Naša revija CQ

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Naša revija CQ

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 29 Maj 2023, 20:47

Tema
Kratka predstavitev tujih radioamaterskih revij

Odlična revija CQ ZRS tako v estetskem smislu kot v člankih, načrtih in vseh drugih novicah. Vsak najde nekaj zase, ali pa samo preleti vsebino in jo odloži.
Vendar je naša revija odlična v vsej svoji veličini.
Lepo je avtor navedel v zadnji reviji CQ, tuje radioamaterske revije, katere nam še vedno nekatere tuje radioamaterske zveze pošiljajo. Zanimivo branje in spoznavanje tujih revij in sodelovanje z drugimi radioamaterskimi zvezami.
In ko avtor navaja, 'Ko primerjamo našo revijo z drugimi, smo lahko ponosni, kaj imamo'. In res je.

In zdaj naslednji stavek, ki je mene zmotil. 'Ampak imamo princeso, ki jo skrivamo pred svetom!'
Res smo lahko ponosni na našo CQ ZRS revijo, na ljudi, ki jo ustvarjajo, se trudijo in iz rok, med nas pošiljajo lepo in tudi uporabno revijo.
In tukaj se mi zdi, da so, ne mi zameriti, ampak na ZRS zelo 'Gorenjski' tipi ljudi, ki odločajo o razpošiljanju naše revije. Sprejeli bi vse tuje, našo krasotico pa skrivali pred svetom. Je kdo tako ljubosumen, da je ja ne bi kdo v tujini videl, pregledal ali celo pohvalil, ali je škoda denarja, da bi našo revijo poslali v tujino saj tistim radioamaterskim zvezam, društvom, ki svojo pošiljajo nam?
Prepričan sem, da glede na 3x letno izdajanje revije, ne bi bil tak strošek, če bi poslali našo revijo saj tistim, ki svojo pošiljajo nam in da zaradi te poštnine ne bi bila prikrajšana nobena naložba.
Malce v razmislek odgovornim in vedeti, da le nismo tako škrti, kot kažemo tujim radioamaterjem in da nimamo tako slabe revije, da bi nas bilo sram jo pokazati tujim radioamaterjem.

73 de Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Naša revija CQ

OdgovorNapisal/-a s57c » 30 Maj 2023, 06:52

S57NAZ napisal/-a:Tema
Kratka predstavitev tujih radioamaterskih revij

Odlična revija CQ ZRS tako v estetskem smislu kot v člankih, načrtih in vseh drugih novicah. Vsak najde nekaj zase, ali pa samo preleti vsebino in jo odloži.
Vendar je naša revija odlična v vsej svoji veličini.
Lepo je avtor navedel v zadnji reviji CQ, tuje radioamaterske revije, katere nam še vedno nekatere tuje radioamaterske zveze pošiljajo. Zanimivo branje in spoznavanje tujih revij in sodelovanje z drugimi radioamaterskimi zvezami.
In ko avtor navaja, 'Ko primerjamo našo revijo z drugimi, smo lahko ponosni, kaj imamo'. In res je.

In zdaj naslednji stavek, ki je mene zmotil. 'Ampak imamo princeso, ki jo skrivamo pred svetom!'
Res smo lahko ponosni na našo CQ ZRS revijo, na ljudi, ki jo ustvarjajo, se trudijo in iz rok, med nas pošiljajo lepo in tudi uporabno revijo.
In tukaj se mi zdi, da so, ne mi zameriti, ampak na ZRS zelo 'Gorenjski' tipi ljudi, ki odločajo o razpošiljanju naše revije. Sprejeli bi vse tuje, našo krasotico pa skrivali pred svetom. Je kdo tako ljubosumen, da je ja ne bi kdo v tujini videl, pregledal ali celo pohvalil, ali je škoda denarja, da bi našo revijo poslali v tujino saj tistim radioamaterskim zvezam, društvom, ki svojo pošiljajo nam?
Prepričan sem, da glede na 3x letno izdajanje revije, ne bi bil tak strošek, če bi poslali našo revijo saj tistim, ki svojo pošiljajo nam in da zaradi te poštnine ne bi bila prikrajšana nobena naložba.
Malce v razmislek odgovornim in vedeti, da le nismo tako škrti, kot kažemo tujim radioamaterjem in da nimamo tako slabe revije, da bi nas bilo sram jo pokazati tujim radioamaterjem.

73 de Marko-S57NAZ

Pozdravljeni!

Popolnoma se strinjam z Markovimi ugotovitvami.
V času, ko sem bil ZRS UKV Manager, sem poskrbel za menjavo časopisa z zainteresiranimi UKV managerji. Najbrž je navada za kakšen izvod tujih časopisov še tudi iz teh časov. Ne vem, zakaj mi več ne pošiljamo. Vsekakor bi bila dobra reklama za našo organizacijo. Naš časopis so v tujini vedno pohvalili. Predvsem je bil v tistih časih bogat s tehničnimi članki domače pameti in izdelave. In tudi danes se v časopisu najde za vsakega kaj.
Lep pozdrav! Branko
s57c
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Sep 2002, 13:02

Re: Naša revija CQ

OdgovorNapisal/-a S58Y » 30 Maj 2023, 07:27

Hoj!

Revija CQ ZRS je naša revija, avtorji člankov so v večini naši radioamaterji. Ko sem letos v Pekrah videl cele kupe revij, ki so tam stale in čakale, da jih kdo odnese, sem se resno vprašal zakaj je to tako, kdo je odgovoren za to, koliko proračunskih sredstev je to in zakaj te revije člani ne dobimo v pdf formatu.

Mogoče bo v prihodnosti kaj boljše, vendar, če novo vodstvo ne bo sposobno razmišljati izven škatle, potem bo kot je.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov