S5FF-0004 Rogla travišča (prva aktivacija )

Moderatorji: S57D, s55o

S5FF-0004 Rogla travišča (prva aktivacija )

OdgovorNapisal/-a S55G » 03 Maj 2022, 09:49

29.6.2021
Rogla ...QRV ...S55G/p

S5FF-0004 mt.Rogla
46°27.38' N 15°20.61' E
JN76QK
ROGLA 1517m
(povezetek iz FB objave S5FF Fora Fauna
Ob dopustniških aktivnostih na Rogli sem na obroke po zmožnostih v 3dnevih in v skupno cca 7-8urah izvedel PRVO uradno aktivacijo Flora Faune z referenco S5FF-0004 z Rogle z zankom S55G/p (sprva mišljen S5530G/p pa smo taktičnih razlogov izbrali krajšega-beri lažje in hitrejše sprejet znak brez ponavljanj...) ....narejeno do sedaj cca 215+ QSO zvez v logu....(za potrditev aktivacije jih je bilio potrebno 44 zvez ) ...v luftu bilo vsega....QSB ,statika,nevihtna el.praznenja v daljavi,kar močan veter ter slabo deževno in nevihtno vreme....mučenje z sadomazo vložki za kej ven pobrat iz QSB in QRM 9+ na momente pileupi neučakanih operaterjev in ZOO kultura predvsem poljskih in italjanskih operaterjev....kar sem reševal z pobiranjem tasitnih in močnejših da niso delali zgage ...nivo hamspisrta in dejstva da si v QSO jih ni motilo.gaganje vsepovprek.....samo da doseže svoje....seveda sem dajal prednost qrp portable in mobile postajam ter tistim oddaljenim slabše slišnim signalom .... vmes pa čistil ta močne da ni bilo prekrivanja in Qrma...na koncu so neučakani zgagarji z 500w+... tudi dosegli svoje...kar nekajkrat QRX QSY in tudi QRT tudi zaradi vremena in situacije...beri skupek... .....še danes če bo uspelo klofat ene par uric potem pa poasrpavit šila in kopita pa domov.... IC7000 je že 3x pregreto zapečena... beri vroča žemljica ...radiator v teh mrzil dneh na Rogli...haha....vreme je megamix..od vročine sonca megle dežja grmenja ,mraza ter vetra...in sraha od strel....Rogla pač--- ❤
Zahvala S5 postajam ki so se do sedaj že oglasile ...
S57S,S50A,S57MS/p,S52F,S5230F,S52KM,S52RA,S58ALS50A,S59DXX,,....
ena S56xxx z mladim neučakanim glasom pa je kljub 2x 3 x klicanju nazaj poniknila v tišino...utekla ...
Zveze bodo naložene v WWFF log za verifikacijo
pa tudi pob prihodu domov na QRZ.com, Clublog, EQSL, HRDlog, CQQRZ,LOTW, in ostale...elektronske spletne loge za potrjevanje,....
Popoldan pa še kaka ura QRV....40 - 20m če se mi bo dalo spet vlečt in posatavljat..IC 7000 +mAT 130 ,40m vertikal+3 dvignjeni radiali na fiberglas 12m + H155 coax ter peljat obenem še sprehodit psa v gozdove in travišča na Rogli ..hi

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
73 de S55G Mitja
TRMASTO KU WOSU GONIM NAPREJ SVOJ "CREDO"...po planu in trmi...do konca...do zadnjega diha in šusa srca...
"Easy tasks don't make skilled artists!!! "​
Uporabniški avatar
S55G
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 01 Okt 2002, 12:17
Kraj: Volčja Draga - JN65UV

Vrni se na Izvedena aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

cron