S5FF-0286

Moderatorji: S57D, s55o

S5FF-0286

OdgovorNapisal/-a S54X » 20 Mar 2022, 22:03

Zdravo,

Danes odločitev v zadnjem hipu, gremo nekam.... blizu, pa da bo ATNO.
Odločim se za Nahajališče serpentinita nad Polskavo, …. to mora da je neki kamen, hi
Baje okrasni, po slikah sodeč, čisto zares pa s serpentinitom baje oblagajo tudi jedrske reaktorje.

Google najde nahajališče v Visolah, ki pa ni pravo. Zato me navigacija pelje proti plezališču Buncove skale , malo prej pa se ustavim in sparkiram ob cesti na večjem prostoru.
Kmalu ugotovim, da ni signala nobenega in da me tu ne najdejo en teden, če mrknem..
Potem ugotovim, da sem pozabil škatlo z orodjem, s prekonektorji in ostalo šaro, za primer problemov…
Malo mi toplo rata, ampak glavne stvari imam, samo da kaj ne crkne….

Vse nakumplam skupaj, raztegnem Endfed , kateremu sem zjutraj dodal kondenzaor za boljšo prilagoditev na 18 MHz , prižgem IC-706 ter novi-rabljeni laptop in…… ne slišim nič. Na nobenem bandu nič, samo šum do S9+….. Pa kdo je zdaj vse ugasnil??? Saj sem res v vukoj….., ampak vsaj par postaj se vedno sliši.
Na izhodu vse normalno, na RX samo šumi. Kaj je zdaj s tistim kondenzatorjem v endfed škatlici, sigurno je tam problem. Ampak kak naj pogledam v škatlico, če nimam nobenega orodja? Grrrrr....v paniki hitro nadomestim Endfed s preizkušenim dipolom, kar mi vzame 15 minut. Spet samo šum, ven gre OK.

No, potem pa porajtam,…. Odklopim akumulatorsko napajanje z laptopa in band oživi . Kabel z vmesnikom iz 12V na 19V dela zgago. Adijoooo… še sreča, da baterija potem zdrži 2 uri.

In potem se zberem in oddelam aktivacijo z dobrimi 150 QSOji, kljub Murphyu, ki mi je danes res stal ob strani, hi

Hvala vsem za klic in spote
Priponke
SERP9.jpg
(917.84 KiB) Še ni prenešeno
SERP8.jpg
(786.35 KiB) Še ni prenešeno
SERP6.jpg
(331.01 KiB) Še ni prenešeno
SERP2.jpg
(864.93 KiB) Še ni prenešeno
SERP1.jpg
(539.2 KiB) Še ni prenešeno
Rajko, S54X
S54X
 
Prispevkov: 218
Pridružen: 06 Okt 2005, 07:28
Kraj: Slovenska Bistrica

Vrni se na Izvedena aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost