Vaja ARON "Potres 2019"

Razprave in objave o aktivnosti radioamaterjev ob nesrečah in nevarnostih

Moderatorji: S56ZM, s56g, S56CT

Vaja ARON "Potres 2019"

OdgovorNapisal/-a S56CT » 22 Nov 2019, 13:32

Spoštovani,

pošiljam Elaborat vaje ARON "Potres 2019".

Vaja bo izvedena nenapovedano do konca meseca novembra 2019.

Kratka navodila za vajo sledijo.

Državna in regijske ARON ekipe bodo aktivirane v skladu z Načrtom aktiviranja ARON ekip.

Lep pozdrav (73),
Tilen Cestnik/S56CT
Namestnik koordinatorja ARON pri ZRS
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Re: Vaja ARON "Potres 2019"

OdgovorNapisal/-a s57fj » 05 Jan 2020, 22:09

Pozdravljeni

Že kar nekaj časa je preteklo od zadnje vaje aron- potres. V zadnjem glasilu CQ ZRS je bilo objavljeno tudi poročilo.
Zanima me, ko preberete poročilo ali se vam porajajo vprašanja na katere mogoče prej tudi pomislili niste.
Mogoče bi lahko odprli tu na forumu kakšno temo in si izmenjali mnenje in se vsi kaj naučili iz tega.
Res, da je za vajo napisan določen scenarij, vendar vemo, da narava nima scenarija.

Navajam kot en primer.
Sam prihajam iz območja S50APO. Na zadnji vaji smo bili izven žarišča potresa. Bilo nas je dovolj, da bi lahko zagotovili nemoteno delo, vendar se nas kar nekaj pripelje iz okoliških krajev, tako, da, če se bi scenarij samo malo zakompliciral in bi bile npr. ceste zaprte bi se stvar popolnoma obrnila na glavo. Tako, da mi imamo ob naslednjem srečanju nalogo kako rešiti ta problem.


Glede na to, da se je istočasno z vajo zgodil potres v Albaniji, me zanima, če ima morda kdo kakšne informacije ali so pri njih imeli kakšno vlogo tudi radioamaterji?

Lep pozdrav 73 S57fj, Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43


Vrni se na ARON

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov