S5-00281 Kozlov rob

Moderatorji: S57D, s55o, s55x, s50ld

S5-00281 Kozlov rob

OdgovorNapisal/-a s52o » 15 Jul 2012, 10:45

V Nedeljo 8.7.2012 sem se z družino odpravil na aktivacijo gradu Kozlov rob (domačini mu pravijo Grad), ki se nahaja na kopasti vzpetina nad Tolminom. Kozlov rob ima WCA referenco S5-00281 in je istočasno tudi hrib veljaven za SOTA z referenco S5/JA-054. Odločitev za aktivacijo zato ni bila težka. Avto smo parkirali pod hribom na koncu Tolmina, od kjer smo se po lepo urejeni zgodovinski naravoslovni učni poti povzpeli na vrh. Do vrha smo potrebovali pol ure hoje.

Slika Slika
Slika Slika

Grajsko poslopje na vrhu je prvič omenjeno že v 12. stol. Njegovi lastniki so bili oglejski patriarhi, goriški grofje, Čedajci, Benečani in Habsburžani. Ker je grad skozi stoletja večkrat menjal lastnike, se je spreminjala tudi arhitekturna podoba, še posebno po hudih potresih leta 1348 in 1511. Zadnji so ga obnovili Dornberžani leta 1608. V drugi polovici 17. stoletja, pod vladavino družine Coronini, je bil opuščen.

Slika
Slika
Slika Slika

Opremo za aktivacijo sem postavil na poraščeni ploščadi gradu ob klopci. Uporabljal sem QRP postajo FT-817 in vertikalno anteno.
Aktivacija na CW in SSB je potekala zelo uspešno saj sem vzpostavil zveze z sledečimi DXCC: S5, OM, HB9, HA, I, DL, EA, G, UA, UA9, OM, GM, LZ,
TM, UN. Na UKVju sem uzpostavil tudi tri lokalne zveze.

Slika
Slika

Pred odhodom še obvezno fotografiranje ob S5 WCA in S5 SOTA zastavici.

Slika

Hvala vsem za zveze in spote na DXclustru in kmalu se slišimo iz nove aktivacije gradu.

73 & 11 de S57PZ - Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron