UPS

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

OdgovorNapisal/-a S57NRC » 11 Feb 2002, 19:36

Živ!

Pri računalniku sem v zadnjem tednu opazil, da se je zvečer sam od sebe ugasnil (resetiral), ostale naprave pa so normalno delovale. Ugotovil, sem da je do tega prišlo po vsej verjetnosti zaradi nihanja pri napetosti.

Zato me zanima, kako je kdo izmed vas rešil ta problem.

V kolikor je kdo naredil UPS ali kaj drugega, kako je naredil, če se da dobiti shemo in približno koliko ga je to stalo.

Ker UPS so v trgovini kolikor sem gledal nad 25.000 SIt

_________________
73
Miha

<font size=-1>[ To sporočilo je spremenil: S57NRC dne 2002-02-11 19:37 ]</font>
S57NRC
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 13 Avg 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana JN76GB

OdgovorNapisal/-a s56wmn » 13 Feb 2002, 17:45

Ce se ti to poredkeje dogaja je povsej verjetnosti kriv napajalinik (switch) v racunalniku.
Sam se ime podoben problem, racunalnik se mi je sam od sebe resetiral pojma nisem mel zakaj. Potem priklopim nov napajalnik in deloval je brez problema.

Ce je napajalnik star oz da imas dosti porabnikov na njem zna to bit problem.
73 s56wmn
Uporabniški avatar
s56wmn
LEA Admin
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Maj 2001, 01:00
Kraj: Universe Air

OdgovorNapisal/-a S57NRC » 13 Feb 2002, 21:16

zgodilo se je v preteklem tednu dvakrat. Prvič nisem bil pozoren, pri drugem resetiranju pa je žena v sosednji sobi prižgala luč in se je resetiral.

Bomo vidl kako bo zadeva funkcionirala naprej. Bi pa kljub temu prosi za kakšen načrt UPS, ali kako drugo rešitev, če jo kdo ve..
73
Miha
S57NRC
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 13 Avg 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana JN76GB

Ugašanje

OdgovorNapisal/-a carli » 16 Jun 2003, 14:17

Ja glede tega ugašanja mislem da bi lahko postavl nov topic...ker tega ugašanja je tolko...da newejo kam z njim. Primeri:

-SLAB RAM
-PREGREVANJE PROC.
-PREGREVANJE GRAFIKE
-DISK
-SLAB NAPAJALNIK.

Problem tle je ker je treba vse sprobat :)
carli
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 16 Jun 2003, 09:40

OdgovorNapisal/-a S54U » 16 Jun 2003, 21:55

S57NRC napisal/-a:Živ!

Pri računalniku sem v zadnjem tednu opazil, da se je zvečer sam od sebe ugasnil (resetiral), ostale naprave pa so normalno delovale. Ugotovil, sem da je do tega prišlo po vsej verjetnosti zaradi nihanja pri napetosti.

Zato me zanima, kako je kdo izmed vas rešil ta problem.

V kolikor je kdo naredil UPS ali kaj drugega, kako je naredil, če se da dobiti shemo in približno koliko ga je to stalo.

Ker UPS so v trgovini kolikor sem gledal nad 25.000 SIt

_________________
73
Miha

<font size=-1>[ To sporočilo je spremenil: S57NRC dne 2002-02-11 19:37 ]</font>


HI

Pri tebi je verjetno kriv napajalnik. Poizkusi si ga nekje sposoditi oz. z nekom zamenjati za nekaj dni in boš videl ali je to vzrok tvojih težav.

Glede UPS-a. pa mislim, da se ga nikakor ne splača graditi doma! (razen, če bi se rad kaj naučil - ekonomsko je sigurno ceneje iti v trgovino...)
Tam sem jih nazadnje gledal od 12K SIT naprej. Res da so OFFLINE, vendar so za domačo uporabo več kot dobri. Koliko pa boš ob uporabi UPS-a še "klofal" je pa drugo vprašanje :D
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a s57nob » 17 Jun 2003, 14:44

S57KAA napisal/-a:Koliko pa boš ob uporabi UPS-a še "klofal" je pa drugo vprašanje :D


??? Kaksno dodatno pojasnilo???
s57nob
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 31 Jul 2001, 01:00
Kraj: Domzale, JN76HD

OdgovorNapisal/-a S54U » 17 Jun 2003, 15:00

s57nob napisal/-a:
S57KAA napisal/-a:Koliko pa boš ob uporabi UPS-a še "klofal" je pa drugo vprašanje :D


??? Kaksno dodatno pojasnilo???


UPS povzroča motnje! Deluje na principu SWITCH-a, ki pa zna HAMom povzročiti kar nekaj sivih las!
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

UPS

OdgovorNapisal/-a s55e » 03 Jul 2003, 08:09

Pozdravljen!

Ce je problem res v nihanju napetosti bo / bi UPS pomagal. Vendar so nekateri stikalni napajalniki v PCjih take vrste da delujejo navzdol do 100V (220 / 110 V, preveri ali je tudi tvoj (bil) tak) brez kakersnih koli tezav. UPSe delimo na OFF Line in ON Line, pri cemer se (vecina manjsih racunalniskih in cenenih) vkljuci in napaja porabnika le pri izpadu ali zanihanju napajalne napetosti (torej, takrat ne moti delovanja radioamaterskih naprav). V vmesnem casu le polni akumulatorske baterije in nadzoruje napajalno napetost, izhod iz UPSa pa je enak vhodu vanj (ima se sicer prenapetostno zascito pa filter...). On line UPSi so ze druga zgodba, ves cas namrec pretvarjajo AC/DC, DC/AC in pri tem povzrocajo ves cas tudi motnje (so pa naceloma za racunalnisko opremo boljsi, ker imas na izhodu skoraj konstantno amplitudo 220V oziroma 230V).
V stikalnih napajalnikih so najveckrat tezave z elektroliti. Obicajno ne z 220 Voltnima cca 300uF usmerniskima, tevec s kaksnim 47uF, ki je montiran zraven hladilnega rebra stikalnega tranzistorja (izgubi kapacitivnost - se zaradi temperature posusi). Ker je popravilo stikalnega usmernika lahko (zivljensko) nevarno opravilo, ti svetujem da se odlocis za novega, ce je tezava sploh v napajalniku PCja). Kot je ze nekdo napisal, elektrika je edina......
LPJ
s55e
 
Prispevkov: 167
Pridružen: 03 Jun 2002, 08:38


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov