Anytone D878 - popačena modulacija, nastavitev mikrofona

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Anytone D878 - popačena modulacija, nastavitev mikrofona

OdgovorNapisal/-a S52DC » 11 Jan 2023, 12:43

Pozdravljeni.
Občasno je na DMR zaznati debato okoli popačene, preglasne ali pretihe modulacije, posledično je včasih koga res težje razumeti.
Zato tule objavljam svoje nastavitve mikrofona za ročno postajo Anytone D878uv II. za katero sem seznanjen, da je precej razširjena pri nas.
Naj takoj omenim, da te nastavitve niso absolutne in veljajo za moj način dela, do njih sem prišel s pomočjo radioamaterjev, ki so mi posredovali relevantne raporte in nasvete kako in kaj, da bom bolj razumljiv.
Tu gre posebna zahvala mojemu sokrajanu Romanu S52AS in še drugim radioamaterjem za raporte.

SETTINGS - RADIO SET - VOICE FUNC

V razdelku VOICE FUNC pa imamo merodajne naslednje parametre in meni ustrezne vrednosti:
1. ENHANCE SOUND - NORMAL
2. DIGI MIC LEVEL - 5
3. ANA MIC LEVEL - 2

Te nastavitve so lahko izhodišče nekomu ki uporablja Anytone postajo in je prejel tak ali drugačen raport glede glasnosti govora, popačenja...
Seveda ostanejo še čisto osebne lastnosti posameznika...glasen govor, mikrofin čisto pri ustih...
Zato se lahko vsak sam poigra z nastavitvami in najde sebi primerne, na bandu pa prosi za raport.

Naj omenim še parameter ENHANCE SOUND kjer izbiramo med NORMAL in MIC ENHANCE.
So že radioamaterji dosti pred mano ugotovili, da MIC ENHANCE funkcija, ki naj bi delovala kot nekak kompresor ni posrečena pri tej postaji, ker povzroča dodatno popačenje in nekak kovinski prizvok.
Zato je boljša natavitev na NORMAL, je govor bolj razumljiv.

Dober vpogled v glasnost in razumevanje mojega govora sem dobil s poslušanjem posnetka mojega javljanja v četrtkov sked na youtubu.

Cenim vaša mnenja, komentarje, objavite še svoje izkušnje, nastavitve. Tale zapis bom omenil v četrtkovem DMR skedu, morda pa komu prav pride.

73, Jernej S52DC
S52DC
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Sep 2022, 19:39
Kraj: Novo mesto - JN75ot

Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov