S5 - 00262 .. Dvorec FREISTEIN - Sp. Polskava

Moderatorji: S57D, s55o, s55x, s50ld

S5 - 00262 .. Dvorec FREISTEIN - Sp. Polskava

OdgovorNapisal/-a S51RU » 07 Jul 2013, 12:32

W C A Ref.: S5 - 00262

Datum aktivacije: 07. 07. 2013

Pozivni znak: S51RU / P

Operator: Marjan - S51RU


:lol: Poročilo o aktivaciji

Kratek opis – zgodovina:

Dvorec Spodnja Polskava (Freistein) na robu istoimenskega naselja ja nastal iz prvotnega dvora plemiške rodbine Regall iz Rač, katerega so leta 1603 kupili gospodje Stubenbergi, nato so bili lastniki grofje Dietrichsteini, od leta 1679 do 1872 studeniške dominikanke, potem pa grofje Brandis in Batthyany. Med obema vojnama je dvorec posedovala rodbina Ausch. Dvorec nosi WCA referenčno številko S5 - 00262

Dvorec danes:

Sedanja stavba je dvo in pol nadstropno poslopje z mogočnim kamnitim renesančnim portalom in s triforama v obeh nadstropjih nad njim. Je v zalo slabem stanju in brez namembnosti, kljub vsemu pa v njej že živita dve družini.

Tehnika za aktivacijo:

TX/RX: Yaesu ICOM 706 100 W. Vir napajanja Ako baterija 46 Ah. Antena: Dipol s preklapljanjem območij za KV in 5/8 vertikal za 2 M. Nosilni drog antene: 9 m visoka teleskopska palica - fiber glas.

Povzetek:

Pogoji za delo nekoliko slabši. Na 40 M sem delal le CW, ker je bil SP contest. Vreme spremenljivo, občasno tudi dež z rahlim vetrom. Čas dela 3 ure - z aktivacijo sem bil zadovoljen. Posebna zahvala: S50LD - Lovro za vso nudeno pomoč, Albertu-S58AL in Jožetu S56WYB - hvala za band spote. Zahvaljujem se tudi za odzive lovcem iz drugih držav in Slovenije in se priporočam tudi v bodoče v upanju, da bo zainteresiranih lovcev vedno več ! Vzpostavil sem 85 QSO s sledečimi DXCC: DL, EA, ES, EW, F, G, H, I, LA, LY. LZ, OH, OK, ON, UA, UA0, RT2, SP, UT, Z3 IN S5.

Se slišimo iz naslednje aktivacije !

73 & 11 de Marjan S51RU

Slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
S51RU
 
Prispevkov: 293
Pridružen: 14 Apr 2012, 15:44

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov