Usposabljanje ARON ekip na Obali

Razprave in objave o aktivnosti radioamaterjev ob nesrečah in nevarnostih v obalni regiji

Moderatorji: S56ZM, s56g, S56CT

Usposabljanje ARON ekip na Obali

OdgovorNapisal/-a S56CT » 26 Nov 2017, 13:03

Spoštovani,

včerajšnje dopoldne ali bolje rečeno dan sem preživel s člani regijske in občinskih ARON ekip v Kopru.
Obalni radioamaterji so se lepo organizirali, po enakem principu kot ga imajo že nekaj časa v zahodnoštajerski regiji in sedaj tudi v osrednjeslovenski. Skupaj delujejo kot celota in so prepoznavni tako na občinskem kot na regijskem nivoju.
Pred pričetkom usposabljanja za sistem zvez ZARE, ki je potekalo kar v sejni sobi Izpostave URSZR v Kopru nas je pozdravil vodja izpostave g. Zvezdan Božič. Med drugim je obrazložil kakšno pomoč pričakujejo od radioamaterjev in kako si naš ARON predstavljajo.
Po zaključenem usposabljanju (teorija in praktični del) za ZARE, katerega se je udeležilo 18 radioamaterjev, smo si skupaj ogledali še ReCO Koper. Delovanje koprskega centra nam je podrobno predstavil vodja centra g. Rok Kamenšek.

Obisk izpostave in centra za obveščanje je bil obojestransko koristen. V realni situaciji je sigurno lažje sodelovati, če se vsaj malo poznamo.
Druženje smo zaključili v odlični pizzeriji, kjer je bil čas tudi za ostalo HAM in ne HAM debato.

Hvala organizatorjem za povabilo in vsem za topel sprejem ter seveda super družbo.

Lep pozdrav,
Tilen Cestnik/S56CT
S5 RPT manager
Namestnik S5 ARON koordinatorja

Foto: Clio Will

Slika

Slika
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: Usposabljanje ARON ekip na Obali

OdgovorNapisal/-a s51ao » 26 Nov 2017, 13:20

Pozdravljen Tilen,

si me prehitel za deset minut, saj sem pripravil nekaj podobnega, kot ti.
Vse si lepo zaobjel in ni kaj dodati.
Hvala tudi v imenu ostalih za prijetno in koristno preživet dan.
Še več takih v prihodnje.

73 - Silvo
s51ao
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Feb 2010, 17:48

Re: Usposabljanje ARON ekip na Obali

OdgovorNapisal/-a S56CT » 26 Nov 2017, 13:25

Pozdravljen Silvo,

vse pohvale tebi za organizacijo in hvala za povabilo. Svoj tekst in kakšno slikco pa kar objavi.

Včeraj sem se iz Kopra odpeljal ob 15.50 in ravno ob 17.55 sem bil v rondoju v Sevnici. Takrat so me poklicali sevniški gasilci, da če sem že prost, da lahko kar pridem ob 18-ih, namesto ob 18.30. Tako sem očitno vse na minuto preračunal in izpeljal kratko usposabljanje za operativne gasilce še v Sevnici. Ob 20.30 sem bil doma in počitek se je prav prilegel. :wink:
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: Usposabljanje ARON ekip na Obali

OdgovorNapisal/-a s51ao » 26 Nov 2017, 20:43

Ja Tilen, res se je vse super izšlo.
Me veseli tudi za gasilce, da so lahko izpeljali zastavljeno.

Kar zadeva moj tekst, ga bom še malo dopolnil in pripravil za naslednji CQ. Seveda pa ga bom takrat pripel tudi sem na forumske strani, kot smo to naredili pred poletjem po predstavitveni vaji ARON-a na obali.
Pred tem bom zbral še kaj slikovnega gradiva, saj je več prisotnih z različnih kotov tu in tam kaj posnelo.

Tebe prosim še za obljubljeno gradivo, datoteko Powerpoint opomnika, ki ga bom posredoval udeleźencem.

73, Silvo
s51ao
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Feb 2010, 17:48

Re: Usposabljanje ARON ekip na Obali

OdgovorNapisal/-a S56CT » 27 Nov 2017, 07:07

Pozdravljen Silvo,

obljubljeno gradivo imaš na e-pošti.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica


Vrni se na S50AKP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost