Obrazec za preedloge POTA v Sloveniji

Moderatorji: S57D, S58R

Obrazec za preedloge POTA v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a S55G » 18 Okt 2023, 18:44

Obrazec se za predloge POTA se najaha na tej povezavi TUKAJ

Izpolnite in pošljite če želeite predlagati za kako referenco v vaši bližnji ai daljni okolici ki bi bila zanimiva tako vam kot drugim radioamaterjem ....
tako domačim kot tujim..
..v kolikor se bo poslan predlog da uvrstil v eno od 168 kasifikacijskih kategorij bo tudi predlog obravnavan in urejen ter vpisan v register S5 POTA
tako se bo ta refernca POTA posledično lahko aktivirala ter pojavljala v etru...po bandih
Namen je približati vsakemu radioamaterju v nejgovem bližnjem okolju POTA lokacije in vzpodbuditi radioamatersko aktivnost na splošno kot dejstvovanje iz narave in okolja ter posledino skozi programe Outdoor krepiti radioamatersko dejavnost,promocijo S5 lepot iin zanimivosti,urjene veščin in spretnosti ter znanja in nenazadnje povečanje aktivnosti in animacije domačega in tuje radioamatersek skupnosti ...obemen pa promoicija krajev,,občin,države,lepot in zanimivosti SLovenije v širššem svetovnem okolju.
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Re: Obrazec za preedloge POTA v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a S55G » 18 Okt 2023, 18:58

Posledično po porvem obrazcu ki je prispel iz Koroške je slednaj dobila cca 14 svežih rumenih pikic na zeljevidu ...
14 POTA S5 lokacij.. ZEMLJEVID POTA

Slika

Ewaldu hvala za prvi predlog... ostale sem imel na lagerju...za prvo rundo je torej že nekaj.. ostalo po predlogih na obrazcih naprej
Koroščcem in ostalim radioamaterjem VESELE in uspešne aktivacije .... veliko užitkov in veselja....
pa ne se pozabit prvo na POTA portalu povezava TUKAJ registrirat in narest profil...tja boste potem naložili dnevnik!!

Tudoi ostali korajžno...z predlogi...

srečno in uspešno
73 de Mitja S55G
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Re: Obrazec za preedloge POTA v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a S57PR » 20 Okt 2023, 10:09

Hvala Mitja in Ewald za POTA reference tudi na Koroškem! Res sem navdušen, saj sem čez poletje nekajkrat užival v /p in QRP delu na KV frekvencah s okoliških planot in sem kar malo pogrešal kakšno POTA referenco. Bom v prihodnje, ko preverim kakšne so možnosti za aktivacijo, dodal tudi sam kakšno lokacijo, ki ustreza POTA zahtevam.
Me je pa zmotilo, da imajo posamezne lokacije po dve ali več POTA referenc. Mislim da nima smisla in potrebe po več referencah v istem parku nekaj 100m narazen.

Grad Ravne (kjer je so tudi prostori našega kluba S59EHI):

S5-0468 Grad Ravne
S5-0513 Grad Ravne
S5-0515 Prežihov spomenik
S5-0466 Grajski park
S5-0514 Grajski park
S5-0467 Bike park Poseka

Spominski park na Poljani:

S5-0518 Spomenik svobodi in miru
s5-0517 Drevored miru


Park v Mežici:

S5-0522 Sportni park Mežica
S5-0523 Spominski park Mežica

V upanju, da se mnogokrat slišimo na frekvencah s POTA aktivacij, vas lepo pozdravljam,

Romi, S57PR.
S57PR
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Nov 2007, 10:38


Vrni se na POTA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov