S5SCC/DMA kartica, Flexnet in DMA kanal

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

S5SCC/DMA kartica, Flexnet in DMA kanal

OdgovorNapisal/-a s57wos » 29 Apr 2002, 13:49

Lep pozdrav vsem ...

Poganjam 1M2 na SCC/DMA karticah (oziroma poskusam pognati). Ko prestavim mosticek J7 na ON (tako pise v dokumentaciji ki je poleg 32.bitnega gonilnika) mi kartice flexnet vec ne najde, pa ce jo nastavim tako ali drugace. Kartica drugace na Manchester kanalu dea UFB.
Signaliziranje LED-diode kaze da kartica sprejema pakete, ampak na monitor pa ne pride nic. 32.bit Flexnet kaze da bi moral S5SCC gonilnik delati OK, je brez kakrsne koli kljukice, vprasaja (KO NI NA J7 MOSTICKA). vendar nic ne pride na monitor ali trace okno.
Pri zagonu flexneta (starega) in gonilnika verzije 1.2, zajoce :cry: ze pri inicijalizaciji gonilnika, ces da ne najde IRQ-ja, oziroma da si ga ne more delit. Imam dve kartice, eno starejso, in eno novejso, pa je pri obeh enako, ko prestavim na J7 na ON, kartice vec ne najde.

Zdaj me pa zanima ce je kdo tukaj, ki to prebira, da poganja SCC/DMA kartico in flexnet (bilo kateri) na Windows masini. Prosil bi ga, da se mi javi na mail, ali pa kar tukaj napise svoje izkusnje in nastavitve, saj mislim da bi prislo se komu drugemu to tudi prav.

p.s. Je ze kdo nasel D4 diodo na teh karticah ..? jas je ne najdem :-?
p.p. Manchester kanal na karticah pa dela OK .. :(

Lp.
S56WOS...op.Srecko
Zadnjič spremenil s57wos, dne 02 Maj 2002, 08:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s57mmk » 30 Apr 2002, 07:48

J7 MORA bit na OFF za vse vrste Flexnet driverjev, ki sem jih jaz
napisal... ravno tako za vse linux driverje (dmascc, pi2).
J7 je ON SAMO za stare USCC kompatibilne driverje.

Ce ti manchester dela pa dma kanal ne potem poglej nastavitve
za DMA. Ce imas izbran DMA kanal 3 potem preveri v BIOS nastavitvah
ce ta kanal ni zasedel kaksen LPT !!


GL & 73 de Marko, s57mmk.
s57mmk
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 07 Jun 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s57wos » 01 Maj 2002, 13:29

Marko zdravo ...

Vzeto na znanje, JP7 vedno na OFF, zdaj kartico vedno najde (seveda, na prostem irq in dma), povezavo pa se vedno neda...smrk smrk .. :cry:

Bom se se malce poigral z temi nastavitvami, ampak nevem kaj se ostane, poskusil sem ze res skoraj vse.
Me zanima kako je se kdo drug resil kak tak problem, ker skoraj neverjamem da vsi HAM-i v S5 poganjajo kartico na Linux-u .

p.p. Glede tistega kar sma vceraj tipkala pa se cakam odgovor.

Lp.

S56WOS...op.Srecko
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s53sx » 01 Maj 2002, 14:54

Juh Srecko

Zal sem tudi jaz eden od tistih, ki so kako leto ze, poganjali DMA/SCC kartico tudi na wintendo masini, pod Flexom.
Opisanih problemov nisem imel. Kartico, ki mi je prej dolgo delovala na sedaj 'pokojni' Linux masini, sem samo prestavil v drugo skatlo in je delovala naprej.
Nastavitve v raznih *.bat etc so objavili ze tudi drugi na ljubbs med drugim, moje pa mi trenutno niso dosegljive, ker nisem doma.
Vsekakor zadeva dela bp tudi pod Flexom, seveda pravilno nastavljena
in pa 'wintendo_like' (neprevedljivo :P)

lp, jk
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

OdgovorNapisal/-a s57wos » 02 Maj 2002, 08:46

Joze zdravo ...

Malce bega naslov topica verjetno, bom ga popravil.
Najvecji hec je, da kartici, obe, delata UFB na manchester kanalu brez
problemov, na flex32 delajo fino brez zatikanja ali kaksnega drugega
kantanja. Hec se pojavi ko aktiviram DMA kanal, tam pa se zacne pustolovscina. Na eni kartici mi se ni nic uspelo, na eni pa mi je ze kar nekajkrat uspelo da sem se konektal, se sprehodil celo do kaksnega
BBS-a, ampak ze po nekaj sekundah na DMA kanalu neha posiljat pakete, ni sprejema in ni oddaje. :x


Lp.
S56WOS...op.Srecko
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s57wos » 06 Maj 2002, 14:00

Ojla la .. :P

Evo, stvar je taksna, moja stareja verzija kartice(1998/01) je v pogonu ze kar nekaj dni brez sesuvanja flexneta in "wintendo" systema :D
Po podrobnem premetavanju cipovja, sem nasel pokvarjen U25 (GD4006).
Po zamenjavi cipa, kartica veselo dela ze 4.dni po 24ur brez kake rekinitve.

Pri drugi kartici ki datira (2000/03) pa je vse obstalo na mrtvi tocki. Je pa na tej karti sprememba okrog U28 napram starim kartam, + se nekaj drugih majnsih lepotnih, tako da, nimam pojma kaj je pri tej narobe. Enostavno po par sekundah neha "dihat" na sprejemu in na oddaji.

Lp.
S56WOS...op.Srecko
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s57wos » 24 Jun 2003, 20:46

Zdravo vsem ..


Evo, ze pred nekaj casa je zalaufala tudi druga, na novo sestavljena kartica. Problem pa je bil pri SCC cipih proizvajalca ZILOG.

ZO853008PSC Zal ti cipi nedelajo na sprejemu DMA kanala, oddaja dela OK, in taksna serija je bila kompletna v trgovini. 10Mhz razlicica pa dela vredu.

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov