Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s56ziv » 20 Jun 2015, 22:17

Zdravo,

malo brskanja hitro navrže morje različnih ročnih postaj raznih proizvajalcev oziroma nalepk (Wouxun, Euron, Baofeng, MEGAXUN, TYT, Intek, Baiston, Zastone, Puxing...) kitajskega izvora. Je mogoče že kdo delal primerjave med njim? Mogoče vaše izkušnje z določenim modelom?

73,
Aljoša
s56ziv
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 Sep 2006, 07:58

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s57zl » 21 Jun 2015, 05:52

Pozdravljen, sam delam z Wouxun KG-UV8D IN KG-UV950P in sem zadovoljen glede delovanja in programiranja.
Verjemi v svoje sanje in živi v lepoti prihodnjosti!
s57zl
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 18 Jan 2015, 14:47
Kraj: Tolminski griči, JN66VC

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s54mi » 21 Jun 2015, 15:29

Tale možakar jih je kar veliko dal skozi in tudi priklopil na merilno opremo https://hamgear.wordpress.com

Je precej zmede med imeni modelov, ker to štanca ena fabrke in se očitno kar talajo gor različne nalepke.

Jaz imam zaenkrat že 2 leti Baofeng UV5R, pa za ceno katero sem dal sem zadovoljen. Mehansko nič ne fali. Sprogrami se tudi čist lepo, je le enkrat treba prebrat navodila. Je pa edina slaba točka to, da je sprejemnik odprt na stežaj in potemtakem popolnoma gluh v bližini EM motenj ali drugih močnih VHF oddajnikov. Za čez lokalni repetitor govorit je še OK, v simpleksu pa se nanj ne bi zanašal za več kot par kilometrov.

Sicer menda so tej kitacji pri novejši modelih se zelo poboljšali kar se tega tiče.
s54mi
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:27
Kraj: JN65UM

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s56llb » 22 Jun 2015, 08:45

Imam uvd1p, uvd2p in imel baofeng uv5r.
Kara se tiče programiranja, je vse šlo dokaj lepo. Softwer ni čisto idelen ali deluje. Kg-uvd1p sem nosil na teke, kar ga je mehanično zmatralo, saj je nosilec baterije popustil in je začela izgubljati stik/se ugašati, sicer pa postajica še sedaj dela. Pri novih wouxunih (8. ) je to že boljše narejeno. Baofeng je vzdržal, ker je že drugače narejen nosilec baterije. Kolega se je menil z njim na ker precej km, sicer iz vrha hriba. Je pa res, da so te zadeve precej gluhe pri močnih zunanjih em signalih. Tako prvi Wouxuni kot uv5r.
Lp. Andrej
s56llb
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 07 Dec 2004, 00:22

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a S56LHJ » 26 Feb 2016, 19:31

Nekateri pravijo, sledeči vrsti red: Wouxun, nato Baofeng itd.
Zelo všečna je BAOFENG UV-6B in tudi super recenzije berem. Je to to, ali je kaj v "tem rangu" od Wouxun_a boljše ali pa od kakšne druge firme. ?
S56LHJ
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Jan 2010, 16:58

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s52gs » 27 Feb 2016, 00:38

Sor.
j.... Kitajce

73
s52gs
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 07 Nov 2011, 15:49
Kraj: Rošnja 63/a

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a S57NK » 27 Feb 2016, 19:56

s52gs napisal/-a:Sor.
j.... Kitajce

73

Saj Japonci niso prav daleč stran, daj še njih :)

Resno: s kitajsko postajo sem se pred leti vrnil nazaj v radioamaterski svet, na poceni način, kar se z japonsko postajo ne bi mogel. Ker pa imam sedaj tudi japonca, lahko iz prve roke povem, a glede na izrazito razliko v ceni razlika v kakovosti le malenkostna. Konkretno gre za ročni 2m/70cm Wouxun KG-UV2D in mobilni Wouxun KG-UV950D vs. Icom IC-706MKIIG. Resda niso na 1:1 primerljive postaje, a splošen vtis o kakovosti izdelave in uporabe, ton, modulacija ipd. se pa iz te primerjave da dobiti.
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s52o » 27 Feb 2016, 20:07

Odnesi kitajca in japonca malo višje v hribe naprimer na KUK ( v bližino profi oddajnikov ) nad Kobaridom in boš videl kakšna je razlika, za resno delo se splača dati kaki €več...HI

Je pa res, da za začetek so kitajčki čisto dobro in v zadnem času se im kvaliteta tudi dobro izboljšuje.
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a S57NK » 27 Feb 2016, 21:53

Sem bil pred kratkim na Učki, kjer je tak antenski stolp ter vojaški radar, pa nisem imel težav z ročnim Wouxunom vzpostaviti zveze nazaj v domovino. Slišati je bilo le rahlo kovinsko piskanje.
Vendar je to izjema, ki 'potrjuje pravilo'. Kitajci na radioamaterskem področju res še niso dosegli Japoncev v vsem, a v 99% uporabnih primerov pa so (govorim za 2m/70cm). Tako, da jih tudi tu ni več za podcenjevati, kaj šele dajati v nič.
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a s56llb » 29 Feb 2016, 05:43

Jaz sem opazil to, da ni problem v tem kaj čuješ, ampak v tem česa ne. Sicer ne vem, kako je sedja pri novejših wouxunih, vem pa da to velja za uvd1 do uvd6
Če bi imel kako drugo postajo za referenco v tistem času, potem bi to "slišal" :-).
Lp. Andrej
s56llb
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 07 Dec 2004, 00:22

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a S57UHX » 29 Feb 2016, 18:42

To je problem filtrov na antenskem vhodu.....
Teh ročne postaje nimajo prav veliko, kitajske pa še manj in se seveda ne morejo primerjati z "resnimi" postajami.
Za to, čemur so namenjene, pa večinoma ni problemov
73, Iztok
S57UHX
 
Prispevkov: 244
Pridružen: 04 Nov 2012, 14:57

Re: Ročne radijske postaje "kitajskega izvora"

OdgovorNapisal/-a S55SR » 01 Mar 2016, 02:30

S57UHX napisal/-a:... ...Za to, čemur so namenjene, pa večinoma ni problemov


Točno tako. Izdelane in namenje so bile za delavce v lukah, razne varnostnike, taksiste, lokalne prevoznike.....kdor ima še kaj, naj doda.
Skratka, vklopi in uporabljaj in ne razmišljaj kako in zakaj deluje. Za povečanje prodaje nam, radioamaterjem, so dodali tipkovnico in displaj, nekakšen kvazi s- meter, ki kaže poln signal, tudi če je le ta na limitu, en sam sprejemnik, ki skače malo na en band malo na drugi, ko zazna signal na enem drugega utiša, itd.... Vseh "dobrot", ki smo jih navajeni na japoncih te pač nimajo in jih, tudi zaradi nizke cene, ne bodo nikoli imele. Za uporabo na lakalnih repetitorjih in vsakdanji čvek so OK, za vse ostalo pa....

Tudi sam sem enega nabavil in je prvi in zadnji.

To je moje mnenje.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov