Kenwood TH-f7E se ne neha polniti

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Kenwood TH-f7E se ne neha polniti

OdgovorNapisal/-a s54b » 23 Apr 2017, 21:16

Živijo!

Danes sem priklopil postajo Kenwood th-f7e na polnilec, in jo pustil polnit. Ker je že nekaj časa nisem rabil (recimo 4 mesece) sem predpostavljal, da se je baterija spraznila in, da se zato tako dolgo polni. Nato sem jo vzel samo, jo normalno uporabljal in jo okoli, 18:00 dal polnit. Sedaj - 22:15 se postaja še vedno polni, lučki se ne ugasneta in postaja je malo topla na otip. Se je komu zgodilo kaj podobnega? Ponavadi se je postaja v krajšem času napolnila. Niti približno 4 ure.

Tudi prej, ko sem postajo dal polniti, se mi zdi, da so bile polne 3 od 3 črtic

73 de S54B
s54b
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Okt 2014, 23:33

Re: Kenwood TH-f7E se ne neha polniti

OdgovorNapisal/-a s56llb » 23 Apr 2017, 23:12

Ko sem se malo pozabaval z Li-ion celicami, se mi je zgodilo, da se je katera obnašala podobno temu. Tiste celice so bile ponavadi zanič. Jaz bi zadevo vzel iz polnilca in jo probal uporabljati. Če bo hitro crknila, je baterija samo za reciklažo. Namreč kapaciteta je šla v franže (Hi).
Lp. Andrej
s56llb
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 07 Dec 2004, 00:22

Re: Kenwood TH-f7E se ne neha polniti

OdgovorNapisal/-a s54b » 24 Apr 2017, 08:55

Hmm, včeraj mi je postaja delovala brez problema. Sem oddajal tudi po mogoče 2min skupaj, pa nisem imel nobenih problemov, tako da mislim, da baterija še vedno dela, možno pa da res z manjšo kapaciteto. Jo bom poizkusil med vikendom ko bo čas malo "maltretirati" - čim več uporabljati postajo, da vidim kaj bo pokazalo.
Hvala za odgovor.

73 de S54B
s54b
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Okt 2014, 23:33


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov