Ozivljanje dobre-stare 101-ke ... (YAESU FT-101E)

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Ozivljanje dobre-stare 101-ke ... (YAESU FT-101E)

OdgovorNapisal/-a s57wos » 24 Jan 2003, 19:18

Pozdravljeni ...

Izpod pajcevine, ter praha sem resil eno zelo dobro ohranjeno 101-ko. (ne zastavo ..hi hi :P ) Postaja je sicer bila nedelujoca, vendar po prvih posegih ze uspehi. Po zamenjavi razbitih izhodnih lamp s rabljenimi, ki sicer dajo se samo kaksnih 10W (za QRP bo OK :oops: ), dela solidno tudi na oddaji. Zamenjan tudi upor, preko katerega se napaja gretje.
Sedaj pa k problemu:
Postaja je na SSB ter CW tiha in to dobesedno tiha tako, da moram dat AF do konca, da se kaj slisi. Hecno, na AM sprejemu pa postaja grmi. Sumim, da ko so sle izhodne, da je nekje odletel se kaksen fet. Sprejem SSB ter CW je drugace za taksnega oldtimerja odlicen, celo napram kaksni novejsi postaji (preverjeno).
Ker nimam vec idej, kje in kako se naj kaj precekiram, me zanima ce ima kdo kaksno idejo.
Kaksnih PROFI naprav nimam, na raspolago je komponent-tester, starejsi osciloskop, frekvencmeter, in seveda unimer ..he he Upam da se da z tem kaj odkrit. :cry:

Lp.
Srecko
S57WOS (ex s56wos)
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s56al » 24 Jan 2003, 22:04

Srecko,

S 101-ko sem se imel priloznost srecati pred ca. 20 leti. Pred tem vajen hrupnega TS-510S sem dobil tocno tak vtis, kot si opisal v svojem sporocilu - naviti vse gumbe do konca, da se sploh kaj slisi. Lahko, da je zadeva cisto v redu taka, kot je.

Ali si postajo preskusil na vseh bandih in s kaksno anteno? Ali imas originalni prirocnik z nacrti?

Ce postaja na AM dela OK, potem je problem lahko kvecjemu kje od IF stopnje naprej - BFO, demodulator. Vendar bi na tvojem mestu najprej nesel postajo k kasnemu HAMu, ki ima doma enako skatlo, in naredil primerjavo. Ce se obe enako obnasata, potem je s postajo najverjetneje vse OK. Ce ne poznas v blizini nobenega amaterja, ki ima doma 101-ko, mi poslji e-mail ali poklici po tulifonu. Vem za enega v Selnici in verjamem, da bo pripravljen pomagati :).

73 de S56AL (JN76TN, hi :)).
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s57wos » 24 Jan 2003, 22:46

Zdravo ...

Hi.. po lokatorju ki si ga napisal, sma prav dalec narazen ..ha ha
Postajo sem primerjal z enako, druga je bila obcutno glasnejsa.
Testiranje menjave modulov, pa je zal prekinila narava. Ce si poznal Vladota-S57CDV-ja, potem ves, da ga ni vec med nami.

Za postajo imam komplet prirocnik s nacrti, in komplet nacrt postaje, brez tega postaje nebi spravil do zivljenja.
Premerjene so vse diode, vse OK, mucijo me FET-i 2SK19GR in 3SK40M na HIGH in LOW frequency IF unit modulih. Ne najdes jih vec v nobenem katalogu, tako da se mi niti sanja ne, kaksen bi bil dober za zamenjavo.

Ce nebo druge, bo res treba do identicne postaje, in stestirat modul za modulom, tako bo po mojem se najlaze locitati skrata.

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s56al » 25 Jan 2003, 10:54

Srecko,

Ce jo lahko pogresas kaksen teden, bi jo mogoce malo prinesel pokazat? Po mojem je tezava v demodulatorju (BFO, mikser) ali vezju za preklop AM / SSB filtrov v IF stopnji, ker ostali sklopi so verjetno skupni za AM in SSB?!?

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s57wos » 27 Jan 2003, 00:06

Zdravo ...

Malce pozno, vceraj je net imel malce "drifta" ..he he :lol:

Seveda jo lahko pogresam. Se bom oglasil enkrat proti koncu tega tedna. Prej negre.
Poslji mi tvojo tel.st. na e-mail, da te prej poklicem.

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov