Predstavitev dela radioamaterjev v sistemu ARON

Razprave in objave o aktivnosti radioamaterjev ob nesrečah in nevarnostih

Moderatorji: S56ZM, s56g, S56CT

Predstavitev dela radioamaterjev v sistemu ARON

OdgovorNapisal/-a S56AFJ » 31 Maj 2017, 16:06

Pozdravljeni!

Prostovoljno gasilsko društvo Laško organizira v petek 2.6.2017 med 8. in 13. uro predstavitev vseh sil zaščite in reševanja, ki delujejo v občini Laško na parkirnem prostoru Kulturnega centra Laško. Predstavitev je namenjena učencem OŠ Primoža Trubarja v Laškem, strokovni in zainteresirani javnosti. Predstavitev si bo ogledal tudi vrh Državnega zbora RS.

V tej predstavitvi bo Radio klub Laško, ki je tudi vključen v sistem ZiR, predstavil delovanje radioamaterjev v sistemu ARON. Predstavljena bo oprema regijske ekipe ARON Celje - S50ACE, oprema ekipe ARON Radio kluba Laško S59GCD in radijske zveze ZARE Občinskega štaba CZ Laško s katerimi tudi upravlja ekipa za zveze CZ Radio kluba Laško. Predstavljala bosta Gregor S56VGC in Janko S56AFJ, pridružil se bo tudi Tilen S56CT

Predstavitev bo, glede na raznovrstnost sil zaščite in reševanja, pestra in zanimiva zato je vredna ogleda. VABLJENI.

73 de s56afj, Janko
S56AFJ
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 18 Nov 2005, 14:00
Kraj: LAŠKO

Re: Predstavitev dela radioamaterjev v sistemu ARON

OdgovorNapisal/-a S56AFJ » 02 Jun 2017, 16:01

Nadaljevanje...

V Laškem je bilo pestro. Prvič so se sile ZiR predstavile Osnovni šoli v takšnem številu. Obiskali pa so nas tudi otroci iz vrtca. Med njih (reševalce) spadamo tudi radioamaterji, ki smo jim predstavili našo dejavnost in predvsem delo radioamaterjev v sistemu ARON. Med predstavitvijo smo pokazali tudi praktično delo z radijskimi postajami ZARE do ReCO Celje, z radioamaterskimi postajami je Tilen S57CT vzpostavljal zveze preko DMR s kolegi iz Ajdovščine in drugimi radioamaterji ter omogočili tudi otrokom, da so spregovorili par besed. Seveda predstavili smo tudi globalni sporočilni sistem Winlink. Matjaž S57MK je posodil in instaliral tudi Paktor 4, last ekipe S50ARO. Dejansko je precej, precej in še enkrat precej hitrejši kot Winmor način dela. To smo pokazali tudi županu, poveljniku CZ občine ter članom štaba CZ občine Laško. Potarnal sem, da si moramo tako aparaturo sposojati, da prikažemo delovanje in odgovor župana je bil, da "se bo v proračunu že našlo 1.500,00€ za nabavo". Sedaj bo pa treba kovati vroče železo. Obiskal nas je tudi vrh Državnega zbora RS in sicer sam predsednik g. Brglez ter poslanci SMC. V tem trenutku smo dejavnost predstavljali skupini iz OŠ tako, da mi ni uspelo predstaviti kar sem imel pripravljeno prav za njih. Obiskalo pa nas je tudi precej radioamaterjev iz Radio kluba Laško in sosednjih Radio klubov.

Za zanimivost pa naj povem še vprašanje ene vzgojiteljice vrtca: "Danes smo si ogledali različne reševalce in sicer: gasilce, reševalce NMP, pripadnike Civilne zaščite in vsi imajo uniforme po kateri so prepoznavni. Kakšno uniformo pa imate vi?" S cmokom v ustih sem odgovoril: Posebnih uniform nimamo, imamo pa brezrokavnike z oznakami pripadnosti (kot je razstavljen na stojnici), vendar so v skladišču ZRS, ker se odgovorni ne angažirajo, da bi te telovnike in drugo opremo ARON razdelili ekipam po Sloveniji. Upam, da se nisem veliko zmotil pri odgovoru...

Fotografije na tej povezavi https://www.dropbox.com/sh/mdxcqzr7jspie6x/AADFGwQ1-8AkH8s1mCBT_OI-a?dl=0 (škoda, da se nismo spomnili fotografirati takrat, ko so nas obiskali občinski vrh in vrh Državnega zbora)

73 de s56afj Janko
S56AFJ
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 18 Nov 2005, 14:00
Kraj: LAŠKO

Re: Predstavitev dela radioamaterjev v sistemu ARON

OdgovorNapisal/-a S56AFJ » 06 Nov 2017, 21:24

Zaključek...

Župan Občine Laško in Občinski štab CZ Laško so uresničili obljubo, ki so jo dali ob predstavitvi in sicer so jo kar podvojili. Radio klubu Laško so omogočili nabavo modema PACTOR 4, DR-7800, radijske postaje YAESU FT-991A, napajalnika in ostalega drobnega materiala. Še več, podpisana je tudi pogodba o dotaciji še za 4 leta naprej s katero bodo vsako leto namensko zagotovili 4,000.00€ za nabavo tehnike. Za vse se jim iskreno zahvaljujemo.

Ob tem zaključku moram tudi napisati, da je bil moj zapis v prejšnjem spotu, drugi odstavek, čista provokacija. Namreč takega komentarja v javnosti nisem dal (to ni moj način izražanja v javnosti) ampak sem primernejše obrazložil, kar lahko potrdita prisotna Grega in Tilen. Ta provokacija (kot sem predvideval) pa je obrodila sadove in ARON ekipe so dobile namenska materialno tehnična sredstva, ki so bila skladiščena na ZRS. Torej, zahvaljujem se tudi odgovornim na ZRS za omenjeno realizacijo.

Na tej povezavi sta še dve slikici

73 de s56afj Janko
S56AFJ
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 18 Nov 2005, 14:00
Kraj: LAŠKO


Vrni se na ARON

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov