Programiranje Quansheng UV-K5

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Programiranje Quansheng UV-K5

OdgovorNapisal/-a S56LKX » 13 Jun 2023, 13:20

CHIRP ima opcijo samo UV-2, UV-K5 ne prepozna
Poskusil sneti in uporabiti proizvajalčev program s strani http://qsfj.com/ , a mi ne dela - ne morem zagnati (kaže neko napako)
S katerim programom naj poskusim...
S56LKX
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 15 Mar 2011, 14:14

Re: Programiranje Quansheng UV-K5

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 13 Jun 2023, 19:53

Na tej tvoji zapisani spletni povezavi sem pobral program, ki je zapakiran.
Odpakiral sem ga (mislim, da je dober vsak program, ki zna razpakirati datoteko, sam
uporabljam Total Commander), vendar mi ga po zagonu exe datoteke ni hotel instalirati.
Napisal je "Unable to open archive fail". Vzel sem angleško verzijo, v naslovu datoteke izbrisal
kitajske črke in brez problema instaliral program. Naprej ne morem preizkušati, ker nimam
več Baofeng radijske postaje. Če pa ne pobrišeš kitajskih črk, ti ne bo instaliral.
-QSPortableStationCPS_Setup_EN英文版. exe - ne instalira
-QSPortableStationCPS_Setup_EN. exe - instalira rez problema

Moraš pa najprej potegniti podatke iz radijske postaje, jih shraniš na disk tako, da imaš original
(če kaj zaštrika, da lahko vneseš nazaj v radijsko postajo) in šele nato začneš na kopiji urejati podatke
v kolikor želiš programirati frekvence v računalniku. Sicer ti je že poznano.
Če ti ne bo bralo podatkov iz radijske postaje, nastavi pravi COM - običajno je 4, lahko da imaš
kateri drug 2 ali 3 ali 5, kar je sicer malo verjetno in glasnost se mi zdi da moraš imeti nastavljeno
na minimalno (manj kot 1/3 glasnosti glede na cel razpon nastavitve).
Program delujoč imam še, če ga potrebuješ ga lahko dobiš na mail, enako tudi datoteko z vpisanimi
programi. Mislim, da spraviš lahko 99 kanalov. In upam, da imaš pravi kabel.
Drugače sem ravno zadnjič vse skupaj pobrisal, ker sem to radijsko postajo prodal, imam pa še
nekaj arhiva.
Sam sem vpisoval frekvence tako v Baofeng UV-B6 kot UV-B5 in UV-5R

73 de Marko-S57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov