ZRS POLOŽNICA

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Jan 2012, 11:03

Zdravo Damjan,

strinjam se s tvojo ugotovitvijo. Imamo precej posameznikov, ki so prej individualno plačevali kotizacijo neposredno na ZRS, brez da bi bili člani klubov. Dejstvo je, da neaktivni klubi tako ali tako ne morejo obstajati, zato se bodo morali posamezniki, zainteresirani za delovanje pod okriljem ZRS, včlaniti v aktivni klub po svoji izbiri. Nedvomno bodo morali delujoči klubi v tem trenutku odigrati svojo vlogo ter v svoje vrste povabiti člane iz nedelujočih klubov.

Verjamem, da nam bo skupaj uspelo.

Lp,

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55WT » 10 Jan 2012, 15:41

Slavc, moj namen ni bil ta, da bi te s svojim pisanjem užalil. Na koncu besedila je dodan smeško in napis, da gre za šalo. Če sem te slučajno prizadel, se ti za to opravičujem. Namen je bil v drugem, resnem delu, kjer ponujam možno rešitev in pomoč, če seveda lahko komu kaj koristi.

Naš radioklub je vse do lanjskega leta deloval na ta način, da je zveza pošiljala našim članom položnice za njihov del članarine, mi pa za naš del. Tako nam je bilo najlažje, za nas najmanj dela in stroškov, prav tako nas, če sem iskren, sploh ni zanimalo, kdo je zvezi članarino poravnal in kdo ne. Tudi, ko smo dobili seznam plačnikov članarine ZRS, je ta le romal v fascikel. Niti enega našega člana, katerega na tem seznamu ni bilo, nismo opozorili ali kako drugače vspodbudili, da bi to članarino zvezi poravnal. Drugače je bilo z klubsko članarino. Ta pa nam je bila potrebna za naše delovanje, tu pa smo neplačnike preganjali. Pa je prav tako? Če je, zakaj je potem naš klub sploh član zveze, če zato ni pripravljen narediti ničesar. Članstvo ni obvezno, nastalo je na našo željo.

Osebno ne vidim smisla v tem, da bi zvezo povprašal o tem, kdo od naših članov jim je poravnal članarino. Morali bi jo vsi in iz tega smo izhajali. Kaj mi pomaga poln fascikel starih pristopnih izjav, če nekateri radioamaterji od teh ne živijo več, nekateri so se preselili, nekateri pa nočejo imeti več ničesar z radioamaterščino. Ti so sicer na papirju, nimajo pa ne klub in ne zveza nič od njih. Samo zaradi tega razloga smo se odločili, da jih povprašamo, pa ne, kaj je bilo, ampak kako bo od sedaj naprej. Z tajnikom že od začetka decembra intenzivno delava na tem, pa še nisva prišla do konca. Ena izmed ugotovitev pa je ta, da se bo število radioamaterjev iz našega radiokluba, ki so napovedali plačilo članarine tudi zvezi, krepko povečalo. To pa je to, za kar se kot predsednik društva tudi zavzemam.

Verjamem, da je to velik zalogaj za vse klube. Ne vem, kaj bo napravil klub, ki do sedaj klubske članarine ni pobiral, takšen ki sploh nima odprtega bančnega računa. Ni jim bilo potrebno dajati nikakršnih poročil državnim institucijam. Bodo sedaj to morali, samo zaradi članarine zvezi? Tu bo mogoče morala zveza nekako pristopiti na pomoč, drugo se bo pa moralo zgoditi v klubih.

Pa še to, vse skupaj, novi način distribucije revije CQZRS in pobiranje kotizacije v klubih za zvezo ni nastalo zaradi varčevanja, ali pa zaradi samovolje delegatov na konferenci, ki so tak sklep izglasovali. Šlo je za Zakon o varovanju osebnih podatkov in za obisk informacijske pooblaščenke na zvezi, ki je zvezo opomnila na nepravilnosti. Če jih nebi odpravila, bi šlo za sankcije, ki bi jih nosili vsi člani zveze. Sklepi so bili le logična posledica. Vsaj jaz si tako razlagam stanje in do sedaj me ni še nobeden opozoril, da temu ni tako.
Drugič lahko pooblaščenka pride tudi v klub in nas v primeru nepravilnosti sankcionira. Zaradi tega smo našim pristopnim izjavam dodali izjavo o uporabi in obdelavi osebnih podatkov. Tega prej nismo imeli.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55WT » 10 Jan 2012, 15:54

s52w napisal/-a:Enkrat bo treba pogledati resnici v oči in se sprijazniti, da je ogromno RK-jev neaktivnih. Na drugi strani pa je veliko plačnikov kotizacije ZRS, ki nimajo stika z nobenim RK. Kaj narediti z njimi, če imajo željo plačati kotizacijo ZRS?

73 Damjan S52W


Pravilna ugotovitev, moj odgovor je pa ta, neaktivne RK (takšne, ki ne bodo do konca leta 2012 poravnali niti ene kotizacije zvezi) izbrisati iz evidence članov zveze. Razlog je neizpolnjevanje obveznosti kluba do zveze. Člani zveze so pa klubi, direktno članstvo ni možno. Če je kdo takšen, ki bo imel željo plačati kotizacijo zvezi, si bo moral poiskati "aktiven" klub, obstaja tudi takšen, ki svoje članarine ne pobira in od svojih članov ne zahteva ničesar. Vse kar mora napraviti je to, da jim bo podpisal pristopno izjavo.

Lapsus, ki se lahko ponovi zaradi neaktivnih klubov, ko smo rušili vodstvo, ki je zvezo pripeljalo v negativno finančno stanje. V našem klubu smo si vzeli čas in zbrali izjave za delegate na konferenci, za kar nekaj pomurskih in prekmurskih klubov. To pomeni da je takrat naš klub (ne čisto, pomagal pa je pri tem) zrušil vodstvo zveze, to pa samo zaradi tega, ker smo si vzeli čas, da smo poiskali klube ki so, ali neaktivni, ali pa so rekli da na konferenco ne bodo šli.
Da bo jasno, takšne zveze in takšnih klubov si ne želim in tega niti slučajno ne podpiram!

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s55z » 10 Jan 2012, 17:44

To o brisanju kluba zaradi neplačevanja "članarine" je malce huda in v nasprotju s statutom ZRS. Klubi nimajo po sedanjem statutu nikakršne članarine in če so v klubu člani, katerih matični klub je kateri drugi, jasno, da nima nikakršne finančne obveznosti do zveze! Pa to ne pomeni, da je "mrtev" klub. Lahko je celo zelo aktiven. Primer S5QRP, ki vestno aktivno sodeluje v ARON akcijah, organizira S5QRP KV pokal, tekmuje v Field Day, ..., člani pa smo seveda iz različnih drugih klubov.

Osebno bi se strinjal, da tudi vsak klub plača kotizacijo v višini vsaj dvojne kotizacije osebnega operaterja. E, potem bi pa lahko izključevali klube, ki ne bi poravnali obveznosti!

Merilo, kateri klub je mrtev, bo pa treba drugače definirati! Mislim, da je tudi nekaj precej aktivnih pomurskih klubov podobnih...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51KW » 10 Jan 2012, 18:28

Ker nisem aktiven v klubskem življenju,ne želim več plačevati za tisto ker ne koristim. V 2011 sem članarinu poravnal v celoti ki je bila višja od deleža za ZRS.Torej radioamaterizmu ne želim reči ADIO in ko si zaželim dela na bandu mislim delati, kako naj si uredim status ker član ZRS-želim biti brez obveznosti do sedanjega kluba.Od ZRS-a pričakujem jedino dobrodelojoči qsl.biro časopis mi ni nujen v tiskani obliki.Torej kaj mi preostane če ZRS ne želi mojega prispevka in mene v zvezi ? ker se delu na bandu ne želim odpovedati denarja ne želim dajati za nekaj kar ne rabim moram delati na ČRNO.Hvala bogu da papirje in dovoljenja izdaje APEK.V taki godlji nisem sam in bi svetoval ZRS-u da članstvo ne pogojuje z članstvom v klubu ker si tanjša skorju kruha.
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S55WT » 10 Jan 2012, 18:47

Žarko, tega si ni izmislila zveza, tako je po zakonu o društvih, katerega se morajo vsa društva in zveze držati. Po zakonu direktno članstvo posameznikov v zvezi društev, kar ZRS je, ni možno. Nihče te ne more prisiliti, da boš ti deloval v klubu, kjer pač si. V sloveniji je preko 100 radioklubov in lahko se priključiš kateremu koli izmed njih. Le željo moraš pokazati.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s55m » 10 Jan 2012, 19:03

Skupščina je sklenila, da kotizacijo ZRS od leta 2012 nakazujejo samo klubi.
Najlažja varijanta je ta, da nekdo ustanovi klub, spiše statut, ga overi na UE, včlani potencialne člane, plačuje računovodstvo in izdela vse zaključne račune,
za to ne pobira nobene članarine, vse kar mu nakažejo neaktivni člani pa prenakaže na ZRS.
V kolikor me spomin ne vara, je S50HAM poizkus neklavrno končal, ker nihče noče imeti skrbi in dela kar tako za zabavo.
Na naslednji skupščini se lahko tudi odločimo, da ne bomo več zveza društev ampak samo centralni radioklub. Ta naša skupščina je vsemogoča.
No, jaz si ne delam težav in bom teh 60 EUR vseeno nakazal na klubski račun. Konec koncev je to samo 0,16 EUR na dan ali 5 EUR na mesec za ta čudovit hobi.
In tudi če bo skupščina izglasovala, da bomo potem centralni radio klub, bom 20 EUR nakazal tja (Zvezo radioamaterjev Slovenije), 40 EUR pa svojemu lokalnemu društvu RK Jadran S59CST.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51KW » 10 Jan 2012, 20:27

Žal vsak od nas ima svoje želje in potrebe.Tudi to vem da je ta organiziranost določena z statutom,ki je v približno taki obliki že nekaj let.Radioamaterska scena se je spremenila,je veliko operaterjev ki za svoj obstoj niso vezani na klub in njegovo infrastukturo (postaje antenske sisteme itd.) nimajo časa in neke posebne potrebe za klubska srečanja in delovanje v klubih,želijo se pa ukvarjati z tem naj hobijem.Zakaj bi plačevali " en evro več " če ne želijo.Ne verjamem da se v statutu ne more nič spreminjati in po mojem prepričanju se da če je volja. Vprašajte se za kaj je toliko klubov neaktivnih.Če je poanta da sam član radiokluba da sem lahko član ZRS-a in da plačam tistih 20 evrov več ker MORAM plačat da bi lahko bil prisoten na bandu potem takem se moram sprijazniti da bom nasljednje leto prisoten na radiamaterskih frekvencah kot nečlan ZRS-a kot toliko drugih naši domovini.
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S54G » 10 Jan 2012, 20:51

Končno se bo le pokazalo, kdo je kdo.
Če je večina članov ZRS (klubov) gnilih, kakšna naj bi potem bila ZRS ??

73
Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s53mj » 11 Jan 2012, 07:32

Lep pozdrav.

Ne vem od kje vam 60 evrčkov članarine, če je bilo lani 40 in kaj bom letos dobil več za to. Kolikor se spomnim niti ne tistih CQ ZRS, ki so bili predvideni za ta denar. Kaj si mislim o ZRS sem zapisal na svoji strani pod Aktualno: http://freeweb.siol.net/s53mj/ zato tukaj ne bi o tem več razpredal. Nikakor se ne strinjam z mnenjem o petih evrih na mesec in mi bolj leži to, kar sem zapisal na zgoraj omenjeni povezavi že davno. Pisanje na tem forumu ali web strani baje doseže le 20% članstva, že zato je to le brezpomembno trošenje energije, CQ ZRS pa leži nekje v pripravi in ga tistih 80% članov ne bo bralo in ne bo obveščeno o dogajanju v ZRS.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S56RGA » 11 Jan 2012, 09:36

S51KW napisal/-a:Ker nisem aktiven v klubskem življenju,ne želim več plačevati za tisto ker ne koristim. V 2011 sem članarinu poravnal v celoti ki je bila višja od deleža za ZRS......... kako naj si uredim status ker član ZRS-želim biti brez obveznosti do sedanjega kluba.


To pa to ne bo držalo!
Kotizacija za ZRS je znašala 40€, klubska članarina pa 25€, kar znaša 15€ manj od višine kotizacije ZRS.
V klubu imamo tudi dogovor, da v kolikor si socialno ogrožen (zadostuje tvoja izjava), ti klubske članarine ni potrebno plačati. Za vsa nadaljna pojasnila in dogovore sem ti na voljo ob četrtkih med 19 in 19:30 uro v klubskih prostorih. Lahko pa me kadarkoli pokličeš po telefonu ali pošlješ sporočilo na moj e-mail.
S56RGA
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:27
Kraj: Koper, JN65UM

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51OG » 11 Jan 2012, 09:41

Zapisnik 1. redne seje UO ZRS
4. november 2011 ob 17:00 v prostorih Zveze Radioamaterjev Slovenije, Lepi
pot 6, Ljubljana

Sklep številka 86:
Višina operaterske kotizacije ZRS za leto 2012 ostane enaka kot doslej,
torej za leto 2011 (40 EUR redni / 20 EUR družinski /10 EUR invalidi).


S51OG Tone
S51OG
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Sep 2010, 19:08

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51AY » 11 Jan 2012, 10:21

Vedeževalec iz Prištinske 3883 pravi : Njušim veljike probljeme...
No ja, kar mora biti, če že mora biti... Glede na vse napisano (tudi tisto o odgovornosti z osebnim premoženjem) bi predlagal, da se tam nekje na sredini leta pogleda, za koliko se je "povečalo" članstvo, tudi "članstvo" ki ni direktno članstvo ZRS, ker so člani ZRS klubi... Vsekakor bo zanimiv podatek.

P.S.
Ta sklep, oni sklep, je po statutu, ni po statutu, ... Tu se samo tera politika... Na bandu je lepše.
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a S51KW » 11 Jan 2012, 10:26

"V klubu imamo tudi dogovor, da v kolikor si socialno ogrožen (zadostuje tvoja izjava), ti klubske članarine ni potrebno plačati."
Zelo lepo in velikodušno,zahvaljujem se na tej možnosti in jo istočasno odklanjam .Poanta je v tem da ne želim plačevati za tisto ker ne UPORABLJAM.
Z tem odgovorom obenem prosim da moj prispevek ne komentirate več.
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: ZRS POLOŽNICA

OdgovorNapisal/-a s56rir » 17 Jan 2012, 23:38

Pa da bi vsi hobisti tako razmišljali... :roll:
Mislite, da lovci pa ribiči tudi plačujejo samo to, kar rabijo?

Bolj ko berem ta jamranja, bolj si mislim da smo v kakšnem klubu starih babic. Ni čudno, da ni podmladka. :wink:


Sklepi so, kakšni so. Sprejeli smo jih, ko jih pač smo. In kolikor vem, z večino.
Klubi ali člani, ki imajo interes bodo stvari uredili, ostali pač ne.
Komur ni za plačati tega, pač naj ne plača. Saj ni obvezno. Komur bo pa to interes pa bo našel način, da plača članarino.
Nekaj namigov je bilo že v zgornjih postih in res ne vem, kje je zdaj tu problem.

Nekateri člani so celo ponudili pomoč, pa drugi spet naprej samo jamrate. Mislim, da imamo radioamaterji prepolne r*** vsega (in premile zakone, če ne bi verjetno bilo drugače) in zato je tako kot je.
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov