S5FF-0061Sveta Gora z svetiščem

Moderatorji: S57D, s55o

S5FF-0061Sveta Gora z svetiščem

OdgovorNapisal/-a S55G » 03 Maj 2022, 12:09

18.1.2021
povzeto po FB

Malo poročilo in nekaj statistke iz prve aktivacije Flora Fauna na sveti Gori na Novo Gorico S5FF-0061 nae 18.19.2021
Mrzlo jutro se je začelo slabo....ko sem končal nočno službo je bil namen takoj iz Nove Gorice premik na Sv.Goro in postavitev sistemov tako da bi bil že ob 6 GMT (naša ura 8h) v etru na 40m.... žal sem pozabil doma pri vratih včeraj del oblaćil in čevlje tako da sem moral najprej nazaj domov.Po prihodu na Sv.Goro je sledila namestitev na izbrano in naštudirano lokacijo.Zakaj naštudirano.Osebno preden se kam odpravim se vedno pripravim in preverim preko interneta in raznih programov in aplikacij stanje in morebitno postaviterv ter pripravim vse protrebne podatke-torej analiza samega mesta aktivacije,najbolj primerna mesta za postavitev lokacije aktivacije,dostopi do tja,morebitne možnosti postavitve antenskih sistemov,dovoljneja,posebnosti območja ,etc...ja vse to sodi v pripravo poleg priprave in preverjanja delovanja radioamaterske opreme,polnjja baterij računalnik,ppreverjanje popstaje in njeno delovanje,ureditev in priprava loga,ureditev odatkov o lokaciji,etc...tako ob prihodu točno vem kje bom in kako bo uredil ter postavil sistem za zaveze... postavil sem anteno MFJ1979 (za 40m base load tuljava) na stojalu z 4x po 5m radiali in 4x10m radiali na zemlji izmeril swr ..swr 1: 1.23 ..ker sem pozabil kabel za krmiljenej MFJ preklopnia RX/TX el RX anenna LOG ostala v avtomobilu... nato sem priklopil postaje in računalnik ter uredil komunikajcijo med njima in vzpostavil prenosni internet za backup...in korispondeco z logom doma... si za trenutek odahnil in spil kavo iz termusa...ter ob 6.52 GMT po našem 8.52 uri začel z klicanjem na 20m SSB za prvo aktivacijo domače Slovenske Flora Faune S5FF-0061 SvGora z svetiščem ...650m nad Novo Gorico in smaragdno reko Sočo... par CQ klicev in že je bila tu prva zveza z YO3HEX Romunska postaja ... raport je bil 59...stanje na 20m je bilo bogo in piškavo QSB QRM ...statika... nekako je prvih 10 zvez steklo..a ker ni bilo pričakovanega odziva sem po drugi kavi iz termusa ob 7.20 gmt (9.20 uri po naše) sklenil da poskusim na 40m..sledilo je 5min preklapljanje in umeritev antene na 40m obseg dela ...izbira se je obrestovala in stanje ter propagacija na 40m je bila bistveno boljša...in je steklo...okrog 7.39 uri po gmt je bilo v logu že 44 zvez ...torej dovolj potrebnih da se aktivacija aktivatorju priznava kot veljavna in uspešna ...pravi pile up....dXCluster je norrel...napoved aktivacije dva dni poprej v AGENDI (napovednik prihajajočih aktivacij) se je obrestoval in so me dobesedno iskali čakali in se borili kdo bo prej..."poklofal" novo referenco iz S5 ... tako sem nadaljeval dokler je šlo na 40m in sicer do 8.25 ko sem sklenil da sem "pobral" skorejda že vse kar je bilo na "pladnju" v danem trenutku in je čas za vrnitev na 20m ..pogledat če je kaj spremeb in izboljšav kar se propagacije tiče....po cca 5m se moj CQ CQ FF S55G/p S5FF-0061 Sv.Gora spet pojavi v etru na 20m..utrujenost in slaba prespanost po 4 nočni izmenah se je zaela kazati..ter tudi hlad in veter ki je vil po Soški dolini in na tej višini ..btw 650m je naredil svoje....tudi kava in red bull nista več ućinkovala. kot bi morala.....a sem vztrajač tako že več kot kako uro in gnal proti magićnemu zadanemu cilju vsaj 200 zvez je bil za 3-4 ure povprenega dela zadan moj realen cilj... ob 210 zvez se oglasi baterija raćunalnika z logom in kmalu zatem še ena od akumulatorjev napajanja...očitno slabo napolnjena..skelnem narest še nekaj zvez ...in "vzdržim " na pc do vključno 218 zvez ---ter še ene 3 vpišem na list papirja "peš" na stari naćin..po cca 15min CQ v prazno sklenem poklicati zadnjič kar tudi 2 ali 3x najavim da gre S55G/p v QRT -opreneha z z delom...in nato je S55G/p šel QRT iz S5FF-0061 Sv-Gora z svetiščem ...v logu 223 zveze.....68zvez na 20m USB in 152 zvez na 40m LSB zveze so se "zbrale" v dnevniku iz 36 DXCC držav po cca 3urah in 27 minut delovanja iz te lokacije (čas po dnevniku zvez od prve do zadnje-priprav ,postavitve,umeritve in pospravljanja ni vštwto) ..Naredili smo tudi 134 različnih lokatorjev iz 17 gridov..... Slovenskih postaj katere so se oglasile oz.smo slišali) je bilo 8 ...Skratka uspešna prva aktivacija Flora Faune S5FF-0061 Sv.Gora z svetiščem
Vse zveze so logirane in vpisane,dnevik naložen v dnevnik zvez Logsearch na WWFF ,QSL kartice gredo nato preko EQSL sistema nocoj, prav tako upload na QRZ.com,EQSL,HAMQRZ,HRDlog ,Clublog ,etc....
V pripravi in študiji je tudi nova aktivacija S5 reference v prihodnjih dneh....
Ja bil sem malce dolg ampak sem želel malo opisati kako to teče v besedi in sliki ker so me nekateri v številnih emalih ki jih dobivam tako iz S5 kot iz tujine v zvezi z FF v S5 ...eni pohvale eni prašanja..dugi predloge..etc..skratka zelo vesel sem da smo to prelepo dejavnost premaknili naprej..in gre v pravo smer.... v pripravi so kratka pravila o aktivacijah,kratka navodila o tem kako in kaj ter kako zaćeti in izvesti aktivacijo.kaj je potrebno in kako,v pripravi je no stran na FB in WEB ter nov LOgo tip S5 Flora Faune ...skratka delamo...klofamo...z nekaj žicami in drati ter nekaj volje se iz narave .. tud da..lepo klofat in lepo imet.. in to v par uricah na svežem zraku
Še 1x hvala vsem za zveze....
Pozdrav
73 & 44
de S55G Mitja


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Vrni se na Izvedena aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov