S5 callbook

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s50ld » 30 Dec 2010, 22:58

Darko beri ponovno VSE kar sem napisal ... Predvsem na koncu ...

Uradni razlog pa najdeš tukaj: http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=48
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S57GB » 30 Dec 2010, 23:08

na QRZ.COM smo objavili svoje podatke in nihče ne vpije sedaj "ja kaj pa varstvo osebnih podatkov"!na QRZ.SI ravno tako, torej v čem je problem?
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Dec 2010, 23:09

s50ld napisal/-a:Darko beri ponovno VSE kar sem napisal ... Predvsem na koncu ...

Uradni razlog pa najdeš tukaj: http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=48


Lovro, ne skrbi, vse kar si napisal drži in vse to tudi vem.

Ne vidim pa odgovora na vprašanje ali CALLBOOK ZRS še bo ali ne bo, pač glede na to, da z vsakim dnevom "začasnega umika CALLBOOKa s spleta" je le ta čedalje manj "začasen" in čedalje bolj trajen. Seveda je potrebno pred tem urediti vprašanje pravne podlage, a smo potem na vprašanjih, ki smo jih reševali kar nekaj časa pred kar nekaj časa. Med ostalim me zanima kdo se in kako ukvarja s temi vprašanji, a bom potrpežljivo počakal, če bom le dobil jasen odgovor na vprašanje ali CALLBOOK ZRS še kdaj bo ali ne.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Jan 2011, 05:52

Kako to rešujejo na Hrvaškem, kot pišejo, po vzoru ostalih nacionalnih zvez (ne naše, HI) ... http://www.hamradio.hr/index.php?option ... i&Itemid=2
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s56rir » 24 Jan 2011, 22:42

Ne vem zakaj se nekateri tako trdno držite callbooka in rinete skozi zid. Če gremo spet vsa soglasja zbirat, pa potem mora spet to nekdo urejati in sortirati,... konec koncev nekateri žrtvujejo kar nekaj časa in delajo praktično zastonj.
Zato menim, da je QRZ.si fajn rešitev; kdor hoče se prijavi, kdor ne pa pač ne. Tisti tudi soglasja za objavo podatkov ne bi dali.
Mislim, da je čas, da miselnost, ki nas počasi pokopava končno spremenimo.
Zato zagrabimo priložnost, ki se nam ponuja in spravimo "dojenčka" na raven, da bomo lahko kot radioamaterji nanj, ponosni. :)
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s55z » 25 Jan 2011, 04:55

No, Martin, ni čisto res. QRZ.si rešuje samo problem tistih, ki se že itak vpišejo tudi v QRZ.com, ki je daleč bolj obiskana stran. Bolj problem so tisti, ki danes še vedno ne uporabljajo interneta, pa bi vseeno želeli biti v Callbooku ZRS. Tradicija, nostalgija.... karkoli... teh sploh ni malo... Poglej samo, koliko je prijavljenih na LEI... skupaj z vsemi tujci, večkrat vpisanimi, neradioamaterji, ... 1268. Od tega je morda pol članov ZRS, ki jih je bilo po lanskih podatkih cca 1500...

Žal je povprečna starost radioamaterjev v sloveniji precej preko 50 let in vseh teh ne moreš prisiliti, da bi bili vešči uporabe interneta in računalništva, pa če se še tako čudno sliši...

Sicer pa ne vem, zakaj taka nestrpnost... z glavo skozi zid in take... samo opozoril sem, kako to rešujejo druge nacionalne organizacije radioamaterjev... in upam, da smem imeti svoje mnenje in ga tudi izraziti.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s55m » 25 Jan 2011, 08:14

Dragan, počasi bomo morali vsi zapustiti kameno dobo. Nadaljno razvijanje sveče ni pripeljalo do izuma varčne žarnice.
Vsak, ki je količkaj aktiven, in ima nek interes, bo našel nekoga, ki ga bo vpisal, če bo želel.
Če ne, pa tudi vredu. www.qrz.si je čisto dovolj dober, da drugega ne potrebujemo.
QRZ.com je sicer res že dolgo v uporabi, a S5 radioamaterji nimamo nobenega upliva na njegovo brezplačno delovanje.
Zato se je rodil qrz.si .
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 25 Jan 2011, 08:42

Jaz še vedno ne vem zakaj ni CALLBOOKa ZRS.

Povsem se strinjam z Draganom, saj so alternative vendarle alternative. UO ZRS je brez veliko pompa sklenil ugasniti in prenehati voditi tisto kar je bila večdesetletna tradicija ZRS.

Po moje povsem neupravičeno in brez vsakega razloga. Prav gotovo pa je, da bi se za prilagoditev novim razmeram tudi način vodenja podatkov za CALLBOOK moral spremeniti (glej primer 9A).

Po najnovejših komentarjih člana UO pa je tudi videti, da je UO ZRS sklenil (tako se zdi) svoj CALLBOOK sklenil pokopati za vse večne čase. Kakšna škoda in žalost.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s57uud » 25 Jan 2011, 10:52

S56ZDB napisal/-a:Jaz še vedno ne vem zakaj ni CALLBOOKa ZRS.
Povsem se strinjam z Draganom, saj so alternative vendarle alternative. UO ZRS je brez veliko pompa sklenil ugasniti in prenehati voditi tisto kar je bila večdesetletna tradicija ZRS.
Po moje povsem neupravičeno in brez vsakega razloga. Prav gotovo pa je, da bi se za prilagoditev novim razmeram tudi način vodenja podatkov za CALLBOOK moral spremeniti (glej primer 9A).
Po najnovejših komentarjih člana UO pa je tudi videti, da je UO ZRS sklenil (tako se zdi) svoj CALLBOOK sklenil pokopati za vse večne čase. Kakšna škoda in žalost.

s50ld napisal/-a:Darko beri ponovno VSE kar sem napisal ... Predvsem na koncu ...
Uradni razlog pa najdeš tukaj: http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=48

Zdaj pa ne vem, ali sem jaz idiot, ali pa ti ne znaš brat.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S52DK » 25 Jan 2011, 11:20

Hoj!

Ne vem čemu vsa ta nestrpnost. Jaz se pridružujem Adiju, Martinu, Darku in vsem, ki ne vidijo nobenega problema okoli qrz.si. Ne vem zakaj bi morali imeti S5 callbook in če ta ne bi bil popoln. Torej, če hoče kdo biti v bazi naj se prijavi na prej omenjeno stran in zadeva je končana. V tem primeru je volk sit in koza cela. Če kdo noče biti v bazi je pa to njegova legitimna pravica. Saj tudi v telefonskem imeniku ni več nujno da je objavljena tvoja telefonska številka, pa še zastonj je. Včasih, če se prav spomnim, si moral to, da nisi bil v imeniku to posebej plačati. Zanimiva je izjava:

Žal je povprečna starost radioamaterjev v sloveniji precej preko 50 let in vseh teh ne moreš prisiliti, da bi bili vešči uporabe interneta in računalništva, pa če se še tako čudno sliši...


Podobno je s subtoni 123 Hz na nekaterih repetitorjih. Nekateri imajo staro tehniko, pa pač ne morejo uporabljati teh repetitorjev. In življenje gre naprej.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 25 Jan 2011, 12:22

s57uud napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Jaz še vedno ne vem zakaj ni CALLBOOKa ZRS.
Povsem se strinjam z Draganom, saj so alternative vendarle alternative. UO ZRS je brez veliko pompa sklenil ugasniti in prenehati voditi tisto kar je bila večdesetletna tradicija ZRS.
Po moje povsem neupravičeno in brez vsakega razloga. Prav gotovo pa je, da bi se za prilagoditev novim razmeram tudi način vodenja podatkov za CALLBOOK moral spremeniti (glej primer 9A).
Po najnovejših komentarjih člana UO pa je tudi videti, da je UO ZRS sklenil (tako se zdi) svoj CALLBOOK sklenil pokopati za vse večne čase. Kakšna škoda in žalost.

s50ld napisal/-a:Darko beri ponovno VSE kar sem napisal ... Predvsem na koncu ...
Uradni razlog pa najdeš tukaj: http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=48

Zdaj pa ne vem, ali sem jaz idiot, ali pa ti ne znaš brat.


Na seji UO na kateri se je obravnavala začasna ukinitev je bilo pač povedano, da gre za začasno ukinitev. Razlog je bil objavljen.

Mene zanima ali se dela na odpravi začasnosti (v katerokoli smer)?

Verjetno bi tist stavek moral glasiti: "Jaz še vedno ne vem zakaj še vedno ni CALLBOOKa ZRS."

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a s59n » 25 Jan 2011, 13:43

Da človek vstane z levo nogo razumem, da se mu pa to dogaja kar vsak dan je pa preveč. Kakšen uporček zalotat, anteno malo poglasit, pa kakšen qso odklofat, pa bo dan veliko lepši. :D

Dan, s59n
s59n
 

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S51KW » 25 Jan 2011, 20:14

Adi in kompanija vse pohvale za narejeno ! Žal nekaterim je teško sprejeti da se zadeve premikaju v pravo smer. :D
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 25 Jan 2011, 20:30

S51KW napisal/-a:Adi in kompanija vse pohvale za narejeno ! Žal nekaterim je teško sprejeti da se zadeve premikaju v pravo smer. :D


Hja, odvisno od tega kaj je zate "prava smer"?!

Sicer se bo videlo na konferenci ZRS oz. vsekakor po materijalih pripravljenih za konferenco ZRS.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: S5 callbook

OdgovorNapisal/-a S56Y » 25 Jan 2011, 21:07

S56ZDB napisal/-a:
S51KW napisal/-a:Adi in kompanija vse pohvale za narejeno ! Žal nekaterim je teško sprejeti da se zadeve premikaju v pravo smer. :D


Hja, odvisno od tega kaj je zate "prava smer"?!

Sicer se bo videlo na konferenci ZRS oz. vsekakor po materijalih pripravljenih za konferenco ZRS.

73

S56ZDB, Darko


Za potopljeno ladjo potrebuješ kar nekaj časa, volje, znanja, ipd., da jo spraviš, da spet glisira....Kot sem slišal, so barko že potegnili na suho.
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov