IARU R1 EmComm meeting v Friederichshafnu

Razprave in objave o aktivnosti radioamaterjev ob nesrečah in nevarnostih

Moderatorji: S56ZM, s56g, S56CT

IARU R1 EmComm meeting v Friederichshafnu

OdgovorNapisal/-a S56CT » 29 Jun 2016, 11:37

Pozdravljeni,

v petek 24. junija je na sejmu v Friederichshafnu v Room Rom potekalo srečanje/sestanek nacionalnih EmComm koordinatorjev, katerga je organiziral IARU R1 EmComm koordinator Greg Mossop, G0DUB. Srečanje je bilo odprtega tipa in so se ga lahko udeležili vsi katere področje radioamaterskih zvez ob nesrečah in drugih nevarnostih zanima.

Program je potekal po vnaprej določenem dnevnem redu:

1200-1245 Reports from the IARU regional Emergency Communications Co-Ordinators
1245-1345 Open forum for National Co-Ordinators to report on activities in their countries.
1345-1415 GlobalSET Report and ideas for this year
1415-1445 Open forum on changes to the IARU Emergency Message Procedure
1445-1500 Close and discuss Friedrichshafen next year

Večino tem je predstavil Greg, G0DUB, dve temi pa sta bili dodeljeni naši ZRS in nemškemu DARC (Mike Becker, DJ9OZ).

Kot predstavnik ZRS za EmComm sem se dogodka udeležil in udeleženim predstavil organiziranost ARON-a ter aktivnosti S5 radioamaterjev v času žledoloma.
Dogodka sta se udeležila tudi Miha, S51FB in Marko, S56WZM.

Srečanje je potekalo v angleškem jeziku in je trajalo dobre tri ure. Po srečanju smo imeli še debato in izmenjavo kontakotv.

Vsem prisotnim je bil predstavljen sistem organiziranosti ARON-a všeč. Še posebej razdelitev na državni, regijski in občinski nivo. Dejansko imamo v Sloveniji dobro zastavljen sistem glede organiziranosti, saj smo del sistema zaščite in reševanja. Dokaz, da organiziranost funkcionira so bile predstavljene vaje, izobraževanja ter tudi odmevna intervencija v času žledoloma, ki je bila že pred dvemi leti spremljana s strani IARU innaših sosedov. Še posebej zaradi mednarodnega sodelovanja v okviru IARU R1.

Z OE in I predstavniki sem navezal stike. Roland, OE6RAD nas je povabil v njihov center zvez. Po dopustih bi se dogovorili za termin in jih člani regijskih in državne ARON ekipe lahko obiščemo.

Proti koncu septembra bodo imeli v Italiji večjo EmComm vajo. Franco, IZ1DBU nas je povabil k sodelovanju. Podrobnosti o vaji nam posreduje.

Vsekakor mi je žal, da se teh srečanj zaradi družinskih obveznosti - morje, nisem udeleževal že prej.

Naslednje leto bo sejem v FN med 14. in 16. julijem. Ponovno bo organizirano srečanje IARU EmComm in upam, da se mi ga uspe udeležiti.

Slika

Z leve Mike DJ9OZ, Tilen S56CT, Greg G0DUB

Slika
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Vrni se na ARON

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov