SDR rtx :

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

SDR rtx :

OdgovorNapisal/-a s57uw » 29 Dec 2012, 16:15

Ali kdo uporablja kakšno TV pci kartico namesto običajne zvočne za Soun defined radio (SDR)
Zvokovni del teh kartic naj bi namreč imel kar primerne lastnosti, precej boljše od običajnih v PC jih.
Tunerski del se ne uporabi....
73 in Srečno v Novem letu ! Albert
Vsem čim več dobrega !
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: SDR rtx :

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 30 Dec 2012, 13:05

Pozdravljeni.
Zanima me glede SDR,ker trenutno nimam kake večje postaje,trenutni finančni problem,me zanima nekaj v tem rangu,koliko pride in kaj z njim vse lahko počneš.
Srečno novo leto vsem.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

Re: SDR rtx :

OdgovorNapisal/-a s57uw » 30 Dec 2012, 14:44

HI Luka !
Z SDR postajo-preko računalnika lahko počneš prav vse kar gre z običajnimi postajami.
Dajo se (postaje)tudi kupiti, toda jaz sem zgradil RTX na platini od Tasota (YU1LM)Še ni v delovnem stanju, saj za bolje performanse zahteva kar drago
zvočno kartico v PC ju.Naj bi bila visoko kvalitetna in ne običajna kakršne so navadno v računalnikih.Saj gre tudi s temi, toda ne dosežeš dobrih rezultatov predvsem na sprejemu, kar je pač glavno.
Na internetu vpiši SDR Radio, čeprav je morda kaj tudi na LEA forumu.Tega znanja je zelo dosti, še posebej med zagnanimi in takšnimi kateri
si ne kupujejo po vsej sili vseh mogočih "božičnih" dreveščkov HI ! Na Srbskem ham radio je tudi kaj prav od tega Taso ta YU1LM, kakor pa tudi v reviji "Svet elektronike" v št. septembra 2008 in nekaj št potem.Tam je tudi precej linkov na druge zagnance po SDR ju.
Za kaj več me lahko dobiš tudi po mailu ali tel 030 352379.
Srečno in 73 ! Albert
Vsem čim več dobrega !
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov