napisal/-a:
Me prav zanima, katera radioamaterska zveza si je financiranje zagotovila z državnim aktom, kakršen je zakon? Severna Koreja?


Kaj tebe matra?


A vprašanje ni bilo zastavljeno dovolj jasno?


Mene pa vendarle zanima kaj tebe matra? Si zadovoljen, da CQ ZRS dobiš manj kot šestkrat letno? Razpiši se, kaj te je spodbudilo, da pogrevaš določene teme?
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 06 Maj 2012, 11:20

S56ZDB napisal/-a:Mene pa vendarle zanima kaj tebe matra? Si zadovoljen, da CQ ZRS dobiš manj kot šestkrat letno? Razpiši se, kaj te je spodbudilo, da pogrevaš določene teme?


Madona, že četrtič pišem repliko, (ki nikakor nima 60000 znakov, kolikor je omejitev), pa se odgovor ne pojavi na forumu...

Na ta forum zahajam zelo redko, naletel sem na debato v toku (tj. nisem je jaz pričel), torej nisem jaz tisti, ki bi pogreval debato.

Aja, zakon bi izdajal glasilo šestkrat letno? Kaj pa porečeš na organizacijo, ki nima prav nobenih članarin in/ali kotizacij, financiramo se z benefiti in organiziranjem nekaterih dogodkov, pa nekajkrat letno izdamo naše glasilo (na približno 80 straneh), katerega tisk nas stane približno 800€ za 1 000 izvodov, ki jih večinoma prodamo na predstavitvah glasila in na raznih prireditvah, iz izkupička pa financiramo še izdajo rednega mesečnega biltena (kjer nas tisk 1 000 izvodov stane približno 45 E).
Vse to brez kakršnihkoli zakonov, ki bi ljudi prisiljavali, naj kupijo naš izdelek.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55SR » 06 Maj 2012, 11:59

Ah, Mirko, brez zveze razpravljat s tipi, ki vidijo v ZRS samo dobro plačano delovno mesto in udobno čakanje na penzijo. To je poanta vsega tega prerekanja okoli obvezne članarine in nekakšnih zakonov, ki bi to uredile. Analogijo dobimo, če pogledamo OZS (Obrtno Zbornico).
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 06 Maj 2012, 12:08

S55SR napisal/-a:Ah, Mirko, brez zveze razpravljat s tipi, ki vidijo v ZRS samo dobro plačano delovno mesto in udobno čakanje na penzijo. To je poanta vsega tega prerekanja okoli obvezne članarine in nekakšnih zakonov, ki bi to uredile. Analogijo dobimo, če pogledamo OZS (Obrtno Zbornico).


Vem, vem, Samo, zato tudi zahajam sem zelo redko (za prijatelja sem naložil pred kratkim KVP dnevnik, pa sem malo pobrskal še po debatah tukaj).

Sicer pa verjetno poznaš aforizem "Kdor ne molči, ga tema požre. Kdor pa molči, najlepša leta življenja preživi v temi!"
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 06 Maj 2012, 12:16

Ti kar vztrajaj. 73
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S57XX » 19 Dec 2012, 18:33

Zdravo!

Počasi prihaja tisk UPN položnic pa me zanima, če ima kdo narejeno predlogo za Word, s katero bi lahko natisnil nekaj standardnih podatkov na UPN položnico (ne vse, nekaj bi jih moral prejemnik dopisati), hkrati pa bi lahko na preostali del A4 obrazca napisal še pozdravno sporočilo. Kontaktni podatki za "serijsko pismo" bi se pobrali iz Excellove tabele.
Programi, ki se jih na spletu da dobiti, ti tega ne omogočajo. Mislim, da je imel zadevo včasih narejeno Bajko, a žal za stare položnice, ki ne veljajo več :(
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S52DK » 19 Dec 2012, 18:57

Hoj!

Tukaj je nekaj takšnega, kar bi prišlo prav: http://www.sepa.si/SloPrenova/UPN/ProgramIzpisUPN.htm
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S57XX » 20 Dec 2012, 07:18

Živ!

To zadevo poznam, a je za namen, ki sem ga opisal zgoraj, neuporabna.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Dec 2012, 07:53

S57XX napisal/-a:Zdravo!

Počasi prihaja tisk UPN položnic pa me zanima, če ima kdo narejeno predlogo za Word, s katero bi lahko natisnil nekaj standardnih podatkov na UPN položnico (ne vse, nekaj bi jih moral prejemnik dopisati), hkrati pa bi lahko na preostali del A4 obrazca napisal še pozdravno sporočilo. Kontaktni podatki za "serijsko pismo" bi se pobrali iz Excellove tabele.
Programi, ki se jih na spletu da dobiti, ti tega ne omogočajo. Mislim, da je imel zadevo včasih narejeno Bajko, a žal za stare položnice, ki ne veljajo več :(

Glede na to, da sem pred kratkim dobil UPN položnico, zgleda, da mu to dela... :D

Ali pa malo bolj zakomplicira, tako kot to delam jaz.... V excelu naredim bazo, ki jo uporabim za zgoraj omenjeni program za printanje UPN obrazcev in potem vse skupaj z isto bazo personalizirano dodam dopis.... Seveda, bog ne daj, da se vmes kak list sfiži.... :(
Jasno, tono obrazcev UPN na A4 listu je treba kupiti...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost