elektronke

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

elektronke

OdgovorNapisal/-a lkos » 03 Jan 2003, 12:47

Pozdravljeni!

Bolj iz radovednosti (zaenkrat) me zanima, ce se dajo kje v Sloveniji se dobiti elektronke (vakuumske cevi)?

Lep pozdrav,
Ludvik a.k.a. S57OKL
lkos
 

Re: elektronke

OdgovorNapisal/-a ERIK-S56LWE » 04 Jan 2003, 20:39

[

Bolj iz radovednosti (zaenkrat) me zanima, ce se dajo kje v Sloveniji se dobiti elektronke (vakuumske cevi)?

Lep pozdrav,
Ludvik a.k.a. S57OKL

Živjo!!

Nekaj se jih dobi toda zelo malo jih je na raspolago...katalog Conrad elektroniki sem jih zasledil toda so "zelo zasoljene" cene,no spet je odvisno kakšne rabiš in za kaj so namenjene.Mogoče kdo ve če se jih dobi kje drugje v Sloveniji..
Poglej oglas ki sem ga dal na forum-po zelo ugodni ceni jih dobiš v Pančevu YU. toda samo problem je kako jih v Slovenijo poslat ker pošta za Slo. ne gre...razen baje DHL toda je potem zelo drago..meni jih je prinesel kolega "šofer"ki je slučajno vozil po YU.
Veliko sreče. Pa piši kakšne potrebuješ
Srečno 2003
ERIK-S56LWE
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 Jun 2002, 09:57
Kraj: VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s52pc » 05 Jan 2003, 00:51

Zdravo !

Boljso ponudbo elektronk od Conrad-a imata Burklin in Schuricht. Zastopstvo za obe trgovini ima Terna iz Ljubljane. Lahko se dobijo tudi nekateri tipi iz obdobja pred drugo svetovno vojno.
Drugace pa..pri zbirateljih, ki bolje poznajo poti, oziroma obcasno imas sreco in se pocasi nabira....

Mirko
s52pc
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 02 Jan 2003, 11:59
Kraj: Zenik

OdgovorNapisal/-a lkos » 05 Jan 2003, 14:06

Pozdravljeni!

Hvala za informacijo, bom poskusil kontaktirati firmo Terna d.o.o.

Zaenkrat ne iscem nic dolocenega, iscem pravzaprav kaksno (tri|tetr|pent)odo za eksperimentiranje. Bral sem stare stevilke revije Zivljenje in tehnika (Ljudska tehnika) in me je stvar zacela malo zanimati...

Lep pozdrav,
Ludvik (S57OKL)
lkos
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 05 Jan 2003, 17:28

Buerklin ima katalog na internetu:

http://www.buerklin.com/

Kliknes na Katalog / kataloggruppen / O / Elektronenroehren
Ko izberes artikel, lahko narocis prek Terne kar po faksu. Ce posljes narocilo do ponedeljka, ponavadi v cetrtek robo ze lahko prevzames oz. ti jo posljejo po posti. Za uslugo dobave iz DL ti zaracunajo 70 do 80% tolarskih dajatev / provizije na ceno v EUR iz Buerklin kataloga. Sicer pa
pri Terni o samih elektronkah kaj dosti ne bodo vedeli povedati, kvecjemu ti lahko posljejo Bueklin (ali Schuricht) katalog v papirnati obliki.

Ce isces elektronke samo za eksperimentiranje, lahko kaksno pentodo (npr. EL84 ali PL84) najdes v kaksnem starem radiju oz. TV, prav tako kaksno (dvojno) triodo (npr. ECC81, ECC82, itd...). Ce starega radija / TV ne najdes in ne rabis elektronke vrhunske kvalitete za kaksno Hi Fi napravo, imam nekaj tega se vedno doma in me kontaktiraj, da ne bos zapravljal denarja za elektronke iz trgovine. Bom vesel, ker bo nekaj vec prostora v predalu :).

Moj prvi uporabni doma zgrajeni CW TX za 80m je bil na eno EL84 in kristal iz TV (3,579MHz). Dal je ca. 7W izhodne moci, za uglasevanje pa sem uporabljal zarnico v napajalnem vodu windom antene in ampermeter med katodnim uporom in CW tipko, ki je neposredno prekinjala anodni tokokrog. Napajalnik sem naredil s trafotom iz starega radija (2 x 270V + 6,3V), dveh polprevodniskih usmerniskih diod (BY238 ali nekaj takega) ter elektrolita 2 x 32uF/380V :).

V tistih casih (pred 20 leti) se nismo poznali PSK31 in smo se na 3,579MHz zbirali QRPjasi z doma zgrajenimi oddajniki brez VFO, ker je bil to najlazje dosegljiv kvarc za 80m frekvenco podrocje. Danes je to vlogo prevzela frekvenca 3,560MHz.

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S56SWA » 11 Jan 2003, 22:18

S56AL, eno vprašanje Zate:

Kako je z naročili Buerklina preko podjetja Terna; moraš naročiti material v določenem zneseku, ali lahko naročiš le neko drobrarijo (npr. za 2€).
Že vnaprej hvala za odgovor & 73
S56SWA
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 09 Jan 2003, 15:10
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 12 Jan 2003, 00:47

Jaz sem narocal tudi en tranzistor v vrednosti 2000sit!

Pa sem ga dobil v 5ih dneh!

Tko da to ni problematicno.
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s56al » 12 Jan 2003, 08:45

Kot je napisal ze PeterP znesek ni pomemben, ker v Terni zbirajo narocila cel teden in grejo iskat robo za vec narocnikov. Le jasno se dogovori oz. poudari v narocilu, da bos robo dvignil sam, ker ce narocis nekaj za npr. 500SIT in ti to dostavijo po posti po povzetju, bos imel stroskov s posiljanjem vec kot je vredna narocena komponenta.

Narocilo moras oddati do ponedeljka, mislim da do 10h, da je roba potem v cetretek v Lj. (ce niso vmes kaksni prazniki ali skrajno slabe razmere na cesti).

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 12 gostov