Elecraftov K2 v S5

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Elecraftov K2 v S5

OdgovorNapisal/-a s56g » 28 Maj 2003, 18:56

Ojla,

Ima kdo izkušnje z dobavo Elecraftovega K2 neposredno iz "Združenih držav"? Trajanje, komplikacije, ipd.?!

73 de tom*/s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: Elecraftov K2 v S5

OdgovorNapisal/-a s56g » 31 Avg 2003, 22:19

Si bom kar sam odgovoril v forumu :wink: , tako da bo še kdo drug slišal ...

Pred par dnevi sem prejel škatlo s "sestavljanko" (gre za K2, tak kot na http://www.elecraft.com) iz Amerike. Danes dopoldne je K2 (#3719) uspešno preživel prvi priklop na napajalnik, brez dima in ognja in brez listanja po poglavju o odpravljanju napak. Tudi vsi testi so "šli skozi" v prvem poskusu.

Na http://s57tws.homeip.net/ je v galeriji nekaj slik, ki sem jih posnel med zabavo.

73 de tom* / s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

Re: Elecraftov K2 v S5

OdgovorNapisal/-a S58F » 03 Sep 2003, 08:47

[quote="s57tws"]Si bom kar sam odgovoril v forumu :wink: , tako da bo še kdo drug slišal ...

Pred par dnevi sem prejel škatlo s "sestavljanko" (gre za K2, tak kot na http://www.elecraft.com) iz Amerike.

Hellow Tom.

Ali mi zaupas koliko je cena K2 ko prispe postaja iz USA v Slovenijo.. vsi stroski (vem da carine ni)+ koliko casa naj bi porabil za sestavo TX-RX in ali so kaki problemi ko stvar skladas skupaj,"lotanje"...itd?????


TNX-Erik
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

ReRe: Elecraftov K2 v S5

OdgovorNapisal/-a s56g » 03 Sep 2003, 10:20

Živjo, Erik,

S57LWE-ERIK napisal/-a:
Hellow Tom.

Ali mi zaupas koliko je cena K2 ko prispe postaja iz USA v Slovenijo.. vsi stroski (vem da carine ni)+ koliko casa naj bi porabil za sestavo TX-RX in ali so kaki problemi ko stvar skladas skupaj,"lotanje"...itd?????

TNX-Erik


Na ceno, ki si jo lahko izračunaš na elecraftovi spletni strani, moraš dodati ceno prevoza in na vsoto ti bo država zaračunala DDV pa še kakšnega jurja povrh za raznorazne ležarine ipd. (carine ni, kot si že sam napisal). Moja pošiljka je vsebovala K2, K160RX (modul za 160m), KAT2 (avtomatski interni tuner), KDSP2 (DSP filter), KIO2 (rs232 vmesnik), KSB2 (ssb modul) in MH2 (Heilov mikrofon) kar je naneslo kar poštenih 1248 zelencev, UPS ti vse to prinese za dodatnih 214 ... in na to sem državi odštel 58 kSIT .

Izdelava osnovnega K2 po informacijah z 'neta traja od 24 do 90 ur; sem do konca prve faze (prednji panel in kontrolna logika v celoti, pa še nekaj malenkosti na glavni RF plošči) prišel čez vikend. In mi je začelo delati iz prve 8) ... Vse je bolj odvisno od lokalnega QRMa ;) (družina in XYL, služba, športni kolegi :) ) kot od rokodelske spretnosti ... sicer pa je to hobby in gradnja je v čisti užitek. O tem, da si za ta denar lahko kar kupiš kakšno zelo solidno japonsko čudo tehnike, ga vzameš iz celofana in stiroporja, priklopiš in se naslednjih par dni samo še prebijaš skozi priročnik ... ne bom nič tipkal :) Moj cilj je, da si kljub ne-elektrotehniški izobrazbi in delovnem področju naredim KV postajo sam :) Hm, o trajanju izdelave bom še kaj dodal v galerijo s slikami na http://s57tws.homeip.net , ker sem si malo beležil ure (kar bi sicer XYL znala uporabiti v mojo škodo ;) )
73 de tom* /s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s57wos » 03 Sep 2003, 12:35

Tom zdravo ...

Daj mi reci. Pri tvojih slikah sem opazil, da na osnovni plosci se ni skoraj nic. Si dobil za osnovno plosco res komplet materijal, dusilke, toroide ...., da potem zgleda kot tole :
Slika

Kolikor sem opazil po hitrem preletu strani, mislim, da je potrebno kar nekaj materijala narocit se posebej.

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s56g » 03 Sep 2003, 12:51

Živjo, Srečko,

s57wos napisal/-a:Tom zdravo ...
....
Kolikor sem opazil po hitrem preletu strani, mislim, da je potrebno kar nekaj materijala narocit se posebej.
....


Moje slike so bile posnete do tiste faze, ki je potrebna, da lahko K2 prvič priklopiš na napajanje in trepetajoč pritisneš gumb za vklop :D ... in če je vse v redu, lahko potem narediš nekaj testov, ker ti takrat že deluje vse kar je v povezavi s sprednjo ploščo in procesorskim delom. Na glavni plošči je takrat prispajkano le minimalno število komponent ; na sliki, ki si jo našel je prikazan popolnoma sestavljen osnovni K2. Ko bom prišel do naslednje faze, bom dodal nove slike ;)

Kar se tiče vsebine kita: dobiš prav vse, celo žico za toroide, konektorje za napajanje in za taster ipd. ... kar moraš imeti je, dobro opremo za spajkanje (kakšen pripomoček za odspajkanje, hi) , dober cin in pa inštrument (pride zelo prav, čeprav K2 vsebuje tudi notranji voltmeter in tudi enostaven frekvencmeter, ki pomaga pri uglaševanju).

73 de tom*/s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

takole izgleda

OdgovorNapisal/-a s56g » 17 Sep 2003, 08:27

hojla, Srecko,

takole izgleda skoraj "popoln" : :D

Slika

Slika

na http://s57tws.homeip.net so v galeriji se ostale slicice

73 de tom*/s57tws
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

cron