mandatar

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Buro

OdgovorNapisal/-a S51DX » 19 Mar 2007, 14:54

Berem dnevni red konference in nikjer ni omenjeno, da se bo karkoli
razpravljalo glede biroja. Če ste članstvo spraševali glede časopisa,
zakaj ga niste tudi glede biroja?
Ne zdi se mi fer, da je bil rok plačila kotizacije 15.marec.
Če bi vedel, da boste spreminjali karkoli glede biroja je sigurno
ne bi plačal. Če ne bom zadovoljen z delovanjem biroja,
bom zahteval izplačilo kotizacije.
Miloš je raztalal pol tone QSL'k in zdaj mislite, da bo to naredil
nekdo drug ceneje? Dajte biti resni!!! Na čigavem zeljniku je to zraslo.
Nekdo je bil spet pameten ali kako. On tega pač ne rabi - prav,
samo brez ali z napol delujočim birojem jaz zveze res ne potrebujem.
To so pišmeuhovske ideje nekaterih. Sprašujete neumnosti,
pošiljate dopise, ko pa je res kaj pomembnega se pa požvižgate
na članstvo in ga nihče nič ne vpraša.



Jaz mislim, da je ZRS biro potrebno pustiti tak kakor je!

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

OdgovorNapisal/-a s57x » 19 Mar 2007, 15:25

Ma, ne sekiraj se Janez! Po zelenilu, ki se je dvigal v zrak na Konferenci, je vse OK. To so samo učinki nove oblasti, stvar se bo hitro normalizirala in še izboljšala! Skoraj me je zapekla vest, ker sem mahal po zraku z osovraženo barvo, resnici na ljubo, tako malo je je bilo, da bi se še tako divji biki v miru pasli. Mi je pa stalno oni mali rogatec prišepetaval, Jura, nisi sam, še polno je tebi podobnih, samo pametnejši od tebe so, raje so QRV v RDXC itd. Saj, kje hudiča je bilo tri četrtine klubov. Nekdo je ugotavljal, da se je končno Zveza očistila vseh nergačev, gobcačev itd itd. Kaj pa, če je res?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56oa » 19 Mar 2007, 16:20

Tudi nov mandatar bo imel svojih 100 dni za uvajanje. Potem pa lahko potegnemo črto. Čez leto dni bo pa precej bolj jasno, kako se je ujela nova "vlada" in kako se je ujel novi radioamaterski sekretar.
Tudi jaz se pridružujem mnenju, da je kakovost dela QSL biroja dokaj pomembna za članstvo. Kar pa ne pomeni, da bomo sedaj zaradi odločitev "nove vlade" avtomatsko imeli razpad sistema na tem področju.

Čas bo povedal ...

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S56C » 19 Mar 2007, 17:39

Odvisno, kaj kdo razume pod definicijo "ne deluje" oz. "razpad sistema" za biro:

OM, ki npr naredi 20 qso/qsls na mesec
OM, ki naredi do 1000 qso/qsls na ctest enkrat ali dvakrat na mesec.
73 es GD DX de S56C
Uporabniški avatar
S56C
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 18 Apr 2004, 11:37

OdgovorNapisal/-a S54A » 19 Mar 2007, 18:46

Zdravo,

vsi, ki tukaj natolcujete čez "novo" vlado, bi lahko bili v tej vladi.

Vendar tega nočete, da lahko kritizirate.

QSL biro mora delati naprej na primerljivem nivoju kot v
zadnjih letih. Ko je Sandi nehal, je bilo podobno, sedaj pa
vsi trdite, da je bil Miloš boljši. Koliko bo Miloš naprej delal
v QSL biroju je predmet dogovora med njim in sekretarjem.
Zato so predvidena še sredstva v načrtu proračuna.

Zvezo pa imamo takšno, kakršno hočemo sami imeti in
kakršen odnos imamo do nje.


Lep pozdrav
S54A
 

OdgovorNapisal/-a S56Y » 19 Mar 2007, 19:19

Oprostite kolegi...

Kdo pa sploh je novi mandatar oz.predsednik ? Tri strani pisarije, vendar še vedno ne vem kdo to je?
ex S57NEZ
S56Y
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 06 Dec 2002, 19:01

OdgovorNapisal/-a s54v » 19 Mar 2007, 19:23

Vsem LP

Miloš S54G me je prosil, da objavim njegovo pismo glede na to, da sam nima dostopa do inetrneta oz.foruma.

Miloš je napisal:

Ker na konferenci v Celju nisem dobil odgovorov na moja vprašanja, sem se odločil, da po tej poti znova poskusim. Mogoče bom imel več sreče. HI.
Prejšnji upravni odbor je ugotovil, da so stroški QSL službe previsoki. Odločili so se, da delo QSL biroja prevzame novi sekretar. Tako bi bila postavka v finančnem poročilu »delo v QSL biroju« črtana. Gre za znesek 650.000 sit – 2.700 EUR. (lanskoletna realizacija 631.098 SIT – 2.633,53 EUR). To je bruto znesek, v katerem so vključeni vsi zakonsko predpisani prispevki in davki, pa tudi potni stroški. Za boljšo ponazoritev: Na moj račun je bil nakazan enoletni čisti dohodek v višini 221.340 SIT, s tem, da konec leta dobim povrnjeno odbito akontacijo dohodnine v višini 64.260 SIT.
Sekretarjeva urna postavka je skoraj dvakrat večja, kot je bila sedaj namenjena (izplačana) za delo v biroju. Ko se bo sekretar po nekaj mesecih - pol leta ali več, toliko zverziral in porabil za delo QSL službe le en delovni dan v tednu (tako kot ga porabim sedaj jaz), bodo stroški dela v QSL službi znašali eno petino vseh stroškov iz delovnega razmerja. Po mojih izračunih najmanj 4000 EUR bruto. Torej, se bodo stroški za delo QSL službe povečali in ne zmanjšali, kot trdi Upravni odbor ZRS. Tisti, ki ne uporabljate uslug QSL biiroja, boste tako prispevali še več! Sekretar naj opravlja posle sekretarja. Če Upravni odbor ZRS meni, da sekretar nima dela za polni delovni čas, naj ga zaposli le za 4 dni v tednu, peti dan pa bo delal QSL menažer in prihranili bomo tistih 1.500 EUR. Pa ne pri QSL službi. Stroški QSL službe še vedno ostanejo na prejšnjem nivoju (se pa ne zvišajo). Zmotno je mišljenje, da je ta strošek previsok. To trdijo tisti, ki ne koristijo QSL biroja, plačati pa ga vseeno morajo. Takih pa je več kot polovica. Torej problem tiči drugje. Ko sem na konferenci v Celju omenil, naj se članarina zmanjša za stroške biroja, naj te stroške pokrivajo le uporabniki QSL storitev, sem s strani Upravnega odbora dobil pojasnilo: »Članarina pokriva paleto storitev.Ni mogoče plačevati vsako storitev posebej. V članarini je tudi solidarnost ». Se strinjam, da pokriva paleto storitev, nekatere pa vseeno lahko izvzamemo. Solidarnost pri plačevanju QSL službe je pa taka: Največ kartic pošilja možakar, ki ima vikend, v njem pa drago amatersko opremo, okrog pa par antenskih stolpov z dragimi antenami. Revež, ki si je lahko privoščil le vokitoki, pa mu solidarnostno pokriva stroške QSL službe. …
Lepo vas prosim. Mi, ki zbiramo kartice, bi prav radi pokrivali sami naše stroške. Pustite nam, da sami kvalitetno opravljamo QSL službo. Pri mojem delu v zadnjih treh letih, sem imel kar nekaj predlogov, za izboljšanje QSL storitev, vendar sem bil onemogočen s strani tistih, ki QSL službe ne potrebujejo. ZAKAJ ?? ZAKAJ ?? Mi lahko kdo pove ZAKAJ ??

Pa brez zamere in srečno.

Koper, 19.03.2007 Miloš Klatzer - S54G
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

OdgovorNapisal/-a s57x » 19 Mar 2007, 19:26

Ivo, ne zganjaj demagogije in ne trosi polresnic, to ti ni podobno.
Kdo le natolcuje?? Samo to hočemo povedati, da naj ostane tisto, kar je (edino) potrebno in deluje. Kar pa je itak vse skupaj dokaj konspirativno, je res težko sklepati, kaj vse kani (po)storiti nova vlada.
Sicer pa je škoda časa...

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

vprašanje

OdgovorNapisal/-a s58ru » 19 Mar 2007, 19:28

Koliko QSL je šlo v smeti po odstopu Sandija, da bi se odpravili zastoji, ki so nastali pri delitvi QSL?
s58ru
 
Prispevkov: 1074
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a s54v » 19 Mar 2007, 20:12

Ivo LP

Ob poslušanju starejših hamov mislim, da imaš ti tu najmanj kaj pisati in še prej odločatio delovanju in finansiranju QSL biroja. Vsi namreč pravijo, da bi lahko na prste prešteli QSL-ke, ki si jih ti poslal. Enako sem dočakal tudi jaz ( 0 ), čeprav sva imela nekaj zvez. Ker pa si omenjal novo ˝ vlado ˝, si pa upam trditi, da bo naredila dosti več, kot si ti naredil. Kot sem razumel iz tvojega poročila o delu nisi nredil nič razen nekaj obiskov pri klubih, ki so praznovali ljubileje, podelitev nekaj plaket, diplom in pohval, organiziral predavanje v Novem mestu in spremenil ( po
tvojem pričevanju ) tolar v euro in pri tem povlekel nekaj dnevnic in ostalih stroškov.
Novemu predsedniku Goranu ( S52P ) pa želim mnogo uspehov in boljše p0oročilo
na naslednji koferenci.
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

OdgovorNapisal/-a s57ad » 19 Mar 2007, 20:30

s57x napisal/-a:...
Po zelenilu, ki se je dvigal v zrak na Konferenci, je vse OK.
...
73 Jurij, s57x


Nenavadno mila zima je povzročila, da je letos vse ozelenelo že 17. marca,
dober mesec pred Jurijem! :D

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S56C » 19 Mar 2007, 20:37

Zato danes sneži. :wink:
73 es GD DX de S56C
Uporabniški avatar
S56C
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 18 Apr 2004, 11:37

OdgovorNapisal/-a s57ad » 19 Mar 2007, 21:08

S54A napisal/-a:...
vsi, ki tukaj natolcujete čez "novo" vlado, bi lahko bili v tej vladi.

Vendar tega nočete, da lahko kritizirate.
...
Zvezo pa imamo takšno, kakršno hočemo sami imeti in
kakršen odnos imamo do nje.



Za letos nisem poravnal kotizacije ZRS in je tudi ne nameravam. Ker se s tem brišem iz članstva iz ZRS, se me delovanje Zveze več ne tiče in poslej ne bom dela "vlade" več ne kritiziral in ne hvalil. Me ne zanima!


S54A napisal/-a:QSL biro mora delati naprej na primerljivem nivoju kot v
zadnjih letih. Ko je Sandi nehal, je bilo podobno, sedaj pa
vsi trdite, da je bil Miloš boljši. Koliko bo Miloš naprej delal
v QSL biroju je predmet dogovora med njim in sekretarjem.
Zato so predvidena še sredstva v načrtu proračuna.



Nikjer tu na forumu nisem zasledil, da bi kdo primerjal Sandijev in Milošev način dela (če ju je kdo primerjal na Konferenci, pa ne vem, ker se je nisem udeležil). QSL biro mora delati - celo v Kraljevini Jugoslaviji, ko je radioamaterstvo bilo prepovedano, je deloval QSL biro URAJ (Udruženja RadioAmatera Jugoslavije)! A kot je nekdo tu na forumu že omenil, članstva (uporabnikov biroja) ni nihče niti povprašal za mnenje,
:(

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S51DX » 19 Mar 2007, 21:25

Ivo, jaz ne kritiziram ničesar - želim pa biro brez sunkov, ko prideš
nekajkrat na zvezo pa nobenih kart. Zadosti dolgo sem HAM, da vem,
kako je bilo pri prehodu iz YU v S5 in kako je bilo pri menjavi Sandija
in Miloša. Jaz rad preberem CQ, vem, da bi lahko bil boljši, vendar ga
ne kritiziram, ne uporabljam R7, pa tudi ne kritiziram, me ba zaboli,
ko se začne menjati nekaj, kar je urejeno veliko boljše kakor je kdaj
koli bilo. In povrhu me nihče nič ne vpraša. Kje pa se je kaj omenilo,
da se bo karkoli z birojem menjalo. (Zato, Jurij, sem raje pinklal
v Russian DX-u.) In priznam, ja, nevednost ni opravičilo. Me pa spominja
na neke druge čase, ko se je bilo treba vedno udeleževati ZRS
konferenc, da ne bi nekateri lobiji speljali zadev v napačne tire.
Je pa tudi res, če bo biro postal takšen kakor je bil leta in leta,
je vprašanje, če bo sploh še kdo prišel na konferenco - se boste
lahko kar vsakič ob šanku pomenili - ker več prostora ne boste rabili.
Mene tu ne bo zraven. Pa saj je tudi res, kdo pa sem jaz,
da sedaj takole pišem...
Če drugim to nič ne pomeni, meni veliko in nisem pristaš raznih
e-novotarij. Sem pač "matori", ki bo do svoje smrti pač zbiral
PAPIRNATE kartice. In, če kdo misli, da tukaj komu "lezem v rit" s tem,
ko pravim, da BIRO ni nikoli bil takšen kot je zdaj, pač lezem,
si pač ne morem dosti pomagat.
Pa še nekaj, vse se mi zdi, da klestite vse postavke samo zato,
da bi novi sekretar imel dobro plačo, ker verjetno z Arčitovo
ni čisto zadovoljen.
Tolk ste nekateri imeli za povedat čez ARčija in zdaj, ko je vendar
v penziji, ja, ste si pa hitro našli novega, ki bo delal enako - namesto,
da bi zdaj korenito spremenili zadeve, če vam pač Arčijev način
ni bil všeč. Po vrhu pa dvomim, da lahko vprašam novega sekretarja,
v katero škatlo gre BT7IEE kartica - v BV ali BY ali mogoče JT,
al pa je to spešl prefiks za Madagaskar? Čaki, a je prefiks IEE al
BT7 - črna magija tale amateršna.
Samo to pravim - ne tega delat - pustite biro pri miru, ker drugače
- zakaj bi plačal kotizacijo zvezi, če jo lahko direktno dam Milošu.
(Mimogrede, moja kotizacija je bila plačana 15.Mar. - žal prehitro.)
Sekretar naj bo na zvezi dvakrat na teden, tako kakor AR-či,
saj je bilo vse narejeno, kajne, Miloš naj fura biro (če ga bo še hotel),
ostali pa delajte to, za kar so vas izbrali.
Evo, tako se naredi, da imaš potem "prjatle" na bandu in ti nikoli
ni dolgčas, ker vedno veš, da ti sprejemnik dela.



de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 19 Mar 2007, 22:48

Spoštovani!

Moje misli glede distribucije QSL kartic in vloge tajnika pri tem

Distribucija QSL kartic je eden izmed dejavnikov, ki je precej vplival na osip članstva, čemur pa so se vodstva ZRS premalo posvečala. Socializma ni več, uravnilovka ne more biti tržni element in tudi solidarnost ni prepričljiva rešitev za delo QSL biroja. Miloš (S54G) je zelo nazorno prikazal problem, predvsem kdo koga podpira in z njim se v celoti strinjam. Zato bi morala nova ekipa takoj prouči sistem distribucije kartic in stvari ustrezno zastaviti. Veljati bi moralo načelo plačevanja uslug QSL biroja, s tem da bi vsak član, ki plačuje kotizacijo ZRS imel letno pravico (kvoto) odposlati, oziroma prejeti določeno število kartic preko biroja. Kdor bi kvoto presegel, pač bi moral dodatne usluge plačati. Mogoče bi kazalo to rešiti z znamkicami, kot so uvedli v nekaterih državah. Vsak član, ki bi plačal kotizacijo, bi od ZRS dobil letno kvoto znamkic. Kdor kartic ne bi pošiljal in znamkic ne bi potreboval, bi jih lahko prodal drugemu, ki je pač svojo kvoto že izkoristil. Na forumu pa bi se lahko odprla rubrika (mini borza) trgovanja z QSL znamkicami in tudi ZRS bi lahko dodatno zaslužila z prodajo dodatnih kvot, tako da bi se lahko QSL biro na tak način samofinsiral.

Kar se pa tiče tajnika mislim, da so skrajno hecna razmišljanja, da bi tajnika zaprli med vreče QSL kartic, saj bi s tem šli še dva koraka nazaj. Ideja ki kroži, da bi tajnik opravljal distribucijo QSL kartic, se nikoli ni prijela, če bi bilo to tako preprosto, bi to že zdavnaj počel dosedanji tajnik. Tajnik ima pomembnejšo vlogo v sistemu ZRS in v okviru delitve dela UO, zakar bi lahko vzdrževal stike z državnimi organi, stike z mediji, stike z gospodarstvom, stike z klubi, stike z šolami, tujimi zvezami, promocije… pripravljal kvalitetno vsebino časopisa CQ ZR, saj je veliko vsega zadnja leta zamrlo. V medijih skoraj nas ni bilo, z državo ni bilo učinkovitih pogajanj. Tudi naših nekaterih prednostnih argumentov, da smo radioamaterji večinoma sodelovali v osamosvojitveni vojni, da smo opravljali ogromno humanitarnih zvez med vojno na Balkanu, da delujemo po ARONU, za kar vse smo tudi prejeli najvišje državno priznanje, naša vodstva tega niso znala izkoristiti. Preveč smo se zaprli, zato so pred novo ekipo veliki izzivi, tudi ti da pred državo in širšo javnostjo uveljavlja naše argumente in pri vsem tem je pomembna tudi vloga tajnika.

Novi ekipi želim veliko uspeha pri delu, čeprav vsi tisti, ki nismo bili na konferenci ne vemo kdo sestavlja novo ekipo, zato bi bilo prav, da se čimprej predstavi širši javnosti z svojimi programi.

GL Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov