S5-00114 Grad Vodriž - Vodriž, Podgorca, Slovenj Gradec

Moderatorji: S57D, s55o, s55x, s50ld

S5-00114 Grad Vodriž - Vodriž, Podgorca, Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a s50ld » 15 Jan 2012, 19:51

Drugi dan S5 WCA oz. S5 COTA programa še tretja aktivacija ...

Tretji grad in tretji oz. četrti operater ... HI!

Aktivral sem grad Vodriž - S5-00114 v kraju Vodriž (Podgorca, Slovenj Gradec)

Slika

Malo zgodovine:

Grad je nastal v začetku 14. stoletja in sodi med gotske gradove. Leži na slikovitem slemenu in ravno zaradi težje dostopne lege se je razvalina ohranila do danes. Posamezni detajli so ohranjeni v prvotni obliki, saj je grad pogorel in bil že v 17. stoletju opuščen. Zanimiv je tudi kot poseben tip ganerbnega gradu - gradu, ki je bil hkrati v posesti več dedičev.

Bratje Henrik, Bertold in Friderik Hebenstreit so v šestdesetih letih 14. stoletja izgubili Vodriž in se preselili na dvor Gojka pri Slovenskih Konjicah, grad in gospostvo pa je oglejski patriarh podelil Henriku Vitanjskemu. Po letu 1420 pa je grad Vodriž postal habsburški, kasneje pa je imel še veliko drugih lastnikov.

Za pohodnike pa bo zanimiva tudi Puščavnikova pot, ki je nastala po zgodbi o Puščavniku, ljudskem pesniku, ki je prebival pod gradom Vodriž. Pot vodi mimo mogočnih dreves, ki navdajajo s svojo zdravilno energijo. Za pohodnike ima rekreacijski, poučni in zdravilni značaj.

Slike moje postojanke:
Slika

Oprema:
Slika

Na začetki je bilo navkljub iskušnjam s portabel delom in delom v raznih SSB contestih kar polno treme in začetnega zatikanja.

Ko je zadeva stekla je šlo gladko s klasičnimi težavami na bandu ko kličeš in te ne slišijo in kličejo na tvoji frekvenci in se premakneš drugam.

V vsakem primeru zanimivo delo in predvsem nekaj novega.

Želel sem z avtom priti čim bližje gradu in sem se kar nekaj časa motovilil okoli ker sem rahlo spregledal odcep dva in tako pristal na sosednjem hribu vizavi gradu na isti viši. Preverim zračno razdaljo na Garminu in sem lepo znotraj meje ki jo določa program. Sem vsega 80m zračne linije od gradu.

Ker se za delo lahko uporablja tudi napajanje iz avtomobilskega akumulatorja si lahko privoščim portabel luksuz Icom-746 in 100W ... HI!

Začnem delo na 7Mhz in v pol ure naredim na lepo 10 zvez s šestimi DXCC I, D, SP, OM, S5 in YO

Preselim se še na 14MHz kjer tudi v nadaljnih pol ure naredim 10 zvez s petimi DXCC RA, G, OH, YL in US

Za konec pa še aktivacija na 2m z S56IHX/P ter S51JS/P ... :D

Hvala vsem za zveze in spote!

Se slišimo z naslednjega gradu!

Pa še dve slikici:
Slika

Slika
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost