Dodane nove POTA reference...

Moderatorji: S57D, S58R

Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a S55G » 26 Avg 2023, 16:04

Kar lepo število na novo dodanih svežih POTA referenc širom po S5...
mogoče je kakšna tudi v vaši neposredni bližini..
preverite na povezavi
https://pota.app/#/map

LP & 73
de S55G Mitja
S5 POTA
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Re: Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a s57x » 26 Avg 2023, 18:06

Kdo skrbi za bazo? Da ima Idrija referenco EA-2152 je malo čudno1


73 Jurij s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a S55G » 07 Sep 2023, 06:54

S5 POTA nima z prefixom EA prav nič -beri nima kompetenc vpisa EA..le S5
očćitno je nekdo pobrkljal koordinate...ob vpisu ...
očitno je bil EU koordinator oz pota skrbnik nepazljiv...
Naše so vse v skladu...
73 de S55G
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Re: Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a s57x » 07 Sep 2023, 09:12

Žal mi ni uspelo dobiti "našega" seznama, da bi ugotovil, kakšno oznako ima moj domači kraj. Vem, da so lahko občasne težave z raznimi bazami, tudi napake se lahko pojavijo, in te se, žal, odpravljajo le od časa do časa.

Čisto možno, da sem kaj spregledal (kakšno povezavo na S5 POTA bi bilo treba na novo pognati v obrate!); šel sem na Seznam parkov, in ker je Idrija očitno zadnja na seznamu ... tu se mi je pa ustavilo. Pridem do 250 ( če daš 25 vrstic/list prideš do 25), listanje ni možno!

Tako, poznam vse, ki so se trudili, da smo "prišli v svetovno dediščino", ne poznam pa referenčne številke, hi Mogoče S5-0471?

73 Jurij s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a S55G » 17 Okt 2023, 20:38

s57x napisal/-a:Žal mi ni uspelo dobiti "našega" seznama, da bi ugotovil, kakšno oznako ima moj domači kraj. Vem, da so lahko občasne težave z raznimi bazami, tudi napake se lahko pojavijo, in te se, žal, odpravljajo le od časa do časa.

Čisto možno, da sem kaj spregledal (kakšno povezavo na S5 POTA bi bilo treba na novo pognati v obrate!); šel sem na Seznam parkov, in ker je Idrija očitno zadnja na seznamu ... tu se mi je pa ustavilo. Pridem do 250 ( če daš 25 vrstic/list prideš do 25), listanje ni možno!

Tako, poznam vse, ki so se trudili, da smo "prišli v svetovno dediščino", ne poznam pa referenčne številke, hi Mogoče S5-0471?

73 Jurij s57x


Hoj Jurij
Tu na forumu sem poredko...poprej ne kot ja.. ker mi ne ugaja je "preveč pasee" in zamuden...zastarel in okoren... (nalaganje slik)
Na pota portalu POTA je čisto vse ...vse info v sliki in besedi...le raziskat in pogledat moraš...to moraš sam
Na zemelejvidu ki je na https://pota.app/#/map rumene toče predstavljajo pota reference z pomikom miške najnjo in 1x klik se prikaže ime in osnovni podatek o referenci...z klikom na MORE INFO pa se odprejo vsi razpoložljivi podatki i posamezni POTA točki..

NA strani POTA se registriraj potem te spusti na tvojo osnovno stran profilaZgoraj levo imaš tri črtice v kvadratku -odpreš menu..in greš dol do PARK LIST .Z koleščkom miške greš dol in gor ter tako v sezanmu najdeš državo ki jo želiš npr. Slovenija.Odpre se menu za kjer je Celotna Slovenija in v oblačku desno število POTA referenc in potem pod njo še posamezne regije te države ter isto v oblačku število referenc...z klikom na posamezno regijo greš vanjo kjer se nato izpišeo vse reference za to posamezno regijo... Ko ti odpre stran ti izpiše 50 referenc greš na dno strani in nastaviš 250 tako jih vidiš 250 če jih je več kot 250 pač greš na drug o stran.....itd itd..

Ne ref...S5-0471 ne bo...V Idriji . Ne more bit... ker je S5-0471 Sotočje Idijca in Soča - Most na Soči Park bila pred časom že dodeljena in vpisana...Brez skrbi...svetovna dediščina ne bo pozabljena kot praviš ..še zdaleč ...tudi tej programi za to skrbijo da se posaemzne reference ter krajev,objektov,prakov,zaščitenih obmoij,etc...pojavljao preko referenc v etru ter se o njih piše govori in ostalo pred po in med aktivacijo...to je tudi namen osveščanje in opozanrjanje na na WCA,POTA,FLORA ,SOTA referernce...in lepote ter bogatstov teh refernc Slovenije .Tak je namen zato skrbimo da so vpisana oz ker jih je več bodo vpisane ko bodo prišle na vrste in bo glede na ustrezno kategorizacijo posamezne dodeljena referenca ter se bo pojavila na zemlejevidu POTA pod ozanko S5-xxxx.

Avgusta sem pisal EA POTA managerju in danes je končno odgovoril....

"Alfonso Benayas Juárez
10:57 AM (9 hours ago)
to me
Hi Mitja! I'm sorry so much for mistake, this is a new reff! Thanks for advertising. Give me a few days please!
EC1R Alfonso 73"

Kot mnager EA ima edini kompetence in dostope za popravek oz izbris.... ko popravi in zbriše ..bo tudi Idrija postopoma dobila tudi svoje rumene pegice...hi.. brez skrbi... te se na mapo "pikajo" glede na interes čas voljo in zagnanost ter zaniamnje... prioriteta so bile in bodo aktivne ter zanimive tako za domače kot tuje operaterje frekventne in turistične destinancije ,zanimive lokacije etc... pred časom sem tudi javno objavil link na obrazec ki smo ga dali v S5 ham javnost kamor b lokano zainteresirni lahko vpisali predlog za POTA loakcijo..in bi se nato prioriteno na osnovi zbranih podatkov ustrezno obdelal in klasificiral v eno izmed izmed 186 POTA ali 13 FLORA kategorij uredil ozančil in dodeli referenco ter postavil novo pikico na S5 POTA zemljevid. A je bil odziv zelo mrzel in mlahav..le 3 predlogi v kaslcu.... te smo takoj dodelili obdelali kalsicvficirali v eno od 186 kategorij in referenco registrirali ..... torej primarno furamo glede na interes in aktivnost... ostalo ni v prioriteti je pa v bližnjem planu glede nazmožnosti in okoliščine.ter čas..
torej..vemo vsi ,vsi čakajo noben neič ne nardi... Obrazec je TUKAJ
Jure sej si bil tud sam aktiven zagrizen deloven SOTAš pa veš čisto vse zgodbe in kako to teče..ter kaj pomeni to furat delat pripravljat...aktivirat...štimat.... no podobno je tu in drugod pri podobnih.......dela ogromno...časa volje in interesa ter zagnanost zaenkrat je še...trmasto gremo v sledi cilja...za kero ceno.. ..no ja niti za drobiž...ampak lej tko kot SOTA ,POTA;WCA in FloraFauna so danes na svetovnih HAM zemlejvidih različnih Outdor aktivnosti za radiomaterje ter v šrtevilnih logih.. priznanja se printajo in pošiljajo,zveze kopičijo npr..flora je v 2 letih nardila med aktivacijami preko 38000 zvez ...etc..izdajajo se priznanja tečejo programi,delajo etc...laufa.. OBSTAJAMO IN IMAMO TER LAUFA::: na hrbtih par zanejsnakov in entuziastov ....katerim marsikdo ko se pogovarjajo in potarnajo o problemih ion težavah ..preprekah..izzivih..se le vehamentno in posmehljivo posmeje v fris in reče "PA kaj ti je to bilo treba... " .... moment se ustaviš trenutek za pomislek.. ja je bilo ker me je bilo sram da to ni bilo poprej še urejeno zalauano ali pa teko kot treba.. ZAto ...ker ni bilo nobenega...in da imamo..in smo ponosni na to... . v tem kontekstu se zadeva pelje.. RX QRM in SWL sekcije pa..no ja... meni tud en pisak me d mojo aktivacijo po 2 ure in to vsakič.kjerkoli in kadarkoli grem on air...z terena....povedano vse... (med drugim da rx swl ma tud taster in mike.. in da piska,stiska,moti...qrm-a...hiihi.. hihi) Trmasto greš svojo naprej in QRZ CQ POTA WCA FLORA SOTA...karkoli... 73 de S55G

p.s.

nič ba v kratkem bo širši del Idrije tudi ustrezno "popikan" -tud kak predlog lahko pošljete...
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Re: Dodane nove POTA reference...

OdgovorNapisal/-a s57x » 18 Okt 2023, 21:39

Hvala za izčrpen odgovor in pojasnila. Zdaj bo tudi nejevernim Tomažem jasno, koliko dela je potrebnega, da se na koncu lahko zabavamo!

73 es gl, Jurij s57x

p.s. očitno je bilo tiste dni, ko sem si ogledoval POTA info, nekaj narobe s stranjo oz. prikazovanjem S5 točk; zdaj je OK
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24


Vrni se na POTA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost