USB ključki za SDR

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a s52id » 19 Jan 2018, 00:37

Precej nazaj je sicer tema že bila aktivna, pa se mi zdi bolj aktualno odpreti novo. Ali je kdo preizkusil/primerjal naslednje USB igrače:

https://www.ebay.com/itm/RTL-SDR-Blog-V ... SwxKtX~vBo

https://www.ebay.com/itm/100KHz-1-7GHz- ... SwJ~RZsuEw

https://www.aliexpress.com/item/Cheap-R ... autifyAB=3

Zanima me predvsem sprejem kratkega vala. Se obnese kaj bolje, če ima ločena vhoda za KV ter UKV? V vsakem primeru so priporočljivi filtri. Ne pričakujem in ne potrebujem resnega sprejemnika od tega, bolj za se poigrat... Prvi, najcenejši ima le en konektor in po izkušnjah nekaterih deluje spodobno. Kako je z drugima dvema, ima kdo izkušnje s temi škatlicami?

Marsell
s52id
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:47

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a S51VC » 19 Jan 2018, 06:50

Pred kratkim, sem si nabavil tak ključek. Bil sem prijetno presenečen, kaj vse zmore ta mala škatlica. Seveda sem imel začetniške težave. Zdaj se pa ta škatlica lahko primerja z marsikatero HAM postajo. Pogoji so, da imaš dobre antene, hiter računalnik, pravi SDR program... Jaz uporabljam SDR#. Za KV sprejem, moraš nastavit direct sampling, ki ti odpre področje pod 28MHz. Moraš pazit na prave nivoje. Z WSJT-x lepo spremljam FT8, tudi DX-i se lepo čujejo... Skratka, zadovoljen sem. Za ta denar, se splača to nabavit. Kar se nabave tiče, si pa lahko dvakrat srečen, ko stvar naročiš in dobiš. Vmes je dva meseca čakanja... :cry:
S51VC
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a s52id » 19 Jan 2018, 08:40

Hvala lepa za odgovor. Katerega pa si nabavil, verjetno prvega, z enim konektorjem? Se mi zdi, da so še najbolj razširjeni.
73, Marsell
s52id
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:47

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a S51VC » 19 Jan 2018, 10:38

Ojla.
Preko Aliexpresa sem v začetku novembra naročil tretjega. Nekje 23€ je bila cena. Po dodatnem brskanju, sem našel podobnega na Ebayu. Tudi 24€. Oba sta bila z božičnim popustom. Aliexpresov je prišel v začetku januarja, od Ebaya pa pred kratkim.
Z Ebay-jevim, sem bolj zadovoljen, ima manj šuma. Lahko plačaš preko Paypal-a.
Ja, ima dva konektorja. Na enem konektorju imam windomko, da drugem vertikalko za 2m/70cm. Enega poganjam z Windows 10 sedma generacija procesorja 8G rama, program SDR#; drugega z Linux Ubuntu 16.4, program GQRX. Ne uporabljam filtrov, samo prave antene.
Dobavni rok je zelo dolg. Paypal, je zelo restriktiven, če prekoračijo postavljen dobavni rok. Lahko ga dobiš celo zastonj. :wink:
S51VC
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a s52id » 19 Jan 2018, 14:41

Aha, hvala. Mi lahko pošlješ link do tistega z Ebaya? Drugi, ki sem ga omenil, je z Ebaya, če se prav spomnim in stane cca 24€. Je mogoče to ta? Ima slikico waterfall-a in spektra na samem ohišju, tako kot prej omenjeni?
Torej bom plačal preko PayPala. Hvala za namig. 73,
Marsell
s52id
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:47

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a s52o » 19 Jan 2018, 14:57

Paypal, je zelo restriktiven, če prekoračijo postavljen dobavni rok. Lahko ga dobiš celo zastonj. :wink:
S51VC


Sem citiral samo en del....

Če že zaprosiš , da ti vrnejo denar in robe nisi dobil , pa ti vrnejo denar, pa blago vseeno čez teden - dva dobiš, bi bilo od tebe
pošteno da kontaktiraš prodajalca in mu še enkrat plačaš dobavljeno blago...
Kajti na to pa se zgodi, da meni ta isti prodajalec ne želi poslati naročenega blaga saj je moje naročilo dal v "isti koš" - saj smo iz " banana države" . :evil:

Razmisli za naprej!
Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a S51VC » 19 Jan 2018, 15:49

Ja, mislim, da je isti prodajalec na Ebay-u, kot ga omenjaš na linku.
Zvone, ni panike. Me je prodajalec prosil, če lahko podaljša rok dobave, na kar sem to potrdil. Škatlica pa je v tem času prispela. Poznam pa primere, ki so se končali v gratis varianti.
S51VC
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA

Re: USB ključki za SDR

OdgovorNapisal/-a s52id » 22 Jan 2018, 11:36

Že naročeno, upam, da pride kmalu. Hvala za namige. 73 de
Marsell, S52ID
s52id
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:47


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron