Sklic 4. seje Upravnega odbora ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Sklic 4. seje Upravnega odbora ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 22 Dec 2010, 09:11

Sklicujem 4. sejo Upravnega odbora Zveze radioamaterjev Slovenije.
Sestanek bo v Sredo, 29.december 2010, na sedežu ZRS, Lepi pot 6, ob 16:00.

Dnevni red :

Predlagani dnevni red :
1. Pregled in potrditev zapisnika 3.seje UO
2. Poročilo o finančnem stanju ZRS
3. Poročilo o aktivnostih managerjev za leto 2010
4. Plan dela za leto 2011 ( + RIS, konferenca, kotizacije )
5. Razno ( priznanja, člani komisij, pritožba… )


Konrad Križanec, S58R
Predsednik ZRS
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Sklic 4. seje Upravnega odbora ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 22 Dec 2010, 15:45

Moj predlog UO ZRS.

Po podatkih ZRS iz leta 2010 je bilo natisnjenih 1800 izvodov CQ ZRS, kar pomeni vsaj toliko članov, po oceni ZRS 2007 pa je še okoli 5000 ne včlanjenih operaterjev. V nekem členu: "Splošni akt o spremembah in dopolnitvah itd... z dne 23.10.2007. piše, da morajo biti posamezni radioamaterji člani radioamaterskih društev obveščeni o spremembah, da lahko ta pravila upoštevajo". (Če je to sprejeto ne vem, bi pa bilo dobro izhodišče).

Po moje, bi bili najbolje obveščeni preko CQ ZRS na katerega bi se naročili sami ali preko svojih radioklubov. Potreben je le izračun letne naročnine in jim preko radioklubov poslati ponudbe. Enak izračun bi lahko naredili za QSL biro in vsak bi se lahko neobvezno odločil, kaj mu je prav. Kakšen CQ bi se (morda lahko) prodal tudi v prosti prodaji.

Pred leti, sem nekaj podobnega predlagal sekretarju S59AR, a je rekel, da to ne gre. Takrat ni šlo, morda je sedaj bolj ugoden čas za kaj takega. Morda, bi lahko kakšno rekli na seji Upravnega odbora ZRS v sredo 29. decembra pri četrtem členu dnevnega reda ali pa le pri kavici med pavzo. Želim vam uspešno delo in Srečno Novo leto 2011.

http://www.freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Sklic 4. seje Upravnega odbora ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 23 Dec 2010, 10:01

Hvala za predlog, ideja je znana bomo kakšno rekli o tem.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Sklic 4. seje Upravnega odbora ZRS

OdgovorNapisal/-a S57BIG » 23 Dec 2010, 11:55

Mah gospoda radioamaterska.
Objavite to glasilo, (tako kot se je to dogajalo v starih časih), v obliki "Freeware PDF" in to zadevo
objavite nekje na razpoložljivih računalniških spletnih straneh. :D


s53mj napisal/-a:Moj predlog UO ZRS.

Po podatkih ZRS iz leta 2010 je bilo natisnjenih 1800 izvodov CQ ZRS, kar pomeni vsaj toliko članov, po oceni ZRS 2007 pa je še okoli 5000 ne včlanjenih operaterjev. V nekem členu: "Splošni akt o spremembah in dopolnitvah itd... z dne 23.10.2007. piše, da morajo biti posamezni radioamaterji člani radioamaterskih društev obveščeni o spremembah, da lahko ta pravila upoštevajo". (Če je to sprejeto ne vem, bi pa bilo dobro izhodišče).

Po moje, bi bili najbolje obveščeni preko CQ ZRS na katerega bi se naročili sami ali preko svojih radioklubov. Potreben je le izračun letne naročnine in jim preko radioklubov poslati ponudbe. Enak izračun bi lahko naredili za QSL biro in vsak bi se lahko neobvezno odločil, kaj mu je prav. Kakšen CQ bi se (morda lahko) prodal tudi v prosti prodaji.

Pred leti, sem nekaj podobnega predlagal sekretarju S59AR, a je rekel, da to ne gre. Takrat ni šlo, morda je sedaj bolj ugoden čas za kaj takega. Morda, bi lahko kakšno rekli na seji Upravnega odbora ZRS v sredo 29. decembra pri četrtem členu dnevnega reda ali pa le pri kavici med pavzo. Želim vam uspešno delo in Srečno Novo leto 2011.

http://www.freeweb.siol.net/s53mj/
BIG is beautiful, SMALL is expensive.
73 de S57BIG
S57BIG
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 08 Okt 2003, 11:45
Kraj: Maribor


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov